Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azokat a párokat kérdezném,...

Azokat a párokat kérdezném, akik anyósnál laknak, a bevásárlásokat (élelmiszer főleg) hogy intézitek (többi lent)?

Figyelt kérdés

Én a férjemmel az ő anyjánál lakunk,a Parom amit kap Erzsébet utalványt,azt mindig odaadja az anyjának.Anyós 2-3 havonta nagybevásarlást csinál,liszt cukor tészta,ami ilyen tartós dolgok,kávé tea stb.

Anyós szerint különcködök azzal,h amellet h ő megveszi ezeket a dolgokat(tea,szörp stb.) en ezmellett elmegyek egy másik alkalommal es veszek olyan filteres teát,szörpöt amilyet én is szívesen megiszok,és a 2 éves gyerekemnek is nyugostan adom,mert nem csak színezékekből,ízfokozókból áll.

Anysnak az a legfontosabb,hogy mindenből a legolcsóbb kerüljön a kosarba,ha valami drágább 100-150 Ft-tal,nem veszi meg még ha az jobb minőség is...

Anyos neha nekem ezt szóváteszi,de azt hadd döntsem már el én,h milyen kajat,innivalót adok a gyerekemnek...

Meg főleg hogy nem is az ő pénzét költöm el ezekre a dolgokra...


2016. jan. 16. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Én nem sokáig éltem anyósékkal, pontosan azért nem mert nehéz kijönni vele. De amikor együtt éltünk is akkor is szigorúan mindenki maga intézte a bevásárlást, nem közösködtünk. Én megvettem saját magunknak a teát, tejet mindent ami kellett. Külön vettem mosóport, öblítőt, hasonló okok miatt. Anyós a legolcsóbbat mindenből. A saját dolgai annyiba kerülnek amennyibe, engem nem érdekelt. De én külön vásároltam. Sőt főzni is külön főztem. ( de megkínáltam mindig ez nem is volt kérdéses)

De ilyen élet hosszabb távon nem megoldható így mi hamar elköltöztünk.

2016. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

talán nem kéne gyerekestűl más nyakán élni

amúgy attól hogy drágáb ugyanugy tele van cukoral

2016. jan. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélni anyóssal, hogy a rezsibe beszálltok, de a bevásárlást/főzést külön intézitek, ennyi.
2016. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

1. Nem kell anyósékon élősködni, és nincs gond. Gondolom a férjed nem kap 50-60.000 ftnyi erzsit, ami fedezi a havi étkezéseteket (fejenként 25-30.000-el kell számolni még a legszegényesebb étrendre is ám...), úgyhogy csendben maradnék a helyedben. Főleg, hogy te egy fillért nem adsz ebbe, csak a férjed.


2. Ha nem tetszik a rendszer, át lehet vállalni a költségeket, és főzni is lehet magadnak


3. A szörp, filteres tea mindegy milyen, tele van cukorral, tartósítószerrel, ízfokozóval, színezővel, a 2 éves gyermekemet ilyeneknek a közelébe se engedném...

2016. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Igenis beszállok a költségekbe,minden hónapban adunk a rezsibe stb a párommal,és nem 20 ezer Ft-ot!...
2016. jan. 17. 13:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Én elköltöznék anyóstól,csak a párom nem akar...inkább erre a házra akarja fordítani a pénzünket(mivel régi ház,pár év múlva tetőcsere,radiátorok cseréje stb.,kerítés rendbehozatala)...hu,annyi minden felújítanivaló van ezen a házon,h borzasztó...
2016. jan. 17. 13:33
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Na te is kifogtad anyuci pici fiát :) És te ebbe komolyan belemész, hogy egész életeteket más nyakán éljétek le mint koloncok? HOgy a férjed fel sem vállal, az anyja fontosabb neki? :D
2016. jan. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát,én így már visszanézve(6 éve vagyok együtt a párommal,4 éve lakok itt nluk),megbántam h. idekőltöztem...nem hittem volna,h majd anyós még ilyenet is mondogat-nem nekem,hanem páromnak-hogy fogjam vissza magam a ruházkodásban-évente veszek 2-3 ruhát,turiban!.neki ez is baj,meg szerinte a kisfiamnak is sok ruhát veszek,nem kell neki annyi...akkor minek használok öblitőt mosáshoz?Amíg ő mosott,neki nem kellett öblitő...az ezeréves vasalódeszkája helyett venni fogok újat,ami nem nyikorog vasalás közbenn...anyósnak ez se tetszik
2016. jan. 17. 13:51
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Én 2 évet éltem így, anyós házában az EXEMMEL... igen én ott hagytam a fenébe, nem még hogy szültem neki... nem értelek mit hittél mikor odaszültél, bár már mindegy. De nem fog javulni a helyzet, arra készülj fel már most...
2016. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!