Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Tűrjem vagy itt...

Mit tegyek? Tűrjem vagy itt már csak a válás segít?

Figyelt kérdés
Röviden: A házasságom után a férjem falujába költöztem 200 km-re az otthonomtól. Ezzel még nem is lenne probléma. Viszont a férjem radikálisan el akar szigetelni a családomtól, utálja anyámat mert voltak konfliktusaik ezért nem is engedi le hozzánk és az sem tetszik neki ha én megyek fel, ezt mennyire kéne tolerálnom? Neki mindenkije itt van a családja, igaz barátai nem nagyon vannak. A gyerek fejét is sikerült telebeszélni, már teli torokból visit a gondolatra hogy felmenjünk a mamához, akár két napra is.Szerintem tök normális ha szeretnék anyámmal találkozni, mert hiányzik! Ő ezen gúnyolódik állandóan, hogy nem nőttem fel meg nem tudok elszakadni. Miért kéne elszakadnom??? Én ezt idegileg nem birom tovább, nekem ez a lelki terror kategória. Ti mit tennétek? Beszélni nem lehet vele.
2016. jan. 14. 16:07
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
91%

A pasid tárgyként tekint rád. A tulajdona vagy. A írásodból ítélve régóta tekint így rád.

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy szereted-e és folytatni akarod e ezt így. Ha nem, csak a válás segít. A leírtakból ítélve hozzászokott a pasid a kényelemhez, ösztönösen kerülheti a konfliktust anyáddal. Te meg vagy olyan idióta és beletörődsz.

Se a gyerekek, se a férjed nem állhat a boldogságod útjába.

Egyszer élsz, te tudod hogy élni akarsz vagy csak tűrni.

2016. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Írhatubk bármit, de a tipikus reakció ilyenkor, hogy a nő szül még egy gyereket, hátha attól megoldódik a helyzet.
2016. jan. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
A 9-es válaszadó megfogalmazása tökéletes, teljesen egyetértek vele.
2016. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...Tényleg, már annyira el vagyok keseredve.

Igazatok van, csak birtokol mert aki igazán szereti a másikat az nem viselkedik így. Az anyukámmal minden oké, pont nem szól bele semmibe, csak nagyon jó emberismerő és ez a férjemnek nem tetszik mert átlát rajta is. Egyébként egy gyerek van és az sem közös, ez benne a legjobb, eszem ágában sincs szülni amíg nincs esély hogy változzon a helyzet. Egyébként meg én is idiótának érzem magam, hogy ennyi ideje tűröm ezt, még a végén tényleg kapok egy rákot. Nem egy ismerősöm járt igy sajnos.

2016. jan. 14. 17:44
 15/22 anonim ***** válasza:
50%
A gyermek a Tied vagy a férjedé?
2016. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Nem tolerálnám sem a gúnyolódást, sem azt, hogy nem mehet oda az anyám. A kapcsolatotok többi része milyen? Kétlem, hogy ez lenne csak a problémátok.
2016. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
én ezt biztos nem engedném meg... mindenki követ el hibákat, lehet, hogy a szüleid sem tökéletesek, de ilyen gyűlölettel viselkedni senkivel szemben nem lenne szabad. egy felelősségteljes családapának pedig a család összetartásán kellene fáradoznia... nem a romboláson... ezen változtasson, különben tényleg marad a válás... ez azért elég irritáló... mondjuk az sem normális, hogy 200 kilométerre, a falujába kellett elköltöznöd... de persze ha belementél, te dolgod...de ez, hogy a saját szüleidtől tilt, ez tényleg megalázó...
2016. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A gyermek az enyém. Csak már átmosta az agyát szép lassan, nagyon nehéz lesz visszafordítani a folyamatot. Tényleg az lesz a legjobb,ha elköltözünk.
2016. jan. 14. 20:52
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom az ötleted. Az tűnik a legjobb megoldásnak. Kitartást és sok erőt kívánok!
2016. jan. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
27%

Beszélj a pároddal. Hajlandó megváltozni? Annyira, hogy elmegy veled pszichológushoz? Mondd meg neki, hogy itt a sima ígéret már nem elég és ez az utolsó esélye.

Ha makacskodik, akkor egyértelmű, hogy ezt a házasságot már nem érdemes megmenteni.

Majd a következőnél ő is jobban csinálja, ha most p-ra esik. Talán.

2016. jan. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!