Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a vélaményetek erről a...

Mi a vélaményetek erről a levélről?

Figyelt kérdés

Most írtam a nővéremnek. Elég őszinte és meggyőző?


Én soha nem hazudtam és ártottam neked. Nem is volt rá okom. Miért tettem volna? Mindig felnéztem rád és örültem mindannak amiben neked részed lehetett. Őszintén örültem neked, és nektek. Még büszke is voltam rátok. Meg még vagyok is.


Mint írtam iszonyatos volt a teher amit a Rudi a vállamra rakott. Csak egy telefonhívás volt, de borzasztó. Megdöbbentem. Nem hiányzott ez nekem, a saját bajaim tetejére. A Rudi ki volt bukva, sírt, zokogott, a beszédjét is alig értettem. Ennyit mondott: Nem birja tovább egy napig se, csinál magával valamit. Segítsek neki valahogy. Próbáltam megnyugtatni és azt mondtam neki, hogy az én legjobb tudomásom szerint Te őt soha nem csaltad meg! Azt mondta rá, hogy Igen , ő is ebben bízik, de azok a levelek! Amiket küldesz, meg amiket kapsz! Meg, hogy szervezitek a találkozót! Meg valami fényképek! Mi lesz vele? Ha te tudnád, hogy ezt ő mind olvassa és tudja! De neked nem meri elmondani. Könyörgött, hogy ne szóljak neked erről a beszélgetésről, szégyellte magát miatta .Én arra kértem, hogy higgadjon le és mielőbb próbálja meg helyrehozni a dolgokat és üljön le veled beszélgetni. Én nem tudok rajta segíteni, ezt csak ti tudjátok megoldani. Talán megnyugodott, azt mondta hallgassak, hátha lassan lecsillapodnak a kedélyek, te lenyugszol és elsimul minden. És végül bocsánatot kért, azt mondta nem volt kinek kiönteni a bánatát. Ennyi volt a beszélgetésünk.


Napokig nem aludtam. Még akkor el akartam neked mondani. De ha elmondom, indulatokat szítok. Ki tudja milyeneket. Földrengés erejűeket. Gyáva voltam, nem mertem.


Aztán egyszer rákérdeztem a Rudira, rendbejöttek-e a dolgok, annyit mondott rá szűkszavúan, hogy Igen, úgy tűnik. Azóta sem beszéltünk többet arról a telefonhívásról.


Aztán a múltkor mikor itt voltatok, az volt a legszebb ajándék nekem, hogy láttam, mennyire szeretitek egymást. Amikor Ő volt elkeseredve, te milyen szeretettel vigasztaltad őt! Olyan megható volt! És amikor meg te kerültél bajba, mennyire aggódott érted és milyen szerelmesen pátyolgatott. Azt gondoltam rólatok, ti vagytok a legboldogabb pár a világon! Őszintén! És nagyon-nagyon örültem neki!


Nem is értek most már semmit se. De ugye nem is az én dolgom ez. Nem is kellett volna azt a szerencsétlen telefonhívást végighallgatnom. Valószínűleg már Ő is ezerszer megbánta.


Azt sem értem, mért gyanúsítasz engem bármivel is? ISTEN a tanúm, hogy SOHA nem hamiskodtam ellened semmilyen formában!!!!! Miért tettem volna, semmi okom nem lett volna rá. Nem is értem, egyáltalán hogy feltételezhetsz ilyet rólam! Éreztem az ősszel is, hogy gyanúsítasz, FÁJT.


Mielőtt az este felhívtalak volna, sokat vívódtam magamban. Számba vettem, milyen indulatokat válthatok ki nálad, mit veszíthetek. Holott a lelkiismeretem tiszta veled kapcsolatban. Sokat veszíthetek, ha te ellenem fordulsz emiatt. De semmi sem olyan értékes mint az én egyetlen nővérem élete és boldogsága. Remélem ÉRTED amit itt írok most neked. Az életed.


