Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan nevezett semmirekellőn...

Jogosan nevezett semmirekellőnek a férjem?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi ütött belé. Tény, ami tény, 5 éve munkanélküli vagyok. Eddig soha nem mondott ilyet, mindig kérdeztem, hogy ő ezt hogy éli meg, de a válasz mindig az volt, hogy nincs abból semmi. Az ország legnyomorúságosabb részén élünk. Munkalehetőség 0. Ez alatt az 5 év alatt nem éppen a seggem meresztettem, bocs a kifejezésért. Minden évben minimum 4 hónapot mindig alkalmi munkáztam, volt hogy egy teljes évig. Az ebből származó pénzt mind egy szálig megtakarításba megy. Kitanultam egy új szakmát, hogy azzal hátha el tudok helyezkedni, de azzal sem sikerült. Itthon minden munkát én végzek, a férfi munkát is, fahordást, a veteményt, hólapátolást, stb. Neki semmit nem kell csinálnia ha hazajön. Ez akkor is úgy van ha én is dolgozok éppen valamit, hazajövök mindent elrendezek. Mindig meleg lakással várom télen, meleg vacsorával, tiszta lakás, tiszta ruhákkal...

Lenne munkalehetőség, 120 km-rel tőlünk, a testvérem cégénél, neki is, és nekem is. Folyton nyaggatom, hogy menjünk el, költözzünk oda, és akkor meg van oldva a probléma, de nem, jó neki itt. Azt is javasoltam, hogy akkor elmegyek én néhány hónapra, ha gondolja, de azt mondja, hogy ne menjek, nem szorolunk rá. Akkor mit tehetnék még?


2016. ápr. 9. 10:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem azokat, akik azt tanácsolják, hogy menjen, akár a férje nélkül is.

Gyakorlatilag a házasság végét jelenteni.


Minek mennének, ha a férjének ezek szerint jó állása van?

Minek adja azt fel, egy bizonytalanért.



Kérdező:

Mindenkinek lehet rossz napja. A leírásod szerint a férjed öt éve eltart, nem várja el tőled, hogy elmenj egy munka miatt, akár csak átmenetileg is. Egyszer mondott valamit - hogy miért, milyen szituációba az nem derült ki a történetedből.

Talán már meg is bánta.

Mindnyájan mondunk olyant, amit nem gondolunk komolyan, amit később megbánunk.


Semmirekellő biztos nem vagy, de egyenlőre csak az érem egyik oldalát látjuk.


Viszont talán le kellene ülni, és vele megbeszélni. Elmondani neki, hogy ez neked milyen rosszul esett, és tőle megkérdezni, hogy "mi ütött belé".

Többet érnél vele, mint azzal, hogy itt keresel választ.

2016. ápr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
az hogy nemet mond egy olyan lehetőségre h mindketten dolgozzatok számomra arra vall, hogy élvezi a jelen helyzetet... kiemelten fontosnak érzi magát úgy, hogy "eltarthat" és szerintem ezt sokszor lelki zsarolásra is használhatja. menj el jobb lesz és ő is belátja milyen szar is nélküled és h mennyire nem is vagy semmirekellő
2016. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

Például javasolhatnád neki, hogy vegyen ki egy hónapnyi szabit, aztán az alatt LÁSSA EL Ő AZ ÖSSZES házimunkát!

(Méghozzá ugyanolyan szinten, ahogy te.)


Egyébként meg nyugodtan próbáld ki a melót a tesódnál, akár egyedül is. Legfeljebb "hétvégi feleség" leszel.

2016. ápr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
61%
# 11! A férje a pénzkereső, de az otthoni meló mind a kérdezőé. Nem mondanám, hogy eltartja, mert megdolgozik a kérdező a napi betevőért, csak éppen pénzt nem ad érte neki senki... A kedves férj pedig gondolja végig legközelebb mielőtt a kérdezőt semmirekellőnek nevezi, hogy milyen lenne az élete, ha munka után neki is kellene a ház körül, házban tevékenykedni, takarítani, főzni, fát vágni, begyújtani, bevásárolni, stb. Mert ugye azt nem várná el, hogy a kérdező menjen állásba, és azt a munkát amit otthon most megcsinál, munkahely mellett is mind megcsinálja?! Vagy igen?
2016. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
De igen
2016. ápr. 10. 08:18
 16/17 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagy te semmirekellő, nagyon is megdolgozol azért, hogy ne nevezzen így. A férjed egy önző görény. Neki nagyon is jó ez a helyzet: kiszolgálod cselédként, nem kell, hogy megbecsüljön, mert te ugye kitartott vagy, és még meg is alázhat, mert munkanélküliként úgyse nagyon pattoghatsz, tűrhetsz maximum...Biztos attól fél, hogy ha neked is lenne munkád, pénzt keresnél, akkor egyrészt nagyobb lehetne a szád, beleszólnál dolgokba, nem ő lenne a kenyérkereső atyaúristen, esetleg nem tudnád 100%-osan kiszolgálni és neki is meg kellene otthon mozdulnia, és még a világ is kitárulna előtted, társaságod is lehetne, új barátaid, ne adj isten még jól is éreznéd magad a bőrödben! Hogy a fenébe ne tiltakozna!
2016. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ki az a vadbarom aki mindenkit lepontoz?
2016. ápr. 10. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!