Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol kell az ilyet bejelenteni?

Hol kell az ilyet bejelenteni?

Figyelt kérdés

Az édesapám 6 éves korom óta nem keres, most 21 éves vagyok. 18 éves korom óta nem fizet gyerektartást, mert akkor elvesztette a munkáját. Még tanulok, édesanyám fizeti minden költségem, hol lehetne bejelenteni és hivatalos okiratot szerezni arról, hogy nem fizet semmit?

21/F


2016. ápr. 1. 23:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%

"Spadeseven "

Tévedsz. Van diplomám. De ez lényegtelen, itt mindenki minimum két diplomás.


Igen "oltom", mert 21 évesen ne a munkanélküli apját akarja megpumpolni!

Nem a "gyakorlatot" értem munka alatt. Menj el bármelyik nagyobb áruházba, vagy gyorsétteremlánchoz, különböző üzletekbe - tele vannak ( főleg szombatonként) 16 - 17 éves diákmunkásokkal!

Nem egy egyetemistát, főiskolást ismerek, akik a suli mellett takarítanak, szóró lapoznak, hétvégén felszolgálnak...

Én az érettségit és a diplomát is teljes állású munka mellett szereztem.

A pofámról égne le a bőr, ha 21 éves, egészséges férfiként az anyám tartott volna el, és eszembe sem jutott volna az iskolával takarózni!

2016. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván jobb, ha az ember magának keresi meg a pénzt még suli mellett is. Ha igaz amit fent írtál, akkor belátom tévedtem, rosszul ítéltelek meg, és ezért bocsánatot is kérek. Valószínűleg félreértettem a mondandódat, de itt (vagy akár más fórumokon is) az ember naponta belefut olyanokba, akik szerint minden egyetemista "kitartott". 18 évesen elküldenék az embert melózni, vagy katonának, de a lényeg, hogy semmiképp ne merjen munka nélkül egyetemista lenni. Persze az ilyenek csak a másik gyerekétől várnák el ezt, a sajátjaiktól nem. Úgy gondoltam te is hasonlóan vélekedsz, ezért elnézést is kérek. Nem magamat akarom menteni, mert én is dolgoztam a suli mellett, de nekem volt rá lehetőségem meg jó helyem. Így nem jelentett akkora terhet. Viszont sok diáktársam volt akinek rosszabb sor jutott, s őket tényleg nem tudták támogatni pénzzel. Mindig is tiszteltem őket a kitartásukért, de attól függetlenül nem kívánom azt egy diáknak sem.

Mindazonáltal lehetségesnek tartom, hogy a kérdező nem tud úgy munkát vállalni, hogy kellő pénzhez jusson. Ezalatt azt értem, hogy nem a buli miatt hiányzik neki a pénz, hanem szeretné ha az anyjának kicsit könnyebb lenne. Lehet én értelmezem félre, de nekem a kérdés szövegéből (pl. az "édesanyám" szó helyett ma valahogy előszeretettel használják az "anyám" vagy a "mutter" szót) az jött le, hogy neki szeretne segíteni. Annyi pénzt pedig nem tud összeszedni diákmelóval.

2016. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók,


Külföldön tanulok és az itteni ösztöndíjhoz szükséges mindkét szülőnek a jövedelmigazolása, ha elvált akkor is, vagy gyerektartás. Mivel nem fizet évek óta gyerektartást, vele pedig nem tartom a kapcsolatot ezért szükségem van egy okmányra ami igazolja, hogy nem fizet.

2016. ápr. 2. 18:38
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Spadeseven

Tényleg félreértettél.

Semmi bajom az egyetemistákkal, nem irigylem őket, ha a családi háttérnek köszönhetően megengedhetik maguknak, hogy csak a tanulmányaikra koncentráljanak. Katonának meg végkép nem küldenék el senkit. A sorkatonaságot csak azok hoznák vissza, akik nem élték át, és akiknek valószínűleg nem kellene elszenvedniük.

Nekem részem volt benne, 18 hónapig - ezért eszembe sem jutna, hogy az bárkinek a hasznára válna.

