Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válásnál aki a házban marad...

Válásnál aki a házban marad azé a ház?

Figyelt kérdés
Tudom hogy jogilag nem így van, mert 50-50 %. Na de ki merne ott maradni gyenge 45 kgs nő létére ha megfenyegeti egy 100 kg feletti alkoholista ffi. Ház eladást évek óta ellehetetleníti, részegen elzavarja a vevőket. Vagy irreálisan magas árat szab meg. Tudom hogy létezik olyan hogy osztatlan közös tulajdon megszüntetése, amivel bíróságra kéne menni. Valaki csinált már ilyet? Sikerült így eladni a házat, vagy kifizettetni a ház értékének arányos részét?
2016. ápr. 8. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Igazság szerint válásnál meg kell egyezni hogy kié maradjon a ház vagy eladni és felezni a pénzen. Persze ha a másik fél nem megy ebbe bele akkor 2 variáció van, vagy eladni és felezni de kérdésed alapján látni hogy ez nem kivitelezhető, vagy bírósági úton pert adni, és kifizettetni vele a te tulajdonrészedet főleg ha valóban közös a ház tulajdoni joga. Ezt a pénzt az állam megelőlegezi neked ha behajtásra kerül sor, de a (volt) férjeden viszont ezt keményen behajthatják, de az már kicsit sem a te gondod. De ez elég hosszadalmas procedúra, célszerű lenne valahogy beszélni vele pár ember segítségével azon hogy vagy ő megy és te maradsz vagy adjátok el közösen normálisan, vagy pedig te mész és ő fizeti a részed. Itt nálatok azért macerás az ügy célszerű lenne úgy alakítani hogy mindkettőtöknek jó legyen. Jogilag még mindketten tartózkodhattok a házban tehát nincs olyan hogy te kirakod, vagy ő rak ki téged. Mindketten tulajdonosok vagytok és jogilag tartózkodhattok a házban, de az hogy te nem akarsz ott lenni ami teljesen érthető az már a te dolgod csak azért igazságtalan minden. Én mennék a helyedbe ügyvédi tanácsadásra meg mindenfelé mert váláskor általában mindig úgy ítélnek hogy mindent felezni kivéve ingatlant és autót, amit általában úgy szoktak hogy amelyik fél igényt tart rá akkor a másik félnek a felét fizetnie kell. Ez értékfüggő hogy mennyit. Elég bonyodalmas és hosszadalmas ügy az ilyen. Én jártam már hasonlóan de ott legalább megtudtunk egyezni, mert én nem ragaszkodtam a házhoz mivel nekem ott a szülői házam, az autóhoz mindketten ragaszkodtunk de abban maradtunk hogy cserébe enyém az autó meg a többi nagyobb értékünk, és a háznak a 20% át ő nekem kifizeti mert nagyjából így lett reálisan megítélve hogy így akkor mindenki jól jár, persze magunk közt egy ügyvéd segítségével egyeztünk így meg.
2016. ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

50-50%, ha házasság után vettétek a házat és nem örökölt.


"Tudom hogy létezik olyan hogy osztatlan közös tulajdon megszüntetése, amivel bíróságra kéne menni. "


Igen, kéne, a sült galamb nem repül a szádba, tenni is kell a dolgokért.

2016. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1# köszönöm szépen a választ.

2# tudom igazad van, lépni kell, csak bátorságot kell hozzá gyűjteni.

2016. ápr. 8. 12:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alkoholista férfi a férj, vagy egy szomszéd a közös telken?
2016. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!