Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyereket elvehetik az...

A gyereket elvehetik az anyától ha nem dolgozik?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 08:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Persze. Tudod, a kulcsszó a "gyermek testi és szellemi fejlődésének veszélyeztetése". Ezt a kategóriát nagyon sok minden kimerítheti, kezdve ott, ha az anyuka alkoholizál, elhanyagolja a gyereket, ha drogozik, prostituáltként dolgozik, elmebeteg (és az orvos úgy látja, hogy veszélyt jelent, ha a gyerek nála marad). Ha az anyuka nem dolgozik, és semmilyen olyan jövedelme nincs, amiből képes lenne eltartani magát és a gyereket, a gyerek jó eséllyel elkerül tőle.
2010. márc. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkoris ha a nagyszülö anyagilag támogat?
2010. márc. 27. 09:27
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

ismerek olyan nőt, aki nem dolgozik, kb magasról tesz a gyerekre, szegény kissrác kb csak az oviban kap enni, és még mindig az a szerencsétlen nő neveli a gyereket.


megértem, hogy a gyereknek szüksége van az anyjára, de nem ilyenre. ebben az esetben támogatnám, h elvegyék tőle, mert szegény gyerek inkább visszafejlődik, minthogy épülne...

2010. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy pár éve egy olyan jogszabály van érvényben, mely szerint csupán anyagi okok miatt nem lehet egy gyereket kiszakítani a családból (persze ha a többi körülmény rendben van). Ezekre az esetekre inkább a különböző anyagi juttatásokat preferálja a jogrendszer.
2010. márc. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem!! Kizárólag ilyen ok miatt nem lehet.
2010. márc. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
szerintem ennyi től még nem
2010. márc. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert nem dolgozik, nem lehet elvenni, ha más forrásokból tudja biztosítani mindazt, amire a gyereknek szüksége van. A kérdező nem írta, milyen anyagi helyzetben van, csak azt, hogy nem dolgozik. Ki tudja, lehet, hogy miliomos a családja, vagy mittudom én, és nem szorul rá, hogy dolgozzon.
2010. márc. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
az a lényeg, hogy el tudja tartani. lehet, hogy nem dolgozik, de pl. ő a lukoil főrészvényese, ez esetben nem :) vagy az apukája a jegybankelnök, ezesetben sem :P ha veszélyben van a gyermek fizikai és szellemi szükségleteinek kielégítése, akkor minden további nélkül, csak valakinek kezdeményeznie kell.
2010. márc. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem különbséget tesznek aközött, hogy az anya elveszítette a munkahelyét, és épp munkanélküli, de keresi az állást, vagy nemtörődömségből, nemakarásból nem dolgozik. Az utóbbi típus általában a gyerekkel sem úgy törődik, mint kéne.
2010. márc. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem dolgozol, de viszont meg tudod neki teremteni a megfelelő körülményeket (tehát van hol aludni, kap enni, tud tisztálkodni, van ruhája stb.) akkor szerintem semmiképp se vehetik el. Csak azért,hogy jelenleg nem vagy munkaviszonyban ,nem veszik el, hisz akkor most rengetek gyerek család nélkül lenne.
2010. márc. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!