Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen mezőgazdasági vállalk...

Az ilyen mezőgazdasági vállalkozás és családi élet hogy működhet? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Családom egy nagy mezőgazdasági vállalkozást üzemeltet, és én tervezem,hogy teljesen más jellegű szakmám otthagyva csatlakozzam hozzájuk. A vállalkozás egy nagyüzem,sok alkalmazottal,százmilliós hitelekkel,ezért ők most nagyon sokat dolgoznak,hogy fennmaradjon, ez az életük is: az év felében minden másnap kint alszanak,nincs se szabadnap,se hétvége,se ünnepnap, a másik felében kb. a hétvégék szabadok. Egyikőjüknek sincs magánélete.Öcsém tartós kapcsolatot emiatt képtelen kialakítani,nem talált olyan lányt eddig, aki ezt tolerálná (Lányok! Esélyes rá? Van olyan lány,aki a vidéki életet így is vonzónak tartja?) Nekem van barátnőm,viszont ha csatlakozom hozzájuk,nekem sem lesz szabadidőm fél évig,gyakorlatilag csak aludni járnék haza.Apám azt mondja, a gyereknek az anyjára van szüksége, én majd leszek vele télen (amikor alig van szabadtéri programlehetőség) Félek,hogy ez a munkatempó az én családomat is tönkreteszi,arról viszont hallani sem akarnak,hogy nekem heti 1 szabadnapom legyen,csak azért mert már gyerekem van,mert akkor borul a "egyforma munka,egyforma haszon" elv.Mi erre a megoldás?Várjak,amíg öcsémnek előbb lesz egy komoly kapcsolata,hogy belássa,ez így nem élet? Ráadásul én tényleg csak az együtt töltött idő és a mezőgazdaság szeretete miatt csatlakoznék, pénzre minimális szükségem van csak, házravalót és plusztőkét már megkerestem szakmámban.
2011. júl. 17. 00:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem maradj a szakmádban. Együtt lehettek máshogy is, a mezőgazdaság maradhat hobbi és a kapcsolatod rovására sem megy a dolog.


Én személy szerint biztos, hogy nem tolerálnám ezt, főleg így, hogy van választásod, hisz jó szakmád van, nem a megélhetés múlik rajta.

2011. júl. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is mezőgazdasággal foglalkozunk. Paprikával,salátával és a földön van dinnye,búza meg árpa.Ilyenkor nyáron van,hogy egy nap 2-3 alkalommal is megjárjuk Pesten a Nagybanit. Két és fél óra az út oda..és ezt akár háromszor.Sokszor van,hogy csak arra van időnk,hogy letusoljunk,addig megpakolják az autót és irány vissza.Ilyenkor bátyám vezet én alszok,majd én árulok,és ő alszik,mert nyilván nem kéne vezetés közben elaludjon..Bár van egy barátja,múlt nyáron 7szer!!!!aludt el a volán mögött,mert annyira fáradt volt,az anyjáék meg csak annyit mondanak,hogy azért van a tél,hogy kipihend magad...szóval ismerős miről beszélsz,mint munkatempóról. Nem egyszerű a kapcsolat fenntartása,mert van,hogy 2 napra is felragadunk a piacon...

Van olyan lány,aki vonzónak tartja,hogy a kérdésedre is válaszoljak.Bátyám barátnője szeret kijárni dinnyét szedni,mert legalább napozik,pénzt keres és fogy :D Aztán jó móka felmenni Pestre.Éjfélbe nyit a piac,hajnalba árulják a napszemüvegeket.:D

Szóval sok lemondással jár,mert barátokra nem sok idő jut,meg nyaralásra,de azért valamennyire az kárpótol,hogy egy nyár alatt több milliót meg lehet keresni(persze ha jól sikerül a termés,sikerül jól áron eladni,időjárás se szól közbe...)

20/L

2011. júl. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is hobbiként szeretném csinálni,csak ők ezt nem értik meg.. legyen egy szabad hétvégém,estéim,és kapjak fele annyit a bevételből..ez lenne az ideális,de erre családom azt mondja,én csak a jót akarom,a neheze már nem kell...és hogy nem lenne jó viszony a testvérek között,ha nem egyenlő arányban dolgoznánk. Én meg már készítem barátnőmet, hogy fogadja el,majd télen lehetünk együtt,meg majd akkor látom a gyerekem is ébren...Miért nem lehet azt megérteni,h tanultam diplomákat,nyelveket,megkerestem ami kell,akkor miért nem lehet végre szabad hétvégém,és örülnénk egymásnak. az 5 napban is biztos tudnék valami hasznosat csinálni..
2011. júl. 17. 19:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles a családodra hallgatni. Neked már a barátnőd az új családod. Látod, ez olyan, mint a sok anyós-gond. Arra mennek rá kapcsolatok, házasságok, hogy a férfi képtelen a sarkára állni a családjával, anyjával szemben, és kiállni a párja mellett.


Én biztos, hogy ilyen körülmények között nem vállalnék veled gyereket, és ezzel szerintem ahogy a legtöbb nő, a barátnőd is így van. Csakhogy akkor majd vállal másnak.


Vele akarsz élni vagy a családoddal?

2011. júl. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én biztos nem csatlakoznék!!Nekem fontosabb lenne az hogy legyen egy jó és kiegyensúlyozott párkapcsolatom és nyugodt életem még ha nem is annyi pénzel mint amennyit ott keresnél!

Bár nem tudom mi a szakmád amiben dolgozol és miért akarod ott hagyni,de én biztos hogy nem mennék bele a dologban!Én maradnék ebben a szakmában.

Amúgy mi az amiben most dolgozól?

2011. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Informatikus vagyok 12 éve és azért szeretnék váltani, mert:

- élettől elvont, száraz irodai munka, ami nem ad élményeket,emlékeket: nem állhat ennyiből az élet

- fél gyerekkorom mezőgazdaságban töltöttem: arról vannak emlékeim, nem az informatikáról

- külföldön dolgozom,honvágyam van. Itt szakmailag megbecsülnek, de Mo-n még a szakterületem sem keresett, állások csak Pesten, sosem szerettem a nagyvárost

- szeretnék szüleim közelében lenni vidéken

2011. aug. 21. 23:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Külföldön dolgozól és képes lennél haza jönni ebbe a haldokló országban?A legnagyobb hülyeséget csinálod amit lehet szerintem!!Amúgy melyik országban élsz most jelenleg?Ott nem tudnál esetleg valami mezőgazdasági vállalkozást csinálni?Szerintem ott még jobban meg is élnél belőle...

Ráadásul dolgoztál benne tudod hogy miről van szó...

A párod mit szól az ötlethez?

Amúgy az én véleményem az hogy nem rugnám fel az ottani életemet ez bizonytalanabb jövőért úgy hogy ott a párom és minden,ott nem tudsz valami más szakmában elhelyezkedni esetleg vagy ott csinálni valami kisebb mezőgazdasági vállalkozást?

2011. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!