Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket ez zavarna vagy én...

Titeket ez zavarna vagy én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés
A férjem nővérével és férjével egy városban lakunk kb. fél éve és átlagban havonta egyszer összejárunk, hol náluk, hol nálunk van a találkozó, ilyenkor azért, ha főtt étellel mindig nem is, de enni, innivalóval vagy egy kis alkohollal megvendégeljük őket(ők is minket). Nincs is ezzel bajom, amúgy kedves, normális emberek, de ha itt vannak állandóan megjegyzést tesznek az ételekre és/vagy az italokra is. Ezt nem ilyen lekezelően,hanem kedvesen tanító jelleggel mondják, de engem akkor is zavar, már jeleztük nekik,de nem hagyják abba, szerintük a mi ízlésünket kell megreformálni és sóherek vagyunk. Ilyenek, hogy vettünk egy 4 ezer forintos bort, amit mi szeretünk és szerintünk nagyon finom, de leszólták, hogy ááá, ezt ők nem isszák meg, csak a 12 ezer forintos akármi jó, vagy meglátta milyen sajtot raktam a húsra, annál is ment, hogy húúú, ne ezt egyétek, ez és ez sokkal finomabb, mi ilyet meg nem ennénk, a kávéval ugyanez, volt, hogy vettem süteményt a cukrászdából és ott is az ment, hogy ááá, nem rossz, de a másik helyen, ahol ők veszik, ott mennyivel finomabb, miért itt vettük, megtudtátok, hogy hol vettem a halat, azt is leszólták, hogy az nem jó ,mert ők tudnak egy sokkal jobb helyet, napestig sorolhatnám a példákat, tényleg a legapróbb dolgokkal ezt csinálják, még a leveskockába, teába is belekötöttek. Nem állunk rosszuk anyagilag(sőt még jobban,mint ők), de a férjemmel feleslegesnek tartjuk mindenből mindig a nagyon drágát megvenni, mert sokszor nem is finomabb vagy jobb minőségű és csak a márkát fizeti meg az ember. Nem értem, hogy miért vegyem meg az x ezerrel drágább sajtot,ha nekem az olcsóbb is ugyanilyen finom. Ti mit gondoltok erről, szerintetek ez normális? Mégha nem is találom megfelelő minőségűnek az ételt/italt, vendégségben szerintem akkor is tajparaszt dolog állandóan mindenért beszólni, még akkor is,ha valaki tescos párizsit rak ki egy darab zsemlével(megjegyzem finom, jó minőségű ételeket, italokat kapnak nálunk). Ti mit gondoltok?

2016. jan. 24. 19:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy kicsit nyers lesz, de szerintem bunkók. Nekem is van ilyen, a sógorom.

Legközelebb adj nekik cswpvizet meg margarinos kenyéren teszkós párizsit! Vedd fel a fapofát, talán abból észreveszik magukat.

2016. jan. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 Edi wukk válasza:
91%

Kérdés.. Megeszik-isszák vagy hozzá sem nyúlnak az ételekhez vagy a borhoz? Gondolom azért csak elfogyasztják. :) Én ha legközelebb jönnének nem készülnék különösebben, de természetesen megkérdezném hogy abból a szar 4000ft-os borból kérnek e vagy a tescos sajtos tésztából amit délután főztem. Mert szívesen megkínálom őket, csak tudom hogy nekik nem igazán szokott tetszeni. És akkor nem is bántod meg őket de azért a szándék hogy megkínáld valamivel őket az is megvan.


Talán úgy gondolják az ismerőseid, hogy akinek sok pénze van az egyenesen arányos a luxus dolgok vásárlásával. Talán azt gondolja az ismerős, hogy azért vesztek olcsóbb holmikat, mert nem tudjátok hogy milyen ,,jobbakat,, is lehet kapni. Azért az biztos, hogy nehéz úgy kedveskedni, hogy közben úgy érzi az ember, hogy ha kiteszi a szívét lelkét akkor sem tud megfelelni. :(

2016. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
96%

Én a visszájára fordítanám a dolgot: amikor ott vagytok náluk, kérdezz rá ártatlanul valamilyen ételre/italra, hogy mennyibe is került, majd fikázd le.

- Mennyiért is vettétek ezt a bort?

- 12.000 Ft üvegje.

- Háááááát, ahhoz képest, hogy ilyen drága, elég dugóízű/ecetes.


Vagy a süteményre is megjegyezheted, hogy nem valami finom, túl édes, túl száraz, túl krémes stb. A kávé lehet cserebogárízű, túl keserű, nem elég aromás... Legyetek kreatívak. :) Ja és felváltva tegyétek a megjegyzéseket, nehogy a végén csak te legyél a gonosz.

