Mi lehet az oka annak, hogy gyakoribbak a konfliktusok azokban a családokban, ahol több generáció él együtt? (nagyszülő, szülő, gyermek, stb. )
Nálunk az volt a probléma, hogy nem tudta apukám felfogni, hogy attól, hog a gyereke vagyok még nem kell hülyének nézni, lehúzni és beleszólni mindenbe.
Nálunk ez úgy működött, hogy mondtam valamit és erre minden esetben így kezdődött a válasz: "hát deee nem úgy van, mert...." Mindent mi csináltunk a férjemmel, én a háztartást, a férjem a ház körüli dolgokat és ő úgy gondolta megengedheti magának, hogy semmibe vegye a munkánkat, mert az az ő háza. ő fillérre pontosan kiszámolta, hogy nekünk mennyi pénzt kellett volna már félretennünk,elmagyarázta nekem, hogy mindent, amit a gyerekemmel teszek rossz, mert ha ölben volt az volt a baja, ha nem akkor az. Ha kivittem sétálni az volt a baj, ha nem akkor az. Ha hagytam sírni az volt a baj, ha nem akkor az.
Tehát nagyon tömören összefoglalva: a szülőnek az a baja, hogy bár egy házban élünk, de nem azt tesszük, amit ő mond és nem hagyjuk szótlanul, ha semmibe vesz minket. Szerintem egyébként minden szüőt zavarja, ha ott él a felnőtt, családos gyermeke, mégpedig azért, mert hát hogy jön a gyereke ahhoz, hogy az ő házában külön családja is legyen. Attól, hogy nem mondja ki így van. Nálunk anyagilag nem voltak problémák, fizettünk mindent, a rezsi felét éppúgy, mint a kaja egészét. Megoldottuk a dolgot, elköltöztünk, így a legjobb.
Ha csak egy lehetőség van em szabad több generációnak együtt élnie, mert megmérgezi még a legjobb kapcsolatokat is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!