Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-30 évesek! Hogyan indultato...

20-30 évesek! Hogyan indultatok el otthonról, családi támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, egyetemista. Eléggé szűken élünk otthon, suli mellett hétvégén dolgozok, magamra nem igazán költök mivel több mint fele pénzt le kell adnom a családi kasszába. Apám mellette elsunnyogja a pénzt, hitelre vesz magának laptopot, miközben az én gépem (ami szükséges a tanulmányaimhoz is, mivel elektronikus ábrázolást tanulok) gyakorlatilag szétesik. Nem emlékszem mikor kaptam tőlük valami nagyobb ajándékot, miközben a tehetős csoporttársaim új telefonokkal jönnek, laptoppal amit a szüleik vesznek nekik. Nekem nem hiányzik, hogy mindent a fenekem alá rakjanak... Csak támogatni nem tudnak, inkább én adok nekik. Nem tudom, hogyan fogok elköltözni, hiszen ahhoz is kell majd egy anyagi tőke, amit így nem fogok tudni összegyűjteni - tőlük pedig nem számítok pénzre. Az egyetemet nem akarom otthagyni, és nem tudom hogyan induljak el, de nem akarok sokáig itthon maradni... Hitelt felvenni, pedig végképp nem szeretnék.
2010. márc. 28. 16:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.


A dugás az igenis megoldja, szerintem is, csak nem az olyan ambiciózus és erkölcsös lányoknál, mint nálam :D

2010. márc. 28. 18:50
 12/14 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy jó tanuló? Ilyen kilátástalan helyzetben mindenképpen meg kellene próbálni a közársaságit megszerezni, az +30valamennyi a többi ösztöndíj mellé. Ez nyilván még nem elég sokmindenre, de mit szólnál pl. egy PhD képzéshez ott a sulidban? vagy idegen tőled ez a rész? namert abból már egy partnerrel el tudnál lenni albiban is, és fix lenne a helyed arra az időszakra, és lehet későbbre is. Vagy külföld. De ne kapkodd el, fejezd me a tanulmányaidat. Anyagi támogatás nélkül sajnos nehéz az egyetem, főleg ha messze van, koli, kajapénz stb.
2010. márc. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
18:50: Végül is, nevezhetjük szeretkezésnek is.....
2010. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A tanulmányaidhoz igényelj támogatást a polgármestei hivatalban (bursa hungrca a neve,ha jól emlékszem),nem nagy pénz 6-7000,de ez is számít.Szerintem is estin próbáld meg a sulit és valami állást kellene találnod ami most nagyon nehéz.Olyan 20000+rezsi már van albérlet,de ahhoz meg kell találni valami lakótásrat,a koleszal meg az a gond,hogy azért ott is kell fizetni és a kaját is kell állni,na ezt minimál béres keresetből nem lehet.Tökre sajnálak,apud meg gondolkodhatna és megbecsülhetne.


Szerintem íratkoz át a következő félévben estire,de ahhoz egy állást kell találnod.Sok szerencsét,remélem összejön!

2010. ápr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!