Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért piszkálnak a fizetésem...

Miért piszkálnak a fizetésem miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet és a páromat is, tényleg. De már nagyon elegem van, hogy havonta mikor fizetésem van beszólogatnak. Párom olyan fajta, aki mindent meg szeretne adni a jövőben a családjának. Nincs sosem megelégedve a fizujával, szabadidejében mellékállást akar, amivel még többet kereshet, pedig így is sokszor ki van purcanva a melótól, mert fizikai munkát végez. Átlag olyan 180 ezer ft-ot keres. Ezen kívül van saját új autója, drága hatalmas TV, PS4, mobil, spórolt pénz. Nem tudom bemagyarázni neki, hogy ez bőven átlagon felüli életszínvonal és hogy nagyon imádom, hogy gondol a jövőre,de hálás lehetne végre azért, amije van. Apukám szintén olyan ember, aki jól keres, olyan 200 ezer fölött kicsivel, minőségi kajákat vesz, teljes kiőrlésű kenyér, tészta stb. Nemrég fizetés emelésem volt. Mostani fizum pedig juttatásokkal és egyebekkel 230 ezerre jött ki. Számomra is meglepő volt, de kaptam a főnöktől plusz pénzt és az alapbér is emelkedett ugye. Párom teljesen ki van, hogy ha ez mindig így lesz milyen kellemetlen lesz a jövőben. Persze mondja, hogy örül, de mégis bántja. Apum is ezzel cukkol, hogy 25 éves munkaviszony után kap ugyanennyit, holott én csak nyártól dolgozom. Most mit tegyek, hogy ne b@ogassanak??? Apum is bizonygatja, hogy nagyon örül, h az egyetem nem volt felesleges. Most titkoljam el, hogy mennyit keresek? Már nem tudom mit kéne tennem, hogy hagyják ezt abba. Szenvedek minden hónapban a pénzért...Nagyon nehéz helytállnom, nem gyenge szakma, ráadásul új is vagyok a terepen és sokszor idegen nyelven is kell kommunikálnom. Voltam már párszor a sírás határán és a feladás küszöbén, mégis küzdök minden nap, hogy egyre jobb legyek és minél többet tanuljak....de az emberek ezt valahogy nem látják soha, csak azt, hogy na bezzeg ez meg már mennyit keres....Miért van ez így?
2016. márc. 20. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, arról nem te tehetsz, hogy ők olyan szakmában dolgoznak, amivel 25 év után is csak ennyi a fizetés, vagy hogy mellékállásoktól kipurcanva is kevesebbet visz haza a párod, mint Te. Talán neki kellene elgondolkoznia, hogy a jövőben mivé képezze magát, hogyan jusson előre, hogy ne kelljen kvázi beledögölnie abba, hogy egy átlagos - 180 ezer nem átlag feletti életszínvonal, főleg nem úgy, hogy fizikai munkával gürizi össze a rendes munkáján felül - fizetést tudjon hazahozni. Az meg, hogy a sírás határán vagy néha...igen, sajnos nagyon kevesen keresnek vidámkodva, segget meresztve jó pénzeket, a többségnek kemény munka jut. Azzal meg ne foglalkozz, hogy "na bezzeg te már mennyit keresel". A te szakmádban ennyi a kezdő fizu, ő nyilván nem idegen nyelven kommunikál, meg nem felsőfokú végzettséget igénylő munkakört tölt be, ne sajnálja már tőled a jobb fizetést! Senkit nem akarok bántani, de nem az lenne az élet rendje, hogy aki többet tanul, nagyobb tudás kell a munkájához, több felelősség van a nyakában, az többet keressen? A fizetésedet meg nem kell nagy dobra verni. Azzal a pasival meg tudod, mit kell csinálni, aki a saját frusztrációját rajtad veri le, és inkább lehúzna, meg kellemetlen érzéseket kelt benned, hogy ő többnek mutathassa magát, minthogy inkább ő igyekezne felnőni a szintedre, vagy afölé, ha zavarja, hogy Te többet keresel...
2016. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
52%
Ennek a kérdésnek mi értelme van? Most ez dicsekvés, vagy hiszti vagy mi? Ez a fizetés bőven nem átlag feletti!
2016. márc. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem senki sem "piszkál". Kommentálják a fizetésedet, de ez nem rosszindulat. Ha ennyire nem akarod, hogy felemlegessék, akkor ne számolj be nekik a fizetésedről.


