Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz ha nem...

Szerintetek mi lesz ha nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Gyomor idegem van ha erre gondolok!

Utolso evem es itt az erettsegi a nyakamon.

2 honapon belul konkretan a sorsom dol el, mivel anya megmondta,hogyha nem vesznek fel egyetemre sehova akkor elkell mennem itthonrol, es dolgoznom kell.

Na de egy erettsegivel hova menjek?

Gyarba?

Dolgoztam tavaly nyaron egy honapot kutyu gyarba,folyamatos szakban de eleg is volt.. nem egy alom munkahely.

Stresszelek.. foleg mert majusban osszekene hoznom meg egy nyelvvizsgat is mert en hulye utolso pillanatra hagytam mindent.

Magyarbol irtunk egy kiserettsegit, ami 84%-os lett.

Angollal pedig azt mondja az angoltanarom, hogy nem lesz baj. De en megis felek,mivel ez semmit nem jelent Annyira szorongok..

Hiaba mondjak hogy ez csak egy erettsegi jaj ne remegj mar miatta stb.. hat en remegek mivel ha nem vesznek fel akkor hova fogok menni dolgozni?!..

Nem tudom anyu is mert igy all ehhez hozza. Ram helyezi meg ennek is a terhet, nem eleg hogy parazok erettsegi miatt de meg amiatt is idegeskedjek hogy mi lesz ha nem vesznek fel.

Szerintetek hova tudok elmenni egy erettsegivel dolgozni?

Ha nem vesznek fel mihez kezdjek magammal?

Koszi!

19/L


2016. febr. 28. 09:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
bocsánat, az 59%-nak írtam :)
2016. febr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%
jaja, csak tudod nem mindenki akarja gyárban leélni az életét és szivesebben koncentrálna saját maga oktatására. Tudom, az aki sose tanult komoly agytornát igénylő szakmát annak aztán mondhatja az ember. Én programozóként tanulok és a szüleim elvárják h dolgozzak és leadjak 30e ftot havonta. Szerintük munka mellett lehet tanulni. Szerintem meg dolgozzon az akinek két anyja van ilyenkor. Majd szépen befejezem a sulit találok normális melót és többet nem látnak, ebben biztosak lehetnek.:) Amúgy meg 19éves korban szerinted normális hogy elküldik a francba a saját gyereküket? Mert szerintem nem, de hát ez van ha a szülök konzervativista tanulatlan suttyók.
2016. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%

Vannak olyan szakok, amik mellett nem lehet dolgozni és ezen kár is vitatkozni. Az az ember, aki reggel 8tól este 6ig benn van hétfőtől péntekig és szeretné sikeresen abszolválni a vizsgáit (magyarán évközben is tanul - mert ilyen szakok is vannak), az nem tud dolgozni és pont. Ettől függetlenül megértem, hogy azért a többséget nem érinti ez a probléma, ilyen esetben valszeg én is elmennék dolgozni.


De a lényeg: kérdező! Nem szabad így elzárkóznod minden egyéb lehetőség elől. Ne éld már meg úgy a felvételit, mintha az életed múlna rajta, mert nem így van. Tudod hányan kényszerülnek éveket kihagyni előtte? Százak. Ezrek. Belehal bárki is? Nem. Anyádat kéne jól megcsapkodni, amiért így rád hozta a frászt, teljesen indokolatlanul. Ha OKJ-n tanulsz, akkor ugyanúgy diák leszel, ugyanúgy járnak azok a támogatások majd, mint most a gimiben. Semmivel sem fogsz többe kerülni anyukádnak, mint most. Mellette kényelmesen tudsz majd tanulni javító érettségire, ne adj isten plusz nyelveket tanulhatsz (sosem lehet elég nyelvet beszélni, akárhol is tervezel tanulni) stb. Ez tökre nem akkora dolog, mint hiszed most.... Mint korábban írtam, nekem is OKJ-ra kellett járnom egyetem előtt, meg még jó néhány csoporttársamnak is. Egyik másik kifejezetten jól járt vele, és nem azért, mert pluszpontot kaptak érte (erre a szakra semmilyen OKJ-s papír nem ér pluszpontot).


Ha tényleg ennyire érdekel a szak, akkor nem értem miért lenne rossz, ha ugyanolyan témában keresnél OKJ-t? Inkább ott derüljôn ki, hogy valójában közöd nincs a dologhoz, vagy jobb esetben még lelkesebb leszel, ami a későbbi teljesítményeden is látszódni fog. Ne zárkózz el minden egyéb megoldástól, mert csak még jobban fogsz görcsölni - hasztalanul.

2016. febr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Tanítóira, illetve igazságügyire adtam be a jelentkezést.
2016. febr. 28. 11:37
 15/27 A kérdező kommentje:

De nem mehetek OKJ-re!!

Legalábbis úgy nem,hogy itthon vagyok.

Normális munkahelyet kell majd keresnem amiből fent tudok tartani egy alberletet.Anyu abba Nem megy bele hogy itthon lakjak.

2016. febr. 28. 11:39
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Tehát anyukád megmondta, hogy vagy egyetemre mész, vagy pedig ne is lásson, mehetsz, amerre látsz?
2016. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Hát nem ezekkel a szavakkal de igen.Ez volt a lényege.

Itthon semmiképpen nem maradhatok.

Ha felvesznek akkor kolesz,ha nem akkor munka és albérlet.

Jobbat nem tudok...

2016. febr. 28. 11:46
 18/27 anonim ***** válasza:
59%

12-es, az orvosi egyetem eléggé agytornát igénylő szak? :D Én amellett dolgoztam, el is végeztem, és nem haltam bele. Egyébként nem várták el tőlem a szüleim, csak voltak olyan igényeim (színházbérlet, koncertjegyek, buli, nyáron utazás barátokkal), amikre nem akartam pénzt kérni otthonról.

Azt én sem értem, miért kell mindenáron kiebrudalni otthonról valakit 19 évesen, szimpla érettségivel, no de bízzunk benne, hogy valahova csak sikerül a felvételi. Ha nem, akkor is vannak még lehetőségek, egy biztos: a helyzetet a sírás-rívás, anyu kollektív szidása nem javítja (az azért érdekes lehet, miért alakult így a kapcsolat), csak a felnőtt hozzáállás.

2016. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
42%

a munkával magával nekem sincs gondom, szívesen bemennék heti 1x, de már ott tartunk hogy én főzök magamra a saját pénzemből vett alapanyagokból. A szüleim szeretnek, de ők azt hiszik ez a normális ilyen korban.

Ja és ja ha elmegyek inni, vagy fesztiválra (mint sziget, régen hegyalja etc) akkor is én álltam. konkrétan 3 éve nem kapok pénzt tőlük.

2016. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

utolsó:

Hasonlóan fogok járni én is..

2016. febr. 28. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!