Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket zavarna, ha így kéne...

Titeket zavarna, ha így kéne élnetek?

Figyelt kérdés

A szobám ajtaja nem lehet becsukva, éjjel nappal nyitva kell lennie, anyám folyton járkál be, pakolgat, virágot spriccel, hajtogatja a ruháimat (nem engedi hogy én pakoljam el, pedig már 19 vagyok) a ruhás ládába minden ruha tökéletesen be van hajtva, alig merek belenyúlni is mert aztán jön üvöltve, hogy feltúrtam. Zenét hallgatnom nem szabad a jelenlétébe, még halkan se. Takarítani csak a kijelölt napokon lehet, szombaton és hétfőn, akkor is ő csinálja, mert úgy élek a saját házamban, szobámban mint egy megtűrt vendég. Minden este kiadja a parancsot, hogy ágyazzak... addig nem megy lefeküdni, amíg meg nem ágyaztam. Még egy könyv se lehet a földön, mert az már neki kupi. Folyton mászkál be, nem bírom már... így nőttem fel. 19 éven keresztül így éltem, a saját házamban megtűrt vendégként. Amikor kimegyek a wc-re vagy a konyhába és épp törli fel a folyosót, egyenesen megtiltja, hogy kimenjek. Meg alapból mindig megkérdezi, hogy hova megyek? Nem tudom mások hogyan élnek, hogy ez a helyzet mennyire abnormális, de úgy érzem nem bírom már.


Ha átrendezném a "szobámat" ideg összeroppanása lenne. Meg is lepődtem mindig, amikor mások mesélték, hogy random átrendezték a szobájukat, mert nálunk ilyen nem létezik.


2016. márc. 11. 20:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez nagyon durva. Én már rég koleszba költöztem volna egy távoli városban. Én kb 3-4 hónaponta átrendeztem a szobámat, meg is zakkantam volna, ha nem lehet.


Szerintem ideje elgondolkoznos a költözésen, munka keresésen, akár diákmunka. A tesód is mehetne veled, úgy könnyebb lenne.

2016. márc. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

A felmosás példa szerintem mindenhol így van. Mi is szoktuk hallani a "felmostam, ne gyertek le" mondatot, pedig anyám messze nem tisztaságmániás. Plusz 10-15 perc alatt megszárad a padló, annyit meg kibír az ember wc nélkül.


A többi dolog beteges és ha csak nem hasonló rigolyái vannak valakinek akkor nehezen viseli el az ilyen viselkedést.

2016. márc. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 serona válasza:
30%
Nos igen, vannak anyák akik kissé túltolják! :-) De az hogy így érzed annak is a következménye, hogy az elméd jelzi, ideje a saját utadat járni. Nem lesz könnyű, lesznek nagy csaták, de próbáld megértetni valahogy a szüleiddel, hogy több élettérre van szükségetek, hisz felnőttetek. Ha még tanulsz esetleg kereshetsz koleszt, ha már dolgozol, új esetleg megfinanszirozhatsz egy albit, még ha lakótársakkal is kell osztozni netán. Így belekóstolhatsz a nagybetűsbe. :-) Egy valamit ne felejts: a szüleitek nagyon sokat áldoztak értetek, időt, energiát, pénzt! Ezt el kell ismerjétek, és ideje megköszönni a fáradozásaikat, de talán hamarosan el jön az ideje, hogy kirepüljetek. Higgadtság és megértés többet segít, mint a hiszti, az tuti. Egy nagy kalappal...! Csak ügyesen okosan!
2016. márc. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Ez egyaltalan nem normalis
2016. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ennél kevesebb szabályozás és idegbetegség mellett elmentem koliba (távolabbi sulit kell választani).
2016. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Éltem így, zavart. sokat aludtam koliban haveroknál., meg barátoknál.... Szóval túléltem. Aztán érdekes módon úgy oldódott meg, hogy anyám kezdett el utazgatni, meg tesóm, és egyedül maradtam otthon . Végül nyilván elköltöztem.


Morogni nem érdemes, én arra nem pazaroltam energiát. éltem helyette :) (egyetemre jártam mikor ez a szitu állt fenn... Érdekes volt, tanulni se nagyon lehetett otthon...)

2016. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
52%

Mi a szüleid foglalkozása?

Az általános iskolában egyik lány osztálytársam életét szabályozták hasonló szigorral a szülei. Az ő apja rendőr volt.

Megfigyelhető olyan hogy rendőr vagy katona foglalkozású soha nem tud szabadulni a munkájánál megszokott szigortól. Én még voltam sorkatona és civil ruhában is elég jól felismerem azt ha valaki olyan foglalkozású ami ilyen fegyelmezett életmódot követel, tehát rendőr, katona, határőr, stb. Vagyis akár egy éves sorkatonaság is elég lehet ahhoz hogy egy ember az átlagnál jobban vágyjon a fegyelemre.

2016. márc. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 VirágésBence válasza:
69%
Én biztos, hogy nem bírnám. Mi van, ha barátod van? Mi van, ha te maszturbálni akarsz? Hogyan skypeolsz a barátaiddal? Mert ezek igenis olyan dolgok amire egy embernek, főleg egy 19 éves lánynak szüksége van. Egyszerűen nem felügyelhet, ez a fajta "terror" kb. 8 éves korig elmegy.
2016. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező...távoli suli és kollégium! Ha kell mellette (és valószínű kelleni fog, kétlem, hogy a szüleid támogatnának) akkor diákmunka, illetve diákhitel.

Van egy barátom aki 18 évesen elköltözött otthonról, azóta se nézett vissza. Kollégista volt, diákmunkát vállalt amint tudott, diákhitelt is felvett minden félévben. Mostanra egy jól képzett villamosmérnök, aki 480e nettót kap. A diákhitelből van még neki egy kevés, de így is nagyon jól megél a barátnőjével.


Én ugyanezt javaslom neked.. Távoli suli, kollégium. Aztán a húgodat is vidd magaddal, amint tudod.

2016. márc. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
61%

Anyukád nem normális, ez sajnos ténynek tűnik.

Amíg vele laksz,nincs saját kereseted, addig az ő szabályai szerint kell játszanod.

Amint teheted,költözz el,húzz el otthonról.

Sajnállak te lány.

Lépj,amint tudsz :)

2016. márc. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!