Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Elég összetett a dolog.

Figyelt kérdés

Közel két éve vagyunk együtt a párommal. A kapcsolatunk elején kb fél évig szinte járt el valahova hétvégente. Mostanában egyre sűrűbben, egy hónapban jó ha hétvégén egyszer egyszer itthon van. Nem mondhatni, hogy nem engedem el, menjen, de kétlem, hogy az lenne a normális, hogy a haverokkal mindenhova velem pedig alig jön valahova mert ő azt nem szereti. Én sem szeretem az ő hobbiját mégis volt amikor elmentem vele mert tudtam, hogy ő szereti és örömet akartam okozni neki. Együtt lakunk de lassan már semmit nem tudunk egymásnak mondani. 1-1 mozi vagy kajálás, ezek a közös programjaink. Általába azt szajkózza, hogy menjek én is meg azért mert nekem nincsenek barátaim neki még vannak mikor éljen ha nem most? Hmmm.. plusz vannak egyéb szenvedélyei amik az agyamra mennek. Szerencsejátékozik, sok pénz elmegy rá, nem látja be, hogy semmi értelme. Szerintem már teljesen függő. Egyébként nem csajozós típus, nem hinném, hogy csajozik. De sokszor nem értem a dolgait, mindig olyan emberekkel "barátkozik" akinek új barátnője lesz. Meg bejelöli őket ismerősnek holott szerintem egy szót sem beszéltek még. Nekem ezek érdekes dolgok de ez mellékes. Kérdeztem már nem egyszer, hogy talán nem szeret azért viselkedik így? Azt mondja szeret, de sokszor nem ezt látom. Szakítani nem akarok, de akkor mit tegyek? Plusz az örökös rendetlensége is az agyamra megy, hogy mindig pakolok helyette. Egy lépésre van a kuka de ő inkább a pulton hagyja a szemetet és még sorolhatnám.


25/N


2016. jan. 24. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem tehetsz mást, megszoksz vagy megszöksz.


Szerintem kár a 20-as éveidet rápazarolni! Ez csak rosszabb lesz!

2016. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Miért nem akarsz szakítani?

Nem illetek össze.

Ő szeret társaságba járni, te inkább otthon lennél kettesben. Ez nem fog megváltozni. Te nem akarsz vele menni. Ő nem akar olyat csinálni, amit te szeretsz. Ebből semmi jó nem lesz.

Az mondjuk nálam már alapban kizáró ok lenne, hogy szerencsejátékozik. Ráadásul sok pénz is elmegy rá.

Nem tudom, mire vársz.

2016. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sokszor megyek vele olyan helyekre ami engem abszolút nem érdekel. Horgászat, foci meccsek, jégkorong és még sorolhatnám. De ha azt mondom menjünk el színházba (imádom a színházat) vagy csak kirándulni, túrázni ő oda nem mert nem szereti. Egy kapcsolat kompromisszumokból áll, áldozni kell érte. A haveri társaságába meg nem is hív egyébként sem kedvelem őket, egy-két kivétellel.
2016. jan. 24. 11:37
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Ebben nem tudom, mi a jó neked.

Egyébként szerintem nincs szükség ilyen kompromisszumokra. Én nem megyek a barátommal olyan helyre, amit nem szeretek. Cserébe én sem hívom őt színházba. Elmegyek a barátnőimmel, mert tudom, hogy ő nem szereti.

Persze van közös hobbink is. És otthon is sok időt töltünk kettesben.

2016. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha a helyedben lennék, én biztosan elgondolkoznék a szakításon. Ha nincs közös téma, közös program, egyszerűen nincs értelme annak, hogy csak pakolgass utána, meg elmenj olyan helyekre, amik nem érdekelnek. Azt sem mondom, hogy kompenzáld ezt barátokkal, mert nem lenne megoldás, csak elfedné a problémát.

Félnék szakítani a megszokás miatt, de ezen változtatni nehéz, meg felesleges is. Ha nem megy, nem kell erőltetni.

Ha nem lehet megjavítani (amihez kettőtök kéne), akkor lépj ki belőle.

2016. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Több sebből vérzik a kapcsolatotok. Ha egyáltalán kapcsolatnak lehet nevezni ezt az állapotot. Nincs közös progra, szerencsejáték, a szeretetet nem mondani, hanem érezni kell. Csak egyet nem értek, minek neked ez a pasi? Megváltozni nem fog, és nem is szabad valakit megváltoztatni. Én éveket pazaroltam, egy hasonló férfira, mindig csak a buli érdekelte a haverokkal, nem sok közös volt bennünk, én mégis akartam, hogy jó legyen, de ahhoz rossz partnert választottam. A nők legnagyobb hibája, hogy választanak valakit, aki egyáltalán nem felel meg az elvárásaiknak, és utána olyanra akarják formálni, ami a fejükben az ideális férfi! Szerintem keress mást, mert így nem leszel boldog, ez csak egy küzdelem nem szerelem!
2016. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
A párod játékfüggő, te meg társfüggő! Olvass utána Társfüggőség-Kodependencia.
2016. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Nincs ebben semmi "összetett".

Kiszolgáltatja magát veled, de ő semmit nem tesz kettőtökért, a kapcsolatotokért. Te meg valamiért meghunyászkodsz. Nyilván neked is megvan az okod rá, mert épeszű ember ok nélkül nem teszi tönkre már huszonévesen az életét.

2016. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!