Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktál azon gondolkodni,...

Szoktál azon gondolkodni, hogy honnan származol?

Figyelt kérdés
Úgy értem, néhány száz évvel ezelőtt jobbágyok-földesurak idejében, lehet , hogy te is ilyen balkézről született arisztokrata vagy ? Az urak, grófok stb.. kijártak a cselédlányokhoz, összefeküdt a jobbágy feleségével, gyerek született tőle, nem volna érdekes megtudni, hogy esetleg te is kék vérű vagy ? tudom nem sok haszna van, de akkor is érdekességképpen :))))
2010. márc. 31. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy van bennem nemesi vér. És boldogít is:)
2010. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nagyjából tudom honnan származom, jó hosszú családfánk van mindkét ágon. Persze attól még lehettek benne kavarások, pl. hogy valamelyik ükanyám összebújt a lovászfiúval vagy ilyesmi. Én is gondolkodtam már ilyeneken, meg még régebbre is visszamenőleg, hogy ősember felmenőimnek milyen viszontagságokon kellett keresztülmenni hogy itt lehessek. :)
2010. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én is sokat gondolkozom ezen, de még sosem jártam utána idő híján, de tervezem, hogy csinálok egy családfakutatást :)
2010. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

De a családfakutatásba csak azt tudod kideríteni, hogy férj + feleség, azt nem , hogy valamelyik összefeküdt az urasággal nem ??

Valószínű bennem is van kék vér, ezért is jutott eszembe... bár eddig még semmi hasznon nem volt belőle..

2010. márc. 31. 21:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Atyai ágon lelkész ősapák, vitézek, megzúzva egy kis vad romavérrel, anyai ágon tanárok, nevelők, és nyugis gróf vér. :)
2010. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szoktam, de ötletem sincs, hogyan deríthetném ki (:
2010. márc. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyai ágon nemesi családból származunk. De azon túl, hogy ezt elmondhatjuk magunkról... Sajnos már a déd mamám sem látott belőle hasznot, mert mint legkissebb lányt szépen kisemmiztek a nővérei, a vagyont elherdálták...
2010. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én elég szerencsétlen vagyok,mert ükapám kő gazdag gróf volt, rengeteg földdel, aztán elkártyázta az egészet....
2010. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én "ősanyám" egy gazdag földbirtokos felesége volt (úrnő) és bizony a hölgyemény nem vetette meg a jóképű szolgáló fiúkat. Ebből lett egy gyerek, aki nagyon szép lett (lány), persze a földesúr nem is számolt utána, mert a kislány az apjára ütött. A másik gyereke szintén egy szegénysorsú de izmos jóképű szolgálótól lett és a Földesúr csodálkozott de daliás lett ez a gyermek....

Szóval a mi családunkban a nők Úrinők a férfiak meg jóképű, daliásak:)

2010. ápr. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 SendKing válasza:
Én sehol de tényleg sehol nem találtam semmit ebboől arra következtettem hogy az őseim vagy vándorok vagy hajósok voltak.De a hajós a valószÍnű,mert ojan oldalakat dobott ki hogy:óceánok világa és ilyesmi.Egy szóval ja hajós vagyok......míííííííí O_o
2012. okt. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!