Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz ha nem...

Szerintetek mi lesz ha nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés

Gyomor idegem van ha erre gondolok!

Utolso evem es itt az erettsegi a nyakamon.

2 honapon belul konkretan a sorsom dol el, mivel anya megmondta,hogyha nem vesznek fel egyetemre sehova akkor elkell mennem itthonrol, es dolgoznom kell.

Na de egy erettsegivel hova menjek?

Gyarba?

Dolgoztam tavaly nyaron egy honapot kutyu gyarba,folyamatos szakban de eleg is volt.. nem egy alom munkahely.

Stresszelek.. foleg mert majusban osszekene hoznom meg egy nyelvvizsgat is mert en hulye utolso pillanatra hagytam mindent.

Magyarbol irtunk egy kiserettsegit, ami 84%-os lett.

Angollal pedig azt mondja az angoltanarom, hogy nem lesz baj. De en megis felek,mivel ez semmit nem jelent Annyira szorongok..

Hiaba mondjak hogy ez csak egy erettsegi jaj ne remegj mar miatta stb.. hat en remegek mivel ha nem vesznek fel akkor hova fogok menni dolgozni?!..

Nem tudom anyu is mert igy all ehhez hozza. Ram helyezi meg ennek is a terhet, nem eleg hogy parazok erettsegi miatt de meg amiatt is idegeskedjek hogy mi lesz ha nem vesznek fel.

Szerintetek hova tudok elmenni egy erettsegivel dolgozni?

Ha nem vesznek fel mihez kezdjek magammal?

Koszi!

19/L


2016. febr. 28. 09:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
64%

üdvözöllek a felnőttek világában, ahol már magadról kell gondoskodnod, és bizony nem kolbászból van a kerítés

ha nem vesznek fel sehova, akkor elmész egy okj-s tanfolyamra és közben keresel magadnak munkát, nappalis diákként sokkal könnyebben felvesznek bárhova, vannak álláshirdető portálok (pl: profession), ahol könnyen találhatsz megfelelő munkát számodra

ha nem sikerül az érettségi, nem dől össze a világ, csinálj b tervet, emiatt most felesleges idegeskedni

2016. febr. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Csak annyira szeretnem az egyetemet.

Nem is birok ilyenre gondolni, hogy OKJ.

Imadom azt a szakot ahova jelentkeztem.

Illetve azt amilyen munkelehetoseget kinalhat majd a kesobbiekben.

Jarok matek korepra, angol felkeszitore.

Akkor csak nem lesz rossz az erettsegim igaz?

2016. febr. 28. 10:10
 3/27 anonim ***** válasza:
59%

azért kösz azoknak, akik lepontoztak... :D


kérdező, akkor is feleslegesen parázol? attól most jobb, hogy tiszta ideg vagy? nem

az érettségi sikerülni fog, mert nem nehéz, ha tanultál a 4-5 év alatt, simán megcsinálod

ha pedig most nem kerülsz be egyetemre, akkor majd jövőre, nem fog összedőlni a világ, ha egy évet várnod kell

az okj-t csak azért írtam, mert ha van tanulói jogviszonyod, főképp nappali, akkor sokkal könnyebben találhatsz magadnak, mivel ezt jobban szeretik a munkáltatók, és nem feltétlenül kell elmenni gyárba, vannak irodai munkák is, amihez elég az érettségi

2016. febr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
79%

Sikerülni fog, csak bízz magadban!

Tanulj, és tegyél meg minden tőled telhetőt, és nem lesz gond! :)

2016. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

Gondolom, nem csak egy helyre adtad be a felvételit, van közte vésztartalék is. Ha egyik se sikerül, elmész munka mellett OKJ-ra, ahogy írták, ha egyetem a terv továbbra is, ősszel tehetsz javító érettségit abból, ami nem jött össze igazán, és jövőre újra beadod a felvételit. Ha olyan képzést választasz, amire a kiszemelt suli plusz pontot ad, még egy kicsit beljebb vagy.

Nem dől össze a világ, ha előszörre nem sikerül, jó munkahelyhez sokféle út vezet, válogathatsz. Fiatal vagy, nem köt le semmi, csak a saját magad iránti felelősség.

"Ram helyezi meg ennek is a terhet" - nos, ez a felnőttléttel jár. Mégis ki más tehet azért, hogy boldogulj, úgy érettségizz, hogy felvegyenek, ha nem sikerül, akkor pedig gondoskodj magadról?

2016. febr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%

Mindenki, aki egyetemre szeretne menni, imádja azt a szakot, ahova jelentkezett, mégsem vesznek fel mindnekit. Van felvételi jövőre, meg azután is. Kár erre így rágörcsölni, mert ennyit nem ér az egész. Nekem is OKJ-ra kellett mennem, mert anno nem vettek fel, akkor 2 évet hagytam ki emiatt. Most az álomszakomon vagyok harmadéves. 100ezer dolgot lehet csinálni, ha nem vesznek fel, emiatt is kár aggódni. Vannak nagyon klassz a OKJ-k, én egyiket másikat már csak kíváncsiságból is elvégezném.

Ne legyél ilyen, semmivel sem vagy különlegesebb vagy nehezebb helyzetben, mint bárki más érettségi és felvételi előtt. Ez egy kis mérföldkő, amit úgyis sikeresen fogsz abszolválni, ha készültél rá.

2016. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%
nem értem amúgy hogy okj mellett miért kellene dolgoznia menni? Azt a +2 évet tanulással kéne eltöltenie nem pedig munkával. Kanál vizben tudnám megfojtnai azt a sz@rházi szülőt aki pofájára veszi a munka szót akkor ha nem létszükséglet h a gyereke besegítsen.
2016. febr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%
Én meg csak sajnálni tudom a szánalmas kis balfékeket, akik csodálkoznak, hogy a nagykorúság egyben felelősségvállalást is jelent, a babaszoba nem tart élethosszig.:-)
2016. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
51%
Egyebkent, ha megsem vesznek fel es elvegzek egy OKJ-t talan meg sokkal jobban is jarsz, ma mar bizony muszaj 2 labon allni, ha erted, mire gondolok. Kell egy B terv. Mire jelentkeztel egyebkent?
2016. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
54%

kedves utolsó, saját példámból kiindulva ajánlottam... :)

most végeztem egyetemen, eddig még nem dolgoztam, mert időben akartam végezni, csak a tanulásnak szenteltem magam

most, hogy találtam magamnak munkahelyet, megszenvedek vele, hogy kellőképp be tudjak illeszkedni, és próbáljak hasznosítani az eddig tanultakat, amik nem teljesen fedik le a való életet..., most pedig olyan tanít be, aki 2 évvel fiatalabb nálam, és még csak másod éves, szóval elég ciki..., pedig tanultam, értem, amit csinálok, de mégis

ha előröl kezdhetném az egészet, már suli alatt elmennék dolgozni, pedig mi sem szorultunk rá akkor a plusz pénzre

szóval, ha a kérdező teheti, keressen munkát, tapasztalja meg, hogy milyen, addig is legalább lesz tapasztalata, ráadásul, ha szakmán belül tud elhelyezkedni, az még jobb

2016. febr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!