Hátha észreveszik magukat. Ha nem, akkor meg szervezzetek kajamentes programokat.

2016. jan. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%

Milyen az a cserebogár-ízű kávé? :D


Á, az ilyenek nem veszik észre magukat, tekintve hogy már többször rájuk szóltak. Ide drasztikusabb megoldás kell.

2016. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
Úgy tűnik egyedül leszek a véleményemmel, de én a szívemet-lelkemet kiteszem, ha vendégeink jönnek. Olyankor igyekszem a kedvükben járni, ha vega jön, akkor húsmenteset főzök, ha fogyókúrázó jön, akkor kalóriaszegény dolgokkal készülök, és végül ha puccos dáma jön, akkor elegánsabb kínálnivalót veszek. Erőmön felül persze nem költekeznék, de mint írod, erről szó sincs. Tehát a kérdésedre válaszolva, engem ez nem zavarna, mert második(sokadik) alkalommal már nem tennék ki csak azért is az olyasmit, amit ők nem szeretnek.
2016. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Jajj utolsó, azért az, hogy, ha valaki vega, vagy bizonyos ételeket nagyon nem szeret/nem ehet és ezt az ember figyelembe veszi teljesen más eset(én is természetesen, elég bőkezű vendéglátó vagyok, mindenfélét csinálok a vendégeknek, eddig rajtuk kívül kizárólag agyondicsérve voltam, azért elég gyakorlott szakács vagyok és eddig sem az ízre sem a minőségre nem panaszkodott senki, szeretnek hozzánk járni a barátaink, más családtagok is). Mint írtam, itt nem arról van szó, hogy a legdrágább termék feltétlenül jobban ízlik nekik, hanem sznobok és többnek érzik magukat attól, ha ilyenekre költenek. Azért annyira jól nem állunk, hogy minden egyes alkalommal mindenből azt vegyem, ami szerintük a legjobb(vagyis a legdrágább), szerintem legyenek határok a vendégeknél is. Bármihez tudok alkalmazkodni, bármilyen speciális igényhez, de az agyatlan rongyrázáshoz, ész nélküli költekezéshez nem. És megint leírom, hogy semmiből sem a legeslegolcsóbbat veszem, sőt, de azért ostobákhoz ilyen téren nem szeretnék alkalmazkodni.
2016. jan. 24. 22:19
 17/26 A kérdező kommentje:
És a másik, mégha arról lenne szó, hogy évente egyszer lenne ilyen alkalom, akkor azt mondom, hogy talán belemegyek ilyenekbe, de írtam, hogy azért ettől gyakoribbak voltak az összejárások(eddig legalábbis).:D
2016. jan. 24. 22:22
 18/26 A kérdező kommentje:
Egy másik eset, ami eszembe jutott. Mikor ideköltöztek elvittük őket egy itteni nagyobb szupermarketbe. Teát akartak venni, kérdezték tőlünk, hogy melyik a jó, mi egy közép árkategóriásat veszünk, mert nekünk finom, de ők automatikusan a legdrágábbat vették meg, hiába, hogy egyáltalán nem is kóstolták még azok közül egyiket sem. Csokit vettek maguknak, a milkát már ott elkezdték fikázni, hogy az milyen szar(pedig szerintem finom,de lehet én vagyok igénytelen proli:D) és megvettek egy olyat, amiből egy tábla vmi 1500 forint volt. Utolsó te ezt tényleg komolyan gondolod, hogy ilyenekhez ilyen gyakori találkozók mellett nekünk kéne alkalmazkodni? Amúgy tényleg csak ilyen téren ilyenek, se ruhára, se szórakozásra nem költenek, csak az ételekre/italokra meg időnként drága éttermekre,de arra olyan sokat, hogy félretett pénzük semmi nincs, éppen kitudják a számlákat meg az albérletet fizetni. Amivel nekem nincs bajom, ha így akarnak élni, semmi közöm hozzá, csak ne fikázzanak mindent, ha nálunk vannak.:D:D Hú, sokat írtam, bocsánat, kicsit ideges lettem a témától. :DD
2016. jan. 24. 22:30
 19/26 anonim ***** válasza:

Azért tök más a vega meg a puccos dáma.


Mert ha készítek magamnak ételt, tudok épp anélkül, amit a vendég nem eszik meg, ez nem plusz költség. De ha valaki sznoboskodik, ne az én kontómra tegye.

2016. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Az pedig, hogy megengedheti magának, nem számít semmit. Akinek pénze van, nem azért van, hogy elszórja minden hülyeségre.
2016. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!