Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert nem tudom azt mondani a...

Miert nem tudom azt mondani a szuleimnek, rokonaimnak, hogy "szeretlek"?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a csaladomat, de nem tudom ezt kimondani, pedig probaltam. Soha nem adtak ra okot, hogy ne mondjam. Miert van ez? A ferjemnek tudom mondani minden nap.
2010. márc. 28. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

na erre én is kiváncsi vagyok,hasonló kérdést tettem fel én is...

ugyanez a "bajom",mint neked

2010. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érdekes én se mondtam nekik soha. Valószínű, hogy azért, mert gyerekkoromban sosem hallottam tőlük én sem. És nem azért, mert nem szerettek.

Én gyerekeimnek mondom és bár már 13 éves a fiam, de még most sem ciki (és remélem nem is lesz az) ha egymásnak ezt mondjuk.

2010. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy ez miért van így, de nálam is így van.

A Páromon kívül senkinek nem szoktam mondani, hogy szeretem.

Esetleg, ha ajándékot adok Anyukámnak és mellé egy képeslapra vagy a díszszatyor cetlijére ráírom azt is, hogy "szeretlek".

De mondani egész életemben vagy 5-ször, ha mondtam...:-(

Pedig szeretem!

2010. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én se szoktam mondani. De ha ők se mondogatják neked, valószínűleg ők is tudják,hogy szereted őket anélkül hogy mondanád. Remélem az én szüleim is tudják.
2010. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapból az ember nem mondja, csak most, hogy bejöttek a mindenféle amerikai limonádék, ahol minden áldott alkalommal biztosítja a család összes tagja a szeretetéről egymást, azt hisszük, hogy ez a normális. Pedig valójában ez egyrészt egy komoly vallomás, amit nem kell úton-útfélen mondogatni, másrészt a tetteid alapján ők pontosan tisztában vannak vele, hogy szereted-e őket :)
2010. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

énis csak a páromnak tudom mondani,szüleimnek rokonaimnak sosem mondtam.

és furcsa

pont múlthéten hívtak át szüleim a szobájukba hogy megkérdezzék hogy miért van ez

rettenetesen égő volt,és nem tudtam mit mondani:S:S

valahogy nem tudom senkinek sem mondani,kivéve a páromat!

2010. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Rokonnak, szülőnek én sem mondom. Szerintem szinte senki, csak az amerikai filmekben...
2010. márc. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én se tudom kimondani nekik, de nekem adtak rá okot.
2010. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én anyunak többször mondom, hogy szeretem, meg jó párszor átölelem, meg ha nem azt mondom, hogy szeretem, akkor azt, hogy annyira jó, hogy van nekem.

Apunak már nehezebben menne, vele nem volt olyan jó a viszonyom, amíg együtt laktunk. Én a tesómon csodálkozom néha, neki nem tudom mondani.

A fiamnak viszont igyekszem mindennap mondani, akár többször is. Jólesik kimondani, bár ő nem tudja viszonozni.

2010. márc. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Én is imádom édesanyukámat, de nem szoktuk egymásnak mondogatni, mégis tudjuk, hogy szeretjük egymást :). Ez nem a szavakon múlik. A szerelmednek persze, hogy mondod, hiszen őt nem pici korod óta ismered, nem együtt nőttetek fel, ezzel megerősíted neki, hogy szereted, de szerintem egy családban nincs is szükség erre a szóra, mert úgy is érzed/érzitek. Nálunk legalábbis így van. Egy érintéssel, öleléssel sokkal többet lehet mondani. Én legalábbis így látom. Az sem baj, ha valaki mindig mondogatja szép dolog az is, de nem a kimondott szó számít :)!
2010. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!