Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki jöhet két ember étkezése...

Ki jöhet két ember étkezése 50 ezer forintból egy hónapban?

Figyelt kérdés
Elég kevés, de most nem lesz más választás.

2016. márc. 24. 17:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%

"Vicclesz? Simán. Én egyedül van hogy heti 1000 Ft-ot költök kajára."


Heti 1000 forint??? Az napi 142 forintot jelent. Hogy tudsz te annyi pénzből bármit is enni? Főleg ha napi 5x-i étkezéssel számolsz, az evésenként 28 forint. Egy darab kiflit sem kapsz annyi pénzből, nemhogy normális, egészséges, tápláló ételt.

2016. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

" de a heti 2-3 ezerből már boldogan kijövök."


Írd már légy szíves, hogy miket eszel, mert ez teljesen irreális.

2016. márc. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
53%
Egészséges ételt biztos nem lehet kihozni heti 1-2 ezerből... Kalóriát igen, rizs, sárgaborsó, zsír. De a testnek több kell. Eleve a fehérjéhez kell napi párszáz forint... Rizs+sárgaborsó van az alján a dolgoknak, én speciel komplett s tápanyagdús állati fehérjére alapozok, úgy már többe kerül. A fehérje miatt nem tudnék napi 500 forint alá menni s az is kissé aszkéta, bár jók az ételek, de semmi apró luxus...
2016. márc. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Igen, ki lehet belőle jönni. Alapanyagokat kell vásárolni megtervezetten, végiggondoltan és otthon elkésziteni. Hus csak olcsó fér bele, gyümölcs is csak az olcsóbb. Mélyhűtött áruk, készételek, üditők, drága édességek nem férnek bele. Piacon érdemes zöldségféléket venni.
2016. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
46%

Ki tudtok jönni ennyiből. Ha ügyes vagy, akkor hiányt sem fogtok érezni semmiből.


Én is ennyiből gazdálkodom kb. két emberre. Számolgatni szoktam, de nem kétségbeesetten, hogy leszorítsam 500 forinttal a heti bevásárlást. Inkább csak megjegyzem magamnak, hogy ne szálljon el nagyon a költség. A piacon keresem a szezonális termékeket, az áruházakban pedig az akciókat. Hátránya, hogy a piacon kell megterveznem az egész heti menüt, mert 1-2 hét alatt is leeshet a szezonális termékek ára, aztán a harmadik héten meg újra de ugye ez egyéni igény függő...

Ha kiszámolod, akkor ha veszel csirkét és zöldborsót (pl főzeléknek), akkor az nem a legolcsóbb étel, de még az is 4-500 Ft adagonként. Aztán én szeretek csontos csirke mellett is venni. Egy éve lemértem csonttal és anélkül és arra jutottam, hogy ahol én vásárolok ott a csont kb ingyen van benne. Tökéletes levesalap másnapra :)


A heti pár ezer forintos válaszadóval nem értek egyet. Én inkább főzök valamit hús nélkül, mint hogy valami olcsó húsnak csúfolt húskészítményt kelljen vennem. Akkor inkább vega arrabiata, vagy pesto lesz milánói helyett.

2016. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
50%
Kedves utolsó, én egy szóval sem montam, hogy mit eszek, csak azt hogy otthon főzök, szóval amiket állítasz azok a saját kitalációid. :) Sőt ha már itt tartunk, valószínűleg jobb húst eszek mint te, met mi saját magunknak neveljük a szárnyasokat. Ami biztos megspórol valamennyit (bár a fenevelés ugyanúgy pénzbe kerül), de ha boltban kéne vennem, akkor sem lenne belőle 50 ezer havonta. Abszurdnak tartom ennyit elkölteni az ételre... Anyámnak az egész fizetése alig több mint a kérdező kajakerete, és mégis tud belőle rendesen és egészségesen enni. Nem kell éttermekbe járni, pizzákat meg ki tudja miket rendelni meg kávéket, teákat, nassolnivalókat méregdrágán megvenni amikor otthon is meg lehet őket csinálni.
2016. márc. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
51%
simán
2016. márc. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%
Nekem havi 100 elmegy az asszonnyal kajára legalább. Mondjuk mindig megveszünk mindent, amit akarunk. Az éttermezés ebben még nincs benne.
2016. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Ha farhátot eszel minden nap akkor igen:D
2016. ápr. 2. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!