Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? A Nővérem...

Mit tehetnék? A Nővérem bekerült tegnap a kórházba autóbalesete volt most az intenzíven fekszik, a gyerekei egyfolytába sírnak nem tudom őket lenyugtattni.

Figyelt kérdés
Férje pedig külföldön van ma jön haza.. Mivel foglalhatnám el a gyerekeket? Nem vagyok az "anyás típus" Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 4. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Esetleg beteszel nekik valami mesét, rajzolni, ha van kisállat azzal játszani, kutyával sétálni.
2010. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mese, rajzolgatás, közösen kézműveskedhettek valamit (rajzolhatsz is velük, ahhoz csak papír meg ceruza kell), mesélj nekik valami vidámat. Elmehettek sétálni, ha van állatotok otthon, azzal játszhattok. Hány évesek a gyerekek?
2010. ápr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat, 3 hónapos a kislány a másik 9 éves.
2010. ápr. 4. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézhettek mesét, (kortól függően) kártyázhattok, társasozhattok, sétálhattok a parkban, menjetek el egy cukrászdába sütizni, mesélhetsz nekik, csináljatok együtt pudingot, rajzoljatok, színezzetek...
2010. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudják a gyerekek hogy az annya balesetet szenvedett?

Szerintem a gépen tegyél be valami kis játékot a nagyobbiknak vagy ha házi állat van akkor azzal szórakozzaanak vagy mese vagy valami ami elfelejteti a gyerekeket az annyukról!

Jobbulást az anyukának! :(

2010. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kisebbik gondolom még nem sokat észlel az egészből, max a riadtságot vagy a rossz hangulatot, a nagyobbik viszont igen is felfoghatja hogy miről van szó. Ha sír, akkor ülj le mellé, öleld át, és mond el neki, hogy nem lesz semmi baj, anyu hazafog jönni... esetleg ha nem is vagytok hívők, sok kisgyerek fogékony arra, ha közösen imádkozhat valakivel esténként. Ismétlem, akkor is ha eddig nem tettétek. Mond el neki, hogy remélhetőleg anyu megfog gyógyulni, és ezért ő is tehet. Imádkozon Istenhez, azért hogy anyu jobban legyen, mert ő megfogja hallgatni és segíteni fog... én sem vagyok különösebben hívő, de ez kicsit elfoglalja, feladatot ad neki, elhiszi hogy tényleg ő is tehet valamit, ha olyan beállítottságú, aztán kitudja, lehet tényleg segít! :)

Aztán ha nincs rossz kedve éppen, akkor kérdezd meg mit csinálna szívesen, játszatok valamit együtt, valami jó társast, nézzetek meg egy mesét, menjetek el sétálni egy nagyot, sütizni, főzzetek valamit közösen, a lényeg hogy eltereld a gondolatait!

2010. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Remélem jól alakult a sorsotok, és a nővéred újra boldog családanya lehet! Kérlek írd meg mitörtént azóta veletek!
2010. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!