Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jó megoldás? Müködhet ez...

Mi a jó megoldás? Müködhet ez így?

Figyelt kérdés
10 éve vagyok együtt a párommal,van két gyerekünk. Szeretjük egymást,de nem működik a szexuális életünk. Velem van a gond,mert én egyáltalán nem vágyom a szexre,és a párom ezt egyre kevésbbé tudja nekem tolerálni,ami érthető is,hisz hónapok óta nem voltunk együtt. Nem akarok elválni,de nem akarom,hogy ebből legyen gond nálunk. Tudom,hogy ő is szeret,nem hagyna el,de nem akarom,hogy miattam lemondjon a szexről.Hagynom kellene,hogy másnál keresse,amit tőlem nem kaphat meg? Müködhet így egy házasság?
2010. márc. 29. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint úgy működhet ez a házasság, ha szakemberhez fordultok. Ha minden egyéb rendben közttek, meg tudjátok beszélni. Ha szeret Téged, ahogy írod, akkor melléd áll, és végigkísér az úton, amíg minden rendbe jön. Egyedül mint látod, nem fog menni, de szerintem egyáltalán nem az általad leírtak a legjobb megoldás.
2010. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

szia!


Ne haragudj, nem akarok tolakodó lenni, de miért nem kívánod a szexet? Ha nem akarod, akkor már -akárhogy is nézzük- a férjedet sem akarod. Nem akarok klisékkel jönni, de ha két ember szereti egymást, akkor a szex olyan "természetes" velejárója a dolgoknak. Miért untál rá? Lehet olyan baj a háttérben hogy picit meghíztál , és úgy véled hogy nem vagy NŐ?

2010. márc. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából soha nem volt számomra fontos a szex,ami lehet kicsit furán hangozhat. Most viszont az a baj,hogy már nem vagyok szerelmes a férjembe,de őszintén szeretem,mert nagyon jó ember. De már csak,mint barátot,társat és nem szeretőt! Viszont nem szeretném elveszíteni!
2010. márc. 29. 11:38
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Megértelek, hasonló cipőben voltam. Mivel nem akartam elveszíteni, nagyon jól működött a színlelés, csak néha nagyon fárasztó volt. Viszont mégis tönkrement idővel a kapcsolatunk, más miatt, és azóta találtam olyan embert viszont, akit mindig kívánok. Tehát nem illetek össze testileg, így vagy megalkuszol vagy válás lesz:(
2010. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Maradj vele.Van két szép gyereketek,normális a férjed.Szex nem működik?Nagy baj,de nem annyira,hogy elváljatok.Kérhetitek szakember segítségét,ha tényleg fontos Neked a férjed,tedd meg érte.Remélem minden rendbe jön.Sok boldogságot!
2010. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ajjaj...na ez így rosszabb. Mehetne úgy is a dolog, hogy "emberbaráti szeretetből" mellébújsz, de ez hü.lyeség. Ha nem akarod a szexet, előbb vagy utóbb a férjed máshol fogja keresni. Akkor pedig az ugye megcsalás. Most 2 dolog van. Ha szereted a férjedet, akkor bizony el kell mondani neki, hogy TE már nem vagy szerelmes. Mondjuk még azt is el tudom képzelni, hogy egyébként csak mélyponton vannak az érzéseid. Lehet hogy pár nap pihenő egy csendes kis szállóban felpezsdítené az érzéseidet újra....De ha nem, talán könnyebb lenne hagyni h mindkettőtök boldog legyen még-valaki mással.
2010. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyire szeretitek egymast, akkor meger egy probat, menjetek el egy szakemberhez.Az hogy most kivanod-e ot vagy sem, nem egeszen attol fugg, hogy szerelmes vagy-e bele.Termeszetesen akik szerelmesek sokkal jobban kivanjak egymast, minden idejuket egyutt toltenek, de ha az ember hosszabb ideig egyutt van valakivel, akkor egy bizonyos ido utan a szerelem elmulik es atalakul valami massa, szeretette, tisztelettel.Persze ez nem azt jelenti, hogy megszunik a vagy.Nem mindenki egyforma szexualis bellitottsagu, van aki ugy erzi, hogy szex nelkul nem tud elni, mas pedig teljesen ennek az ellentete.A szex is az eletunk resze es pont olyan szukseges, mint az etel, a viz vagy akar a levego.Semmifelekeppen nem jo megoldas az, ha mashoz kudod a parodat.Egy no aki szereti a tarsat barmire kepes annak erdekeben, hogy megtartsa ot.Jo, most nem azt mondom, hogy kenyszerbol szeretkezz vele, hanem beszeljetek meg esetleg probaljatok ki valami olyasmit, amit meg mostanig nem csinaltatok.Barmennyire is ugy erzed, hogy te meg tudsz lenni szex nelkul, biztosan van olyan dolog, ami teged is fel tud izgatni, elvegre NO vagy.Probaljatok ezt a dolgot kozosen megkeresni es meglatod minden jol fog alakulni.

Kivancsi lennek, hogy hova alakultak a dolgok.Sok sikert!

2010. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed a szexet máshol kapja meg (akár tudtoddal, akár anélkül) akkor azért nagyon könnyen elöfordulhat, hogy egyszercsak érzelmileg is kötödni fog a partneréhez - és te meg ott maradsz a kapcsolatotok romjain.

Szerintem is forduljatok szakemberhez, ha meg akarod a házasságotokat menteni.

2010. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,igazán sok jó tanácsot kaptam!

Természetesen meg akarom menteni a házasságunkat,és megprobálok mindent megtenni ezért!

Még egyszer köszi mindenkinek! :)

2010. márc. 30. 06:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!