Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a vélaményetek az Etanol...

Mi a vélaményetek az Etanol és a benzin együttes tankolásásrol? 98-as corsáról van szó jelen esetben.

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
hajrá! Előtte azért guglizz rá, másnak ment-e rendesen, meg milyen arányban tankolták. Tervezz be egy üzemanyagszűrő cserét, mert sok olyan dolog leledzik egy 98as Corsa tankjában, amit a benzin nem old fel, de az etil majd fel fog :)
2011. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

:)

már várom a "SOHA NE TANKOLJ ETANOLT MER' TÖNKRECSESZI A MOTORT" kategóriájú írásokat.

felesbe beletankolhatod, nem lesz semmi baja az autónak. ha nem folyton trágya benzint tankoltál régi marmonkannából, akkor trutymót se fog sokat feloldani a tankból. ezek mind olyan rémhírek, amit olyanok terjesztettek el az etanolról, akik félnek tőle. felesbe megeszi az etanolt, előfordul, hogy 75% etanol, 25 benzin arányban is megeszi, de ott már lehetnek indítási gondok.


100%-ban ne tankold az autódba átalakító nélkül, mert ezek a frankó német ECU-k nem tudnak utánállítani annyit a keveréken, hogy melegen legalább ne fulladozzon tőle az autó, hidegen, meg egyáltalán nem fog indulni vele. ha felesbe használod, nem kell tőle félni.

2011. szept. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

felesbe is be tud kavarni a lambda szonda

plusz növekszik a fogyasztás

2011. szept. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

mit tud "bekavarni" a lambda szonda? tudod egyáltalán mi az, mit csinál?

pont a lambdaszonda állít utána, mivel az nézi a keverék dússágot/szegénységet. istenem...

emelkedik a fogyasztás... valóban, emelkedik a fogyasztás, ha energiaszegényebb anyagot tankolsz a benzinnél...

még valami közhelyet esetleg?

2011. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
szerintem te nem vagy tisztában egy motor működésével nem tudom mi a te szakmád de nekem ez az és van tapasztalatom etanollal ... az hogy az etanolnak más a fűtőértéke oktánszáma az neked mond valamit?
2011. szept. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

na 88-as Adolf.

olvasd el legyél szives, mégegyszer, az előző válaszomat, mert ezek szerint 23 évesen olvasni sem tudsz. még mindig szeretném megtudni, én mint laikus, mit tud bekavarni a lambda szonda(oxigénérzékelő) etanollal. szerencsétlennek miben változik meg a működése, vagy netalántán miben mér más értéket etanol használatánál, mint benzinnél? mivel szvsz a lambdaszonda kibocsátott jele után állít a motorvezérlő a spriccidőn, amíg tud, és eléri a programozott működési határait.

szóval, "nem tudom mi a te szakmád de nekem ez az és van tapasztalatom etanollal"

az én szakmám autovillamossági, de mondjuk mostanában picit több etanol átalakítót szereltem be, mint gányolt vezetéket bogoztam ki, úgyhogy mondhatjuk, hogy van egy pici tapasztalatom etanollal. igazán, csak egy picike, úgy 2-300 készüléknyi, valamit a kisérletezgetések a motorvezérlőkkel az átalakító nélküli használathoz. sőt, van még egyszerűbb módja is a vezérlő átverésének, a motorhőmérséklet-szenzor, ha mond neked valamit. mondjak jobbat? mk2-es swifteken még egyszerűbb a helyzet, mivel ott az ECU gyárilag is elég sokat tud ráállítani a keverékre, elég, ha hidegindításnál egy picit a motorhőmérő jelét meghamisítod, így simán indul minuszokban (kb minusz 10-ig) is tiszta etanollal. igaz, nehezebben melegszik be üzemire, és fogyaszt, mint az állat.

ja bocsánat, neked ez a szakmád. én csak egy hülye vagyok.

2011. szept. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Örülök hogy ilyen jó lelvagytok:9 Minden esetre köszi az infokat ennek a kis közjátéknak köszönhetően azért kaptam egy -két jó tanácsot:)
2011. szept. 7. 10:13
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Kedves kérdező:

közjáték, vagy nem közjáték, én kipróbált tényekről beszélek, 88-as adolf pedig az elképzeléseiről.

2011. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké azért kössz
2011. szept. 7. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!