Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabad még szerelmesnek...

Szabad még szerelmesnek lennem? Mit tennél?

Figyelt kérdés

Egy nagy szerelem, még nagyobb csalódás után azt gondoltam, hogy soha nem leszek már szerelmes, mert a nagy szerelem egy életben csak egyszer jön el. Azután hozzámentem egy nagyon jó emberhez, jó barát, szerető férj, kisgyerekünknek nagyon jó apja, szeretem, becsülöm, de nem vagyok szerelmes belé. Szépen élünk, minden rendben lenne.

És itt jön a de. Mint a forgószél úgy jött az életembe újra a szerelem, teljesen felkavart, minden porcikámmal érzem, hogy megőrülök érte, nagyon szeretem, igazi rózsaszín ködös, csodálatos viszonzott, lebegő szerelemmel.

Ez tesz engem a legboldogabb és a legszerencsétlenebb emberré :( Mi a fenét kéne most tennem? Menni a szerelem után, lesz ami lesz. Vagy lemondani róla, ki tudja hogy végződne és maradni a férjem mellett, aki olyan nekem, mint egy nagyon jó barát, társ (aki mindeddig nem tud semmit), együtt gyereket nevelgetve.

Teljesen tanácstalan vagyok, egyik percben így gondolom, a másikban amúgy. Adjatok tanácsot...bármit.. köszönöm


2010. márc. 28. 11:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Az a baj ezzel, hogy ha most másfelé kacsintgatsz akkor lehet később is ugyanígy elő fog fordulni. Körül kéne nézni otthon, hogy mi lehet a baj. Ha nem változtattok a dolgon akkor később is máshol keresed a boldogságot. Ha nem lehet megoldani akkor viszont ki kell lépni ebből a házasságból, mert szépen lassan totál tönkre fog menni és megeszitek egymást.
2010. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Egyszer minden szerelem elmúlik...lehet, hogy most nem látod a plátói szerelmed rossz tulajdonságait, de ha mindent dobnál érte, és évek múlva rájönnél, hogy ez az alak valójában önző, hazug stb...Maradj a férjeddel. Őt jó embernek ismered, és az is lehet, hogy jobban szereted őt, mint ezt az "újat", csak ez nagyobb port kavar a lelkedben jelenleg. És a gyereket sem kéne kitenni egy tortúrának, azt gondolom.
2010. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire ismered az új pasast? mióta tart a szerelem? és milyen viszonyban vagytok? az hogy plátói, nekem azt jelenti, hogy a pasi szinte nem is tud rólad :)


Lehet hogy az új pasi is jó ember, lehet hogy kész egy kapcsolatra, lehet hogy bizonyos dolgokban jobban kiegészítitek egymást... ezeket kell először tisztázni. Én is léptem ki kapcsolatból egy jó ember mellől, igaz gyerek nem volt. És nem másik pasi miatt, hanem azért mert már nem bírtam elviselni hogy hazudok amikor mellém bújik. Nagyon jó döntés volt, azóta tartjuk a kapcsolatot, mint jóbarátok, és azt hiszem ez a dolog neki is nagyon jó, mert azóta talált valakit aki remélem hogy úgy szereti ahogy kell.


Vagy próbálj meg kiábrándulni a pasiból, de ehhez is találkozni kell vele. Mutasd meg neki a rosszabb oldaladat is, hátha nem tetszik neki és lelép. Hátha van olyan dolog amiben nem értetek egyet (vallás, politika...) ha találsz valami negatívumot, akkor szerintem azonnal felszáll a lila köd :)

2010. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

ezerszer többet ér egy jó házasság, nyugodt, boldog élet egy emberrel, aki jó férj, jó apa, szeret téged, mint akármilyen szenvedély! ezek a szenvedélyek MINDIG elmúlnak és megbánnád, ha emiatt feladnád a mostani életedet.

ne találkozz vele, szakítsd meg a kapcsolatot vele, nem éri meg elveszítnei a családodat.

2010. márc. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%

Én vagyok a 12.22

Aki lepontozott, az a boldogságomat pontozta le.