Melyik lett volna a helyesebb választás? Hagynom, hogy bajba kerülj, vagy vállalni az esetleges dühödet, amit első haragodban ellenem irányítasz? Te mit tettél volna a helyemben? Hagytál volna a vesztembe rohanni, vagy akármit feláldoztál volna értem? Én bőgtem az idegségtől ezidáig, meg is lett az eredménye, a legdrágább kincsemnek ártottam, nem tudom szopiztatni tovább. Elment a tejem.


Ha ezek után sem hiszel nekem, nagyon egyszerűen megbizonyosodhatsz róla, igazat mondok-e. Kérdezz rá a Rudira. Bár én nem tenném. De te tudod.


Szeretlek. Ha van kérdésed, hivj fel. Azt se bánom ha hazajössz és szemtől szembe beszéljük át ezt a dolgot. Tégy mindent úgy ahogy jónak látod. Velem kapcsolatban is. Rád bízom.


2010. márc. 27. 01:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Ha megteheted, mondd el neki inkább személyesen, a szemkontaktus és a nonverbális kommunikáció győzi meg leginkább az embereket, nem a szép szavak. Ugyanis a leírt szövegben nem hallanak hangsúlyt, és elég egy-két helyen betorzítani, máris máshogy hangzik, mint ahogy azt a levélíró gondolja. Így is oké a szöveg, de javaslom, hogy személyesen inkább...
2010. márc. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha azokat a leveleket mind olvasta a Rudi, gondolod, hogy ezt majd nem fogja? :P
2010. márc. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy brazil szappanoperában tökéletes lenne....
2010. márc. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Rudi mindennek a győztese. Két nő is foglalkozik vele:)
2010. márc. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a nővéred dolgaihoz nincs közöd.

ha a Rudihoz van,állj elő és mond el.Egyébként meg nem kell magyarázkodni....

2010. márc. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 maundrel ***** válasza:
"rákérdeztem a Rudira" ... ne haragudj, de nem bírom ki! idióta pesti szokás hogy a nevek elé névelőt raknak :S:S:S:S nincs olyan h A RUDI... anyám. :S amúgy szép levél .
2010. márc. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyan sincs, hogy "h", meg "am", meg a korosztályotok hasonló idióta szokásai, és azon is túl tudja tenni magát az ember, pedig sokkal jobban szúrja a szemet.
2010. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Rudi és nővérke kapcsolata elég gyenge lábakon áll, ha nem meri Rudi megkérdezni egyenesen hogy mik azok a levelek... elég nevetséges, és téged faggat, hogy a nővéred megcsalja-e. Amit egyébként azt hiszem nem fogsz tudni, hiszen a nővéred nem áll veled annyira bizalmas viszonyban, hogy elmondja, mint a levélből kiderül. ha már arra gondolsz hogy megvádolhat téged valami kavarással...


És azt sem értem minek ezen enni magad. Felnőtt emberek, ha szakítanak akkor sincs semmi, Rudika majd felnő, és megtanulja hogy viselkedjen férfiként, és ne lapuljon a földre ha problémák jönnek.


egyébként a fő probléma még mindig nem világos, hogy azért írtad a levelet, hogy elmondd a nővérednek hogy Rudi azt hiszi megcsalja a nővéred? Mondjuk szerintem is ehhez felesleges levelet írni, telefonon el kell neki mondani, ha nem tudtok találkozni.


És azt sem értem mi ez a drámai körítés ehhez a bejelentéshez. Mintha valami életbevágó dologról lenne szó. nem kell ennyire túlspirázni ezt szerintem.

2010. márc. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kicsit hatásvadász, de egész jó.
2010. márc. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyan édes, hogy Rudnak hívják. Neked jó tanács, kerüld őket messzire a kettejük ügyében. Nem kellenek a szép szavak, szeretlek nagyon egyebek. Mondd meg mindkettőnek, amikor mindketten ott vannak, hogy imádod őket, mint a napfelkeltében ugráló delfineket (más giccs nem jutott eszembe), de hagyjanak ki a szerelmi csatározásaikból. Rudi, a rajongód vagyok :) állj a sarkadra és légy férfi.
2010. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!