Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket ez zavarna vagy én...

Titeket ez zavarna vagy én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés
A férjem nővérével és férjével egy városban lakunk kb. fél éve és átlagban havonta egyszer összejárunk, hol náluk, hol nálunk van a találkozó, ilyenkor azért, ha főtt étellel mindig nem is, de enni, innivalóval vagy egy kis alkohollal megvendégeljük őket(ők is minket). Nincs is ezzel bajom, amúgy kedves, normális emberek, de ha itt vannak állandóan megjegyzést tesznek az ételekre és/vagy az italokra is. Ezt nem ilyen lekezelően,hanem kedvesen tanító jelleggel mondják, de engem akkor is zavar, már jeleztük nekik,de nem hagyják abba, szerintük a mi ízlésünket kell megreformálni és sóherek vagyunk. Ilyenek, hogy vettünk egy 4 ezer forintos bort, amit mi szeretünk és szerintünk nagyon finom, de leszólták, hogy ááá, ezt ők nem isszák meg, csak a 12 ezer forintos akármi jó, vagy meglátta milyen sajtot raktam a húsra, annál is ment, hogy húúú, ne ezt egyétek, ez és ez sokkal finomabb, mi ilyet meg nem ennénk, a kávéval ugyanez, volt, hogy vettem süteményt a cukrászdából és ott is az ment, hogy ááá, nem rossz, de a másik helyen, ahol ők veszik, ott mennyivel finomabb, miért itt vettük, megtudtátok, hogy hol vettem a halat, azt is leszólták, hogy az nem jó ,mert ők tudnak egy sokkal jobb helyet, napestig sorolhatnám a példákat, tényleg a legapróbb dolgokkal ezt csinálják, még a leveskockába, teába is belekötöttek. Nem állunk rosszuk anyagilag(sőt még jobban,mint ők), de a férjemmel feleslegesnek tartjuk mindenből mindig a nagyon drágát megvenni, mert sokszor nem is finomabb vagy jobb minőségű és csak a márkát fizeti meg az ember. Nem értem, hogy miért vegyem meg az x ezerrel drágább sajtot,ha nekem az olcsóbb is ugyanilyen finom. Ti mit gondoltok erről, szerintetek ez normális? Mégha nem is találom megfelelő minőségűnek az ételt/italt, vendégségben szerintem akkor is tajparaszt dolog állandóan mindenért beszólni, még akkor is,ha valaki tescos párizsit rak ki egy darab zsemlével(megjegyzem finom, jó minőségű ételeket, italokat kapnak nálunk). Ti mit gondoltok?

2016. jan. 24. 19:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Engem is zavarna, mert ez bunkóság.

Nem hívnék ilyen embereket vendégségbe.

Egyrészt nem sz_ar kajákat, italokat adtok nekik, tehát ha ezeket fikázzák, akkor nagyon rosszindulatúak lehetnek, hiszen csak direkt belétek akarnak kötni.

De az is bunkóság lenne, ha valóban nem olyan szuper minőségű cuccokat kapnának és azt szólnák le, mert annak meg nyilván anyagi okai vannak, és ilyet nem illik vendégségben szóvá tenni.

Azt elvárni, hogy valaki az ő 12 ezer forintos borukkal várja őket mindig, gáz. 4000 alatt is simán lehet jó bort venni.

2016. jan. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

elég bunkóság, de ez az egész nem az ételekről szól, ezt ugye tudod?

ez egy emberi tulajdonság, nekem az anyám ilyen.

azt hiszik, csak az a jó, amit ők mondanak, látnak, vesznek, ismernek, hallanak.

más nem lehet jó, még akkor se, ha tényleg jobb.

azt hiszik, ők tökéletesek, felsőbbrendűek.

hát hosszútávon nem járnék össze ilyen emberekkel, ez tuti, mert nagyon idegesítő, hogy állandóan fikáznak mindent.

persze rokonnál más, kérdés, mennyire vagytok bizalmas viszonyban. szerintem hiába szóltatok nekik, fel sem fogták. küldd el nekik ezt a kérdést e-mailben, úgy lesz idjük és lehetőségük elgondolkodni a bunkóságukon.

egyébként meg én is megtehetném, hogy a drágábbat veszem, de a tescos 700 ft-os párizsi szerintem kifejezetten finom, én mindig azt veszem. borból meg jelenleg egy termelői 900 ft-osat iszok, és jobb, mint a drágábbak!


a testvéredék egyszerű sznobok, de most eszembe jutott valami. tegyél egy próbát: egy olcsó bort tölts bele abba az üvegbe, amit ők szoktak venni. kíváncsi vagyok, észreveszik-e egyáltalán. kétlem, mert ahhoz szakértőnek kellene lenni, ők pedig simán csak a márkára mennek rá, meg arra, hogy elmondhassák mindenkinek, hogy ők a legdrágábbat veszik.