Nem a boldog életet adja fel, mert nyugodtnak, békésnek mondható, de szerem nélkül élni valakivel, azt nem nevezném boldognak, és lehet hogy a most van a soha vissza nem térő alkalom, és még a lehetőséget sem adja meg, mert nem mer belevágni. Amúgy meg oda írtam, hogy mérlegelni kell, és ha úgy érzi, hogy ez egy futó kapcsolat, hirtelen fellángolás, akkor gondolja meg, de ha az igaz szerelem, akkor lépjen. Nem mindenki akar megszokásból befásultan, unottan, szerelem nélkül együtt lenni a másikkal, csak azért, mert ez van, valaki még vágyik a szerelemre, és van benne szenvedély.

Lehet lepontozni!

2010. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos olvasd el ezt,a Velvet.hu-n a teljes cikket olvashatod,én csak kivettem a lényeget.Ha elolvastad gondolj át mindent,talán megkönnyíti a döntést.


Vörös rózsa, szívecske, suttogás, lobogás, vágy, csók és még egy kupac patetikus blabla jut általában a nép [1] eszébe, ha szóba kerül a szerelem. A Velvet azonban nem dől be a nyálas romantikának, minket az érdekel, hogy mit mond a tudomány a bizarr jelenségről. A párvadászatot már úgyis megkönnyítette [2] nekünk a pszichológia, miért ne segítene megérteni a szerelmet?

A hormonok csak néhány évig bírják

oxitocin

Oxitocin


Ha nagyon leegyszerűsítjük, akkor a szerelem simán megmagyarázható a hormonháztartásunk felborulásával. Az eufóriát, boldogságot, pirulást, izzadást, szívdobogást a feniletilamin nevű hormon okozza, a tudósok szerint gyakorlatilag ez az agyban hirtelen termelődő anyag felelős a szerelemért. A drogozásban is szerepet játszó dopamin szintje szintén emelkedik szerelem idején, a szervezet szerotonin-szintje pedig csökken. Pont úgy, ahogy a kényszerbetegeknél.


Ezt a felpörgetett állapotot azonban nem bírja örökké a testünk, így nem véletlen, hogy a szerelemnek mindig vége lesz. Átlagosan két-három év után. Egy amerikai statisztika szerint a válások a kapcsolat három és hetedik éve között a leggyakoribbak, de ahol együtt maradnak a párok, általában két év után ott is felbukkan egy harmadik. Az egy, az örök, az igazi tehát valószínűleg csak álom, cserébe viszont körülbelül hét-tíz alakalommal lehetünk szerelmesek az életünk során.

2010. márc. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

13:17 "már nem bírtam elviselni hogy hazudok amikor mellém bújik"

úr isten, ez nagyon igaz :( én is így érzem, és nem a harmadik miatt érzem így, hanem már régóta hazudok magamnak és nyugtatom magamat, hogy márpedig szeretem és boldog vagyok (annak kellene lennem, mert minden "tökéletes")


Ez a hetedik évünk együtt, azt mondják ez egy választóvonal :S Nem tudom mi lesz. A hozzászólásokat olvasva is egyik percben így gondolom a másikban amúgy.


Kb 1-1,5 hónapja ismerjük egymást, de olyan, mintha 1000 éve ismerném. Folyamatosan (napi 8-10 órát) írunk egymásnak msn-en, a csacsogástól a mély gondolatokig mindenről tudok vele beszélgetni. A férjemmel nem tudok, képtelenek vagyunk beszélgetni. Sokszor próbáltam, de egyszerűen nem megy. Van amikor próbálok beszélgetést kezdeményezni és annyi a válasz, hogy ez nem érdekel.


12:24-es - Én is sokat gondolkodtam azon, hogy vajon azért van-e mert most itthon vagyok és "unatkozom". Vajon előtte boldog voltam?? Napi 12 órát dolgoztam, mellette tanultam, szerettem így élni, nem volt időm gondolkodni azon, hogy boldog vagyok-e vagy sem. De ez feltétlenül azt jelenti, hogy egyszerűen ki kell várni, míg újra túl elfoglalt leszek ahhoz, hogy magamba nézzek és végiggondoljam az életemet? Nem tudom.

2010. márc. 28. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!