Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Politika mennyiben lehet...

Politika mennyiben lehet megrontója egy kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Szóval arra vagyok kiváncsi(konkrét példákra is esetleg)hogy összeegyeztethető-e a politikai nézetkülönbség a szerelemmel?

Nyilván amikor összejössz egy pasival/csajjal, nem az lesz 1.kérdés hogy

-Melyik párthoz tartozol nyuszikám?:)

Természetesen előbb-utóbb kiderül a dolog.

De pl. mi van akkkor ha összejön a kapcsolat de mondjuk egy szélsőségesen X pártot preferáló ember mellé egy másfajta beállítottságú ember kerül?


Ez esetben tönkremegy a kapcsolat?

Lehet ez a kapcsolat befejezésének oka?


köszi előre is a NORMÁLIS válaszokat!!


2010. ápr. 5. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
őszintén, szerintem lehet a megrontója. Persze nem a középpártokbeli különbségekre gondolok. Mert pl ott a fidesz-mszp, semmi különbség nincs gyakorlatilag egyik balközép, a másik jobbközép, de ennyi. Ellenben ha már egyik fél a munkáspártra voksol a másik meg a jobbikra, ott már lehetnek olyan nézeteltérések, amik tönkreteszik a kapcsolatot.
2010. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem simán lehet.Mármint hosszútávon,kijön ez a különbség is.Sajnos,szerintem mondjuk egy Jobbikos és egy Mszp-s nél lennének bajok.
2010. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen én is arra gondoltam, hogy ha nem is feltétlenül a párt-beli összeférhetetlenség a baj,de az életszemlélet-különbség azért kiütközik:O
2010. ápr. 5. 17:17
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem okozhat gondot, főleg akkor ha teljesen más a két személy beállítottsága.
2010. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Én pl. ki tudom zárni a politikát a magánéletemből (tehát én privátban se barátokkal se családdal nem politizálok), tehát, ha 2 ilyen ember jön össze, akkor nem okoz gondot, ki hova ikszel, csak azoknál, akiknél egyik se, vagy akár az egyik nem tudja külön választani a politikát és a magánéletet.
2010. ápr. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Okozhat, sőt, sokszor az egész együttélést megnehezítheti, vagy egyenesen ellehetetlenítheti. Minden csak az intelligencián múlik.

Mivel a politikai pártpreferencia általában az ember értékrendjét is mutatja, a nagyon nagy szélsőségek az élet minden területén kiüzközhetnek.

2010. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Mi kötöttünk a férjemmel egy megállapodást, mindenkinek szupenír joga kire szavaz, emiatt a családon belül nem lesz semmiféle konfliktus.Mindketten tudjuk milyen a másik beállítottsága, véleményünk van és lesz is, de ezen biztosan nem fogunk összeveszni.
2010. ápr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Az ismeretségi körömben idősebb házaspárnál a feleség MSZP szimpatizáns a férj Fidesz-hez húz.a KÖZÖS LAKÁS MIATT NEM VÁLNAK.

Másik: Fideszes anyuka két felnőtt csemetéje, az egyik fideszes, másik MSZP-s. A baloldali érzelműt a család kiközösítette.Az anyuka nem érti, egyforma nevelést kapott a két gyerek, mégis az egyik "nem normális"

2010. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha a világnézetünk nagy mértékben eltér egymástól, akkor kár a gőzért. Ez nem párt kérdés. Van aki konzervatív, liberális...stb, pl. ez a kettő nem hinném, hogy nagyon megérti egymást. Tehát szerintem elronthatja, igen.
2010. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat:)
2010. ápr. 5. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!