Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-30 évesek! Hogyan indultato...

20-30 évesek! Hogyan indultatok el otthonról, családi támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, egyetemista. Eléggé szűken élünk otthon, suli mellett hétvégén dolgozok, magamra nem igazán költök mivel több mint fele pénzt le kell adnom a családi kasszába. Apám mellette elsunnyogja a pénzt, hitelre vesz magának laptopot, miközben az én gépem (ami szükséges a tanulmányaimhoz is, mivel elektronikus ábrázolást tanulok) gyakorlatilag szétesik. Nem emlékszem mikor kaptam tőlük valami nagyobb ajándékot, miközben a tehetős csoporttársaim új telefonokkal jönnek, laptoppal amit a szüleik vesznek nekik. Nekem nem hiányzik, hogy mindent a fenekem alá rakjanak... Csak támogatni nem tudnak, inkább én adok nekik. Nem tudom, hogyan fogok elköltözni, hiszen ahhoz is kell majd egy anyagi tőke, amit így nem fogok tudni összegyűjteni - tőlük pedig nem számítok pénzre. Az egyetemet nem akarom otthagyni, és nem tudom hogyan induljak el, de nem akarok sokáig itthon maradni... Hitelt felvenni, pedig végképp nem szeretnék.
2010. márc. 28. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem halasszàl 1évet és ez alatt az ido alatt menj dolgozni kulfoldre-leginkàbb vmi tengerjàro hajora!! ott kurv@ sokat fogsz dolgozni,de jol fogsz keresni és semmire nem kell koltened,az egész lét félrerakhatod!sok sikert!
2010. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

keress egy pénzes pasit.....

na persze ez nem komoly..Beszéld meg velük,hogy kevesebbet adj le mert kéne egy új gép neked.

2010. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Szia,

én egy internet és kábeltv szolgáltató cégnél dolgozom, ott nagyon sok fiatal is dolgozik és mellette egyetemre járnak. Nem nappalira. Mindegyikük albérletben lakik, többen is csak egy szobát bérelnek, mivel a munkahelyünkön van számítógép, így ott azt másra is lehet használni, mint az ügyfelekre. (persze engedéllyel)

Annyi munkaerő közvetítő van, próbáld több helyre is beadni az önéletrajzodat.

16 évesen költöztem el otthonról és most 37 évesen mindenem meg van amire szükségem van.

Szerintem járható út, amit fenn írtam. Ha írsz privit megírom pár munkaerő közvetítő nevét.

Aztán van a M...v tudakozó, ott is sok fiatal dolgozik, ahhoz sem kell nagy valami, amellett is lehet tanulni.

2010. márc. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg koleszba menni, de a külföldi meló is jó ötlet.
2010. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%

Szia Kedves 19 éves Lány!


Lenne kedved msn-en beszélgetni? :)

F/23

2010. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

utolsó:


szerinted a dugás mindent megold? csórinak anyagi gondjai vannak nem magánéleti xDDD

2010. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Diákhitel, akkor nem kell a pénzre gondolni, több időd lesz tanulni, jobb jegyek, jobb állás=több pénz.
2010. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Angolul felsőfokon beszélek, most oroszul tanulok. Én is külföldön gondolkodok... Elkeseredettségemben írtam ki a kérdést, de köszönöm a válaszokat! Lesz valahogy!
2010. márc. 28. 17:04
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

ma 16:39

Igen! van ,hogy a d*gás is megoldja az anyagi problémákat! :D

Bocs, hogy bunkó vagyok!

2010. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én összeszedtem annyi pénzt, amennyi a kaucióra kellett és elmentem albérletbe. Illetve egy kicsit többet, mert nekem fontos volt, hogy ne legyen bútorozott, én a saját holmimat szeretem magam körül, így vettem még használtan mosógépet, hűtőt, ilyeneket.

De szerintem az neked is jó lenne, ha összeköltöznél másokkal albérletbe, úgy nem olyan drága. Akkor annyid van, amennyit keresel, nem kell leadnod a pénzed senkinek, esetleg pályázhatsz szoctámra is következő félévben, ha a szüleid nem támogatnak anyagilag, hiszen akkor önellátó vagy.

2010. márc. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!