Mivel a kérdező csak most, utólag fejti ki, hogy mire is kell neki, ezért az dobta le nálam a szíjat, hogy valaki, aki ő maga sem kereste az apját 15 éve, de 21 évesen még eltartatná magát, miközben azon siránkozik, hogy a szegény anyja állja az ő kiadásait, ahelyett, hogy keresne munkát, amit suli mellett végezhetne. Abból biztos nem tartaná áll kettőjüket, de csökkenthetné az anyjára nehezedő nyomást.

De respektálom a reakciódat. Kevesen képesek belátni, ha elhamarkodottan ítéltek, vagy tévedtek.

Spongyát rá! :-)

További szép estét!

2016. ápr. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
68%

Ha tanulsz, jár a tartásdíj függetlenül attól hogy elmúltál 18, csak nem lehet elővenni miatta kiskorú veszélyeztetéséért.

A dolog egyszerű, aki eddig kapta, annak be kell adnia a bíróságon egy végrehajtási kérelmet, hogy vonják le a jövedelméből, vagy hajtsák be a számlájáról, stb.

2016. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

Addig jár, amíg a bíróság meg nem szünteti, vagy be nem töltöd a 25. életéved. Ha abbahagyod a sulit, be kell jelenteni a bíróságon, hogy most már nem jár. De ha semmi ilyen nem történik, a kötelezettség nem szűnik meg magától!

Fel kell szólítani hogy fizessen, (az elmaradtat 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni), és ha nem, végrehajtás.

2016. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Lehet, hogy én nem értem, de ha 21 évesen külföldön tanulsz, akkor milyen igazolás kell egy elvált szülőtől, hogy nem fizet olyasmit, amit nem is köteles már fizetni?

Nem tudom elképzelni, hogy ott ne értenék meg a helyzeted.


Erős a gyanúm, hogy ilyen igazolást egy hatóság sem fog neked kiadni - egyszerűen azért, mert nem lehet hitelt érdemlően bizonyítani, hogy nem fizet. Fizethet kézből - kézbe is, nem csak utalással.

Egyetlen lehetőség van, hogy ha te nem akarsz vele beszélni, akkor édesanyád felkeresi - azért valamit csak tud róla, ha 18 évig rendben fizette a gyerektartást - és kér tőle egy jövedelemigazolást, vagy egy nyilatkozatot.


De, még egyszer mondom, nem hiszem, hogy az oktatási intézmény ne értené meg a helyzeted!

Engem hivatásos állományba felvettek, lassan 20 éve, úgy, hogy az önéletrajzomba annyit írtam, hogy " édesapámmal a kapcsolatot nem tartom". Pedig ott kicsit komolyabb feltételeknek kellett megfelelni, mint egy ösztöndíjhoz.

2016. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
52%

# 15/17 Időpont ma 20:13

"csak nem lehet elővenni miatta kiskorú veszélyeztetéséért. "

Addig sem lehet.

Az egy teljesen más bűncselekmény, amit csak a kiskorú nevelésére, gondozására köteles személy követhet el, nem pedig az elvált, távol élő, tartásra kötelezett szülő. Ő egyszerűen nem lehet alanya annak a bűncselekménynek.

( Van még egy lehetséges elkövetői kőr, de azt a szülőkön kívül eső személyek alkothatják.)


# 16/17 Időpont ma 20:17

"Addig jár, amíg a bíróság meg nem szünteti, vagy be nem töltöd a 25. életéved. "

Ez csak az igazság töredéke.

Oké, felteszem te is úgy értetted, hogy abban az esetben jár tovább, ha továbbtanul.


De van egy olyan rendelkezés is a törvényben, hogy:

"4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]...

(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha

a) a gyermek a tartásra érdemtelen;...


(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot."


Egész szépen elhúzódó pereskedésre lehet számítani, amíg valaki bizonyítani tudja, hogy melyik fél miért nem tartott kapcsolatot a másikkal.

A kérdezőnek sem jutott eszébe 15 évig az apját keresnie.


Ráadásul nem nagyon értem, hogy ha az apa 18 éves kora óta nem fizet, akkor ez három évig miért nem volt gond?

Ha most kezdte a felsőfokú tanulmányait ( ha nem most kezdte volna, akkor nem most merülne fel ez a probléma), akkor az vagy azt jelenti, hogy kihagyott minimum két (de inkább három) évet az érettségi után.

Ez esetben pedig nem jár:

"(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. "

2016. ápr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!