Az én szüleim nem tudják, hogy mennyit keresek, nem is kérdezték soha.

2016. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Még nem olvastam el a kommenteket, de én úgy látom, hogy:

1. a párodat kicsit frusztrálja, hogy te jobban keresel, mint ő, nem tudom, fog-e ez változni, de ha nem, az csak rosszabb lesz, kérdés, hogy kell-e neked így ez a kapcsolat

2. apád meg egy teljesen más kor gyermeke, amikor még jobban számított az életkor a bérezésnél (anyukám egyébként ugyanez a kategória, persze, örül, hogy a tesóm és én így keresünk, ahogy keresünk, de azért csak fáj neki, hogy ő több, mint 30 év után keres úgy, mint most sok fiatal - mondjuk anyukám közalkalmazott), ezt ne ródd fel neki

2016. márc. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha most ezen problémáznak, mit fognak akkor tenni, ha kétszer akkora lesz a jövedelmed, mint az övéké??!
2016. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. Még itthon lakom, igen, azzal a céllal, hogy gyűjtögessem a kis pénzemet, hogy minél könnyebben boldoguljunk majd jövőre a szülőktől külön. Aláirom, hogy ez ha belegondolunk nem átlag feletti, de az én környékemen az itteni viszonyokhoz képest bizony annak mondják, hisz itt már a 150 ezret is szép fizetésnek hiszik. Ezért sem merem már senkinek sem mondani, mert egyből jönnek a megjegyzések rám. Egy szebb világban legalább ennyi pénz kéne jutnia mindenkinek....A barátomról meg annyi, hogy én már 1x ezzel visszavágtam, hogy én nem tehetek arról, hogy ő nem akart tovább tanulni egyetemen és hogy szerintem is jogos az, hogy aki évekig küszködött, lediplomázott az keressen jobban....erre óriási duzzogás lett a vége, majdnem otthagyott azzal, hogy akkor keressek egy tanultabbat, mert neki csak egy rongyos szakmai érettségije van és jó lenne, ha én nem nézném őt le....persze erről szó sincs....irónia ebben az, hogy 1x még ő poénkodott ezzel, hogy na, minek az egyetem, ha én jobban keresek, mint te, nem ér már ma az a mai világban semmit...aztán most fordult a kocka és jönnek a megjegyzések tőle....nem tudom ezzel mit kéne csinálnom
2016. márc. 21. 17:03
 17/18 anonim ***** válasza:

[link] Csináld ezt vele! :DDD

Amúgy komolyra fordítva a szót: engem zavarna, ha a párom nem örülne velem együtt a szakmai sikereimnek, amikért évekig tanultam, és utána is keményen dolgoztam érte. Ha nem tudja túltenni magát azon, hogy a 21. században egy nő is kereshet ugyanolyan jól vagy jobban, mint egy férfi, akkor én a helyedben hamar rövidre zárnám ezt a dolgot, és szakítanék.

2016. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
29%
Vagyis te jobban keresel, de a szuleid tartanak el, legalabbis minimum a lakhatasodat ok alljak, mert te gyujtogetsz. Ezek utan ne csodalkozz, h beszolnak, gondolom zavarja oket,h a huszas eveid kozepen meg mindig ok tamogatnak, mig te naluk is jobban keresel. Ha annyira szeretnel felnott lenni, meg h senki se szoljon bele, akkor onallosodj mar vegre. En mar evek ota maganat tartom el, es erdekes modon nem szol bele senki h mire mennyit adok ki. De amig te az o penzukon keresztul sporolgatsz addig ne csodalkozz.
2016. márc. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!