Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim annyira egyszerű emberek, hogy bármit elhisznek, amit a tv-ben/interneten látnak, olvasnak?

Figyelt kérdés

Legutóbbi példa: valami ezo tv-s sarlatán kiadott egy értelemszerűen nem hivatalos és nem is tudományos megfigyelésekre alapozott cikket arról, hogy milyen kevés sót fogyasztunk és nem szabad hinni azoknak a pletykáknak, hogy veszélyes a túlzott sófogyasztás. Ennek eredményeként engem is voltak szívesek tájékoztatni, hogy minden, amit az egyetemen tanultam hülyeség (harmadéves vagyok orvosin), édesanyám ehetetlenül sósra ízesítette a levest.

Ez csak egy példa, de ehhez hasonló számtalan van, főleg egészségügyi témában. Bármit tanulok, azt ők hasonló cikkekre hivatkozva cáfolják meg. Mit tegyek ilyenkor? Borzasztó kellemetlen, mert mások előtt is előadják a legnagyobb baromságot is, párom édesanyjának is megmondták már a tutit (30 éve praktizál...), én meg nagyon szégyellem magam, hogy ilyen könnyen befolyásolható szüleim vannak...


2016. ápr. 10. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem tudsz csinálni, a felnőttek nagyon makacsok és nem fognak változni.Saját véleményüket tartják a szent igazságnak és mindenki más hülye.

Elengeded a füled mellett, nem foglalkozol vele mit beszélnek.Csinálsz magadnak kaját és ennyi.

2016. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7709457-..


Tessék, itt egy kis gyöngyszem, hogy tudd, mikre kell felkészülnöd.:-) A szüleid a fasorban nincsenek 44%-os válaszolóhoz képest. Tudom, hogy ez nem vigasz, de talán felvidít.:-)

Esetleg megpróbálhatod érthető, laikus nyelven elmondani nekik, milyen kritériumok, vizsgálatok stb. szükségesek ahhoz, hogy egy állítás megalapozottnak legyen tekinthető az orvostudományban, és a "brit tudósok megállapították" kezdetű érvelés, 15 ember kontrollcsoport nélküli megfigyelése alapján nem igazán felel meg a követelményeknek.

2016. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Pacsi! A helyzet ugyanez!!!

Másodéves orvosis vagyok, de amit én tanulok az egy nagy baromság, mert a Kiskegyedben mást írtak.

Fogadd el, nem tudsz mást csinálni... Csak újabb és újabb veszekedéseket szül a dolog.

2016. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

az én faterom is elhiszi ezeket, és fogyitablettát meg miegymást akart rendelni, mert a tv shopban ezt látta.

meg olvas valamit neten, és mindent elhisz.

ez a rendelős dolgoknál elég veszélyes, ha van is jövedelme, amiből rendelgessen.

de sokszor azzal fogad, mikor hazaérek munkából, hogy xy meghalt (híres embereke), mert ő ezt olvasta facebook-on.

100x elmondtuk már neki, hogy nem kell mindent elhinni.


tulajdonképpen amíg a megélhetésüket nem veszélyezteti ez a sok kamu, addig csak nagyon kellemetlen, de ennyi. ha már pénzt csalnak ki tőlük, vagy mindenüket ilyenekre költik, esetleg az élet más területein is mutatkoznak vészjósló jelek (úgy hagyják a gázt, stb.), akkor kezdeményezni kell a gyámság alá vételüket. de ez tényleg elég komoly ügy, nem arról szól, hogy elhiszi, hogy több sót kéne ennünk.

ha te lennél a gyámjuk, akkor a nyugdíjukat is te kapnád, és te gondoskodnál róluk.

2016. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Fordítsd saját hasznodra a dolgot. Jól jegyezd meg és majd a saját praktizálásodnál hívd fel a figyelmét a betegeidnek ezekre a tudománytalan és sarlatán nézetekre. Az elsózott leves meg amúgy is ehetetlen, tehát bajod nem lesz tőle, anyád meg majd máskor hagyja, hogy mindenki sózza meg saját magának.
2016. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%
A szüleid nem egyszerű emberek, hanem buták. Egyszerű ember is lehet okos!
2016. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Joguk van azt gondolni a világról amit gondolnak, és neked is. HIába látod hogy a te nézőpontjaid szerint őrültség elhinni mindazt amit ők hisznek, nem változtathatod meg őket. Majd lehet hogy saját tapasztalásból egyszer mást fognak gondolni. Addig is inkább foglalkozz azzal hogy te a te nézőpontjaid szerint szabad és boldog légy!
2016. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg leendő orvosként eddig terjed az intelligenciád, hogy szégyelled a szüleid, és egy anonim oldalon panaszkodsz miattuk, vagy szimplán közöd nincs az egyetemhez?
2016. ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:-) azokkal a szülőkkel,akik szédülnek a betono,nem magyon fogsz tudni.mit kezdeni!

És egy rossz hír: ők már nem váltotnak meg!

Szóval magadat kímélendő engedd el a kisebb baromságokat,ha valami nagyon böki a csőröd,akkor meg nyisd ki a szád.

2016. ápr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* betonon
2016. ápr. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!