Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan éljen meg két ember...

Hogyan éljen meg két ember így? Havi harminckét ezer forintból, hogy ne haljon éhen?!

Figyelt kérdés
Párommal össze költöztünk még áprilisban, júliusig nem volt probléma, mert kaptam az árvaellátást és a családit ő pedig igen jól keresett. Még augusztusban is volt munkánk, igaz feketén... Ő aztán kapta eddig a napig a szociális segélyt, meg a minimálbér felét 4 órában, nekem munkám még nincs. Hogy gondolják, mégis hogy éljünk meg pont decemberben 32e.-ből?!
2014. nov. 10. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy nem leszek népszerű a válaszommal kérdező, de miért nem merül fel benned az, hogy dolgozz?

Nem írtad, hogy mennyi idős vagy, milyen tapasztalattal, de a minimálbér is több, mint a 16 eFt/fő.


Ha minden kötél szakad, akkor közmunka?


Egyébként ki gondolja azt, hogy éljetek meg?

Senkinek nem kötelessége eltartani felnőtt, egészséges, munkaképes korú embereket.

2014. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Elsőnek igaza van, pont ugyanezt akartam énis mondani. Kik gondolják azt, hogy ennyiből kell megélnetek? Miért nem mész el dolgozni? Miért kell nektek a segély? Milyen gondolkodás ez már ne is haragudj? Jól értem hogy ti azon vagytok kiakadva, hogy nem kaptok elég pénzt az államtól? Amúgy nem kötelező decemberben többet költeni, mint az év bármelyik másik hónapjában. Lehet egy szál gyertyával ünnepelni a karácsonyt, ha csak erre van pénzetek.
2014. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elfogadom a válaszaitokat. De gondolkodjatok el, nektek mennyi idő volt, mire munkát találtatok? Pályakezdő vagyok, húsz éves, mindenhonnan ahová megyek, elküldenek, mert tapasztalatlan vagyok! Páromat meg nem hajlandó a munkáltatója 8 órára bejelenteni, mert az neki túl sok kiadás, és párom sem talál a szakmájában munkát. Én is a seggem törölhetem ki az érettségimmel és a szakmámmal, mint látjátok.
2014. nov. 10. 12:57
 4/12 anonim ***** válasza:
31%

Mindenki panaszkodik hogy nincs munka, nem lehet munkát találni, közben pedig azt látom magam körül hogy mindenhol üres állások és a kutya nem jelentkezik az adott állásra - hozzáteszem nem éhbérért.


Szakma nélkül is gondolom lehet munkát találni, de ha a hozzáállásod már eleve az, hogy nem fogsz, akkor ne várj csodát.

Nézz szét neten, de elég ha elmész egy bevásárló központba és az üzletek kirakata tele van azonnali kezdéssel eladót stb keresünk kiírásokkal. A szórólapozás is többet fizet mint a semmi.


Próbáltál már munkát keresni vagy csak úgy vagy vele hogy más is nehezen talált?

2014. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen szakmád van?
2014. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem csak egy érettségim van, de 140ezret keresek szimpla pultozással. Nem kifogásokat kell keresni, hanem igenis elfogadni a rosszabb munkát is, aztán ha már stabil az anyagi helyzeted, kereshetsz jobb melót. Én megértelek, én is voltam munka nélkül, ráadásul ahogy kivettem az írásodból, neked szüleid sincsenek, nem lehet könnyű, de erőltesd meg magad, mert már felültél a csúzdára, ha elkezdesz lefele csúszni, onnan visszamászni irtó nehéz lesz! Sokkal nehezebb lesz, mint most! Higgy nekem! Fiatalon meg kellett tapasztalnom a nyomort, nem kívánom senkinek.
2014. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Olvasva az eddigi hozzászólásokat, tényleg igazuk van azoknak, akik szerint kicsit visszás dolog, hogy te azon vagy felháborodva, hogy a kereső emebrek, többek között az én adómból nem tudsz olyan jól megélni, mint én, napi 8 órát ledolgozva. Azért ugye érzed, hogy ez egy kicsit visszás dolog?

#4 azért eléggé torzan látja a dolgokat, de ha tényleg így van, mutasson már legyen szíves párat abból a halom jól kereső állásból! Egyből ki fog derülni, hogy azért enyhe költői túlzások befigyeltek, na meg hogy az sem mindegy, hogy milyen állásokról van szó. Csak a példának okáért, hiába hirdetnek agyba-főbe egy mikrokontroller-programozói állást, havi 300-as bruttóért, ha neked mondjuk kőműves a szakmád. Ugyanígy hiába van a környéken ötven pék állás, a kőmáves végzettséggel oda se fogsz kelleni.

Az állásoknak nem csak a mennyiségét kell nézni, simán lehet munkanélküli valaki attól, hogy mellette tucatszám vannak a betöltetlen állások, ha egyszerűen köze nincs ahhoz a munkakörhöz.


De ez csak egy kis kitérő volt.

Kérdező, tudod, ha nehezebb időszakban vagytok, akkor bizony meg kell tudni abból a 32 ezerből élni. Igen, Decemberben. Legfeljebb majd nem futja csudaszép fullextrás karácsonyfára az adófizetők pénzéből. Nem haltok bele.

A munkakeresés meg tényleg nem könnyű. De ketten vagytok, idővel egyikőtök csak talál állást. Ha másképp nem, tisztesség ide vagy oda, szükség esetén ideig-óráig el lehet tengődni olyan munkahelyen is, ahol kevesebb órára vagy bejelentve.

2014. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A decembert nem azért értettem, mert Karácsony. Nem ünnepeljük, családi múlt miatt. Hanem hogy így is alig van tüzelőnk, örülünk hogy novemberben ilyen az időjárás. Érettségi, újságíró szakmával. Nem érek semmit ezekkel. Nem az adózók pénzén tengődök, mert nekem NINCS se munkám, sem pedig segélyem, a segélyt párom kapta. Eddig.
2014. nov. 10. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

Bolti eladó, pultos, stb? Ilyen helyeken próbálkoztál már?


Az unokahúgom 17 évesen, érettségi nélkül, suli mellett mindig talál állást. Nem diákszövetkezeten keresztül, hanem ő maga kilincsel érte. És még így is felveszik, hogy csak részmunkaidőben tud dolgozni (szombaton meg heti pár este).

2014. nov. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Olyan helyekre is beadtam. A tescoba az OKJ-s képzésem miatt túlképzett vagyok, hülyék... pultosnak is beadtam nem egy helyre személyesen és hiába.
2014. nov. 11. 06:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!