Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket ez zavarna vagy én...

Titeket ez zavarna vagy én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés
A férjem nővérével és férjével egy városban lakunk kb. fél éve és átlagban havonta egyszer összejárunk, hol náluk, hol nálunk van a találkozó, ilyenkor azért, ha főtt étellel mindig nem is, de enni, innivalóval vagy egy kis alkohollal megvendégeljük őket(ők is minket). Nincs is ezzel bajom, amúgy kedves, normális emberek, de ha itt vannak állandóan megjegyzést tesznek az ételekre és/vagy az italokra is. Ezt nem ilyen lekezelően,hanem kedvesen tanító jelleggel mondják, de engem akkor is zavar, már jeleztük nekik,de nem hagyják abba, szerintük a mi ízlésünket kell megreformálni és sóherek vagyunk. Ilyenek, hogy vettünk egy 4 ezer forintos bort, amit mi szeretünk és szerintünk nagyon finom, de leszólták, hogy ááá, ezt ők nem isszák meg, csak a 12 ezer forintos akármi jó, vagy meglátta milyen sajtot raktam a húsra, annál is ment, hogy húúú, ne ezt egyétek, ez és ez sokkal finomabb, mi ilyet meg nem ennénk, a kávéval ugyanez, volt, hogy vettem süteményt a cukrászdából és ott is az ment, hogy ááá, nem rossz, de a másik helyen, ahol ők veszik, ott mennyivel finomabb, miért itt vettük, megtudtátok, hogy hol vettem a halat, azt is leszólták, hogy az nem jó ,mert ők tudnak egy sokkal jobb helyet, napestig sorolhatnám a példákat, tényleg a legapróbb dolgokkal ezt csinálják, még a leveskockába, teába is belekötöttek. Nem állunk rosszuk anyagilag(sőt még jobban,mint ők), de a férjemmel feleslegesnek tartjuk mindenből mindig a nagyon drágát megvenni, mert sokszor nem is finomabb vagy jobb minőségű és csak a márkát fizeti meg az ember. Nem értem, hogy miért vegyem meg az x ezerrel drágább sajtot,ha nekem az olcsóbb is ugyanilyen finom. Ti mit gondoltok erről, szerintetek ez normális? Mégha nem is találom megfelelő minőségűnek az ételt/italt, vendégségben szerintem akkor is tajparaszt dolog állandóan mindenért beszólni, még akkor is,ha valaki tescos párizsit rak ki egy darab zsemlével(megjegyzem finom, jó minőségű ételeket, italokat kapnak nálunk). Ti mit gondoltok?

2016. jan. 24. 19:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy túlérzékeny, igazad van, ez tényleg kellemetlen és elég nagy égbekiáltó pofátlanság a részükről. Én már a második ilyen alkalom után sem biztos, hogy vendégül láttam volna őket! Nem hiányzik az, hogy ahol érnek, ott csak fikázzanak. Na az ilyen emberekre mondják, hogy azt hiszik, ők tojták a spanyol viaszt... De a helyedben tuti azt csinálnám, hogy én is bele kötök náluk mindenbe, hogy miért ezt a drágát veszitek, nem tudtok spórolni, azt olcsóbb xy még finomabb is, meglátjuk, mit szólnának hozzá. Pofám leszakad az ilyentől. De az igaz, ha tényleg kedvelitek őket, ne ilyen kajás programokat csináljátok...
2016. jan. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
megértelek, elég húzós, mert nem akarod őket megbántani hisz kedvesek hozzátok,de ebben az egyben viszont idegtépőek.Köztes megoldás sajnos erre nincs vagy összevesztek velük vagy elfogadjátok és nyeltek vagy ritkítjátok a találkozókat.Én max hisztisen felszólítottam volna őket, hogy szeretjük őket és akkor jönnek amikor akarnak,de sem inni sem enni nem kapnak ezek után, mert egy fárasztó nap után nincs erre energiád, hogy az ő kajájuk mennyivel jobb, nem vagy a hülyeségükre kíváncsi. Nálunk az após/anyós sértett meg engem és ugyanez a probléma, hogy amúgy semmi baj velük,de mégis helyre kéne őket tenni valahogy :s
2016. jan. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Nekem a nagybátyámék ilyenek, bár tudni kell, sokkal jobb anyagi helyzetben vannak, mint a családból bárki, így általában csak ők hívják meg a többieket, mem is mennek nagyon senkihez, mert úgysem tud senki a kedvükben járni.

Ez nem túlérzékenység a részedről, hanem jogos kiakadás. De igazából sajnos nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, senki nem várhatja el tőletek, hogy mindenből a legdrágábbat vegyétek, ha ök jönnek, csak mert derogál nekik a többi, viszont aki ilyen, az nem fog megváltozni.

2016. jan. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én nem hivnám meg őket ezentúl, vagyis sokkal kevesebbszer . Inkább étterembe mennék ahol azt kérik amit akarnak és nyilván ki-ki fizeti a sajátját...
2016. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

a mennyiséggel van gond.

mert nyilván ha valaki egyetlen egyszer egy valamiről megjegyez ilyent akkor az ember utána jár, kipróbálja stb. mert kíváncsi.

na de rendszeresen mindenért...


lehet ez megoldás. a rendszeresség kérdése. nem hivni meg rendszeresen.ű

egy eset maradjon ki.

aztán mégegy.

egyre ritkább.

évente egyszer még ez i sbelefér, annyira már nem sulyos.

2016. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Legközelebb nem lenne kaja nálam,kiraknék egy kancsó csapvizet és viszlát :D


Vagy ahogy rákezdenek elvenném előlük a tányért és mindent elpakolnék. Nagy bunkóság állandóan leszólni és fikázni azt amivel a vendéglátóm dolgozott,hogy legyen mit zabálnom ..

Mondjuk iylen sekélyes és sznob embereket a közelembe se engedek.

2016. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!