Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért piszkálnak a fizetésem...

Miért piszkálnak a fizetésem miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a szüleimet és a páromat is, tényleg. De már nagyon elegem van, hogy havonta mikor fizetésem van beszólogatnak. Párom olyan fajta, aki mindent meg szeretne adni a jövőben a családjának. Nincs sosem megelégedve a fizujával, szabadidejében mellékállást akar, amivel még többet kereshet, pedig így is sokszor ki van purcanva a melótól, mert fizikai munkát végez. Átlag olyan 180 ezer ft-ot keres. Ezen kívül van saját új autója, drága hatalmas TV, PS4, mobil, spórolt pénz. Nem tudom bemagyarázni neki, hogy ez bőven átlagon felüli életszínvonal és hogy nagyon imádom, hogy gondol a jövőre,de hálás lehetne végre azért, amije van. Apukám szintén olyan ember, aki jól keres, olyan 200 ezer fölött kicsivel, minőségi kajákat vesz, teljes kiőrlésű kenyér, tészta stb. Nemrég fizetés emelésem volt. Mostani fizum pedig juttatásokkal és egyebekkel 230 ezerre jött ki. Számomra is meglepő volt, de kaptam a főnöktől plusz pénzt és az alapbér is emelkedett ugye. Párom teljesen ki van, hogy ha ez mindig így lesz milyen kellemetlen lesz a jövőben. Persze mondja, hogy örül, de mégis bántja. Apum is ezzel cukkol, hogy 25 éves munkaviszony után kap ugyanennyit, holott én csak nyártól dolgozom. Most mit tegyek, hogy ne b@ogassanak??? Apum is bizonygatja, hogy nagyon örül, h az egyetem nem volt felesleges. Most titkoljam el, hogy mennyit keresek? Már nem tudom mit kéne tennem, hogy hagyják ezt abba. Szenvedek minden hónapban a pénzért...Nagyon nehéz helytállnom, nem gyenge szakma, ráadásul új is vagyok a terepen és sokszor idegen nyelven is kell kommunikálnom. Voltam már párszor a sírás határán és a feladás küszöbén, mégis küzdök minden nap, hogy egyre jobb legyek és minél többet tanuljak....de az emberek ezt valahogy nem látják soha, csak azt, hogy na bezzeg ez meg már mennyit keres....Miért van ez így?
2016. márc. 20. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy bennem van a hiba, de sehol nem olvastam arról, hogyan is PISZKÁLNAK téged a TE fizetésed miatt.
2016. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Mobil, mint az átlagon felüli életszínvonal és tk kenyér, mint a minőségi élelmiszer példája. Hű.
2016. márc. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

A Tk kenyér csak drága, de nem minőségi étkezés, még ha ezt is akarják elhitetni az emberekkel.

A 230 btto sem olyan sok, legfeljebb a minimálbérhez képest. A férfiaknak esetleg az önérzetét sérti. hogy te többet keresel. Nem kell törődni vele.

2016. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Há most mit mondjak, példákat nem hoztam fel, de egyszerűen bármi van előjön a téma...Pl: hát ennyi fizetésből már telik is rá..bármilyen élethelyzetben képesek a pénzzel cukkolni...most pl kozmetikushoz és körmöshöz megyek és már egyből jön az hogy, akinek jól megy...Vettem egy kicsit drágább, márkás cipőt erre anyukám, hogy neki életében nem volt ilyen drága lábbelije...ilyesmikre kell gondolni....ezek már nagyon unalmasak és fárasztóak tudnak lenni. A mobil meg nem luxus, de a drága mobil és ultra HD méregdrága bazi nagy TV szerintem igen....ja és teljes kiörlésű dolgokat sem engedhet meg magának mindenki, szóval nem tudom te hol élsz, minimum Ausztriában :)
2016. márc. 20. 21:41
 5/18 A kérdező kommentje:
A fizetések nem bruttoban, hanem nettóban értendők....
2016. márc. 20. 21:44
 6/18 anonim válasza:
97%

Küld el őket a francba, amíg a fejedre nem nőnek és a végén még bűntudatod nem lesz, hogy többet keresel, mint ők. Szemét mind a kettőnek a hozzáállása, mert megtörve érzik a férfiúi becsületüket, hogy a pénzt a férfiak keresik meg, nők max gyerekpénzért hobbiból dolgozhatnak.

Talán a legbiztosabb megoldás, ha sz@rsz bele a véleményükbe csak számolod a pénzt és az orruk alá dörgölöd, hogy 25 évesen többet keresel náluk. Nehogy már még bizonygatnod kelljen, hogy megérdemled azt, amiért megdolgoztál.

2016. márc. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
En azon lepődtem meg, hogy a 180 ezer + elektronikai eszközök bőven átlagon felülinek számít. Én meg azt hittem karácsonyi (980ezer Ft) fizetésemre, hogy átlagon felüli, de hát akkor az már nem az volt
2016. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
"En azon lepődtem meg, hogy a 180 ezer + elektronikai eszközök bőven átlagon felülinek számít." Sajnos abban az országban, ahol az emberek fele minimálbért kap, ott ez igen is átlagon felüli. Kicsit az is furcsa, hogy én egyedül többet keresek, mint apám és anyám együtt kétszeresen. Én mérnök vagyok, csak gépeket felügyelek, programozok és javítgatok egy multinál, ők életeket mentenek (ápolónő és mentőtiszt).
2016. márc. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Te meg szolj vissza hogy megdolgozol a pénzedért,igy azt veszel magadnak amit akarsz .és ne törödj velük .
2016. márc. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szuleidnel elsz/eltek?mert akkor elso lepesben el kene koltozni, minden kiadast magadnak allni es kicsit levalni a szuleidrol erzelmileg is, azaz nen ninden nap ott enni meg ilyenek...
2016. márc. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!