Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám meghalt. Holnaptól...

Édesapám meghalt. Holnaptól illene feketében járnom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Édesapám ma elhunyt. Még fel sem fogtam igazán. De szöget ütött a fejemben, hogy ilyenkor mi a szokás? Amikor édesanyám meghalt, 5 évvel ezelőtt, akkor csak néhány hétig viseltem feketét, mert a halála előtt kérte, hogy ne tegyük. Most nem tudom, mi lenne helyénvaló?
2016. jan. 5. 16:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha neked fontos az illem, akkor igen. Régen azért jártak az emberek feketében egy évig - ez volt a gyászév -, mert ezzel jelezték a külvilágnak, hogy "gyászolok, ne bánts, kímélj engem". Volt olyan hely is, ahol fél évig jártak feketében, és a másik felében ún. félgyászt viesltek: feketét pl. mélylilával.


Én jó ideje gyászolok, sok veszteségem van, a legutolsó az ikertestvérem volt. Eleinte hordtam feketét, de mára már csak belül maradt meg a borzasztó nagy feketeség.


Őszinte részvétem!

2016. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Art13 válasza:
69%
Nem kötelező feketében járnod. Édesapám 2 hónapja halt meg és nem járok feketében. Mindenki úgy gyászol ahogy akar. Őszinte részvétem és légy erős.
2016. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!