2016. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%
Vendégségben valóban bunkóság leszólni a kaját, italt, viszont a tesómmal simán megbeszélek ilyeneket. Lazán megmondanám neki, hogy én jobban szeretem az X márkájú üdítőt, főleg ha tudom, hogy megengedheti magának, hogy megvegye.
2016. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
A második hozzászólásban mindent leírtak helyettem.
2016. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Hát ez elég nagy bunkóság. Én simán megmondanám nekik, hogy ha ennyire nem ízlik az általam főzött étel, nem muszáj átjönni. Persze ezek után én is meggondolnám kétszer is hogy elmenjek-e egyáltalán hozzájuk.
2016. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
15%
Vendégségben nem szólnék, de ha én a tesómat mindig minőségi étekekkel-italokkal és süteményekkel kínálnám, ő pedig mindig a legolcsóbb vackokkal kínálna, holott anyagilag jól, jobban állnak mint én, tehát nem a pénz, hanem a zsugoriság miatt csinálja... hát én is mindig kedvesen szóvá tenném, ha valami nem ízlik. Ha én nem a tesóm vendéglátásán spórolok, akkor ő se tegye már rajtam.
2016. jan. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
6: De ő sem spórol. Leírta, hogy jó minőségű dolgokat vesznek. Csak nem pont a legdrágábbat. Azért ez nem ugyanaz, mintha csak ő kannás bort tenne a vendégek elé meg egy tál szotyit. Akkor nyilván nem egyenlő a két vendéglátás. De itt ilyenről nincs szó.
2016. jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
78%

azért a leírt történet még véletlenül sem spórolás, te nem tudsz szöveget értelmezni.

az egyik testvér részéről megy az értelmetlen rongyrázás, a másik pedig tudatos vásárló, aki ár-érték arányt néz. ennek semmi köze a spóroláshoz.

2016. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Amúgy a férjem nővéréről és a férjéről van szó, nem az én tesómról.:) Az egyik válaszoló írta az olcsó bor beletöltését a drága üvegű helyére tölteni, ezt is kipróbálom majd, de sajttal pl. már csináltam. Írtam a kérdésembe, hogy mikor meglátták a sajt márkáját(a szemetesben a csomagolópapírt), akkor leszólták és javasoltak helyette valami 6x annyiba kerülő francia sajtot. Na mikor legközelebb itt voltak, csináltam valamilyen másik sajtos kaját és eldicsekedtem, hogy milyen jó, hogy ajánlották azt a fajtát a múltkor,azóta azt vesszük. Agyonra dicsérték az ételt, tényleg többször szedtek egymás után, majd a végén elmondtuk nekik, hogy ez igazából ugyanaz a márka,amit ők leszóltak. Annak ellenére, hogy befallták az ételt, utána még nyavalyogtak egy sort, hogy jééé,tényleg hát azért lehetett érezni az ízén. Utólag kiderült, hogy azt a féle sajtot, amit mi szeretünk, soha nem kóstolták még, mert elvből nem vesznek meg mást, csak ezt a drága valamit. És mint írtam, tényleg mindenhez így állnak. Valaki írta, hogy ő simán elmondja a testvérének,ha valamit nem szeret, ezzel nincs is baj, de ők tényleg nem az étel/ital íze alapján mondanak véleményt, hanem úgy állnak a legapróbb dolgokhoz is, hogy minél drágább valami annál jobb. A boros példánál se az volt a bajuk, hogy olyan típusút vettünk, amit nem szeretnek, hanem, hogy a 4 ezer forintos bor szerintük nem elég puccos. Tehát kedves hatos azért azt kikérem magamnak, amit írtál, a többieknek köszönöm,mert ők megértették. Igen, már rítkitjuk a találkozókat, mert már durvábban is próbáltuk nekik jelezni,de lepereg róluk, fel sem fogják mi ezzel a baj. Amit sajnálok, mert amúgy ezt leszámítva nincs velük bajom, de nincs kedvem ezt hallgatni állandóan.
2016. jan. 24. 20:41
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
9: Szerintem, ha azért alapvetően mégiscsak kedvelitek őket, akkor ne egymásnál találkozzatok, hanem csináljatok valami közös programot, ami nem a kaja körül forog. Akkor talán megmarad a kapcsolat normálisan, és nincs ez a kellemetlenség.
2016. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!