Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Párom nővére nem tud engem elfogadni, vagy az egész világgal van baja nem tudom. Amiket megfigyeltem, hogy nem köszön nekem vagy csak motyog valamit , ha másoknak beszél rólam csak "izének" vagy "aznak" hív. Karácsonykor se volt hajlandó akkor előjönni mikor én ott voltam, szilveszterkor a koccintást is megtagadta. Hiába próbáltam vele még régebben beszélgetni nem volt hajlandó. Tudom, hogy lekéne vele ülnöm és megkérdezni , hogy mi a baj de azt is tudom, hogyha a szülők otthon lennének oda gyűlnének hogy mit akarok természetükből kifolyólag ha meg akkor mikor csak ő van otthon akkor félek, hogy az egész beszélgetésünket másképp adná elő, felvenni a beszélgetést meg nem fogom. Szerintetek hagyjam rá, vagy még mit tehetnék? Programokra is próbáltam már elhívni. Köszönöm

2016. jan. 4. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En a szuleivel beszelnek.
2016. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon védik őt, mindent sértésnek vennének sajnos.
2016. jan. 4. 22:15
 3/11 anonim ***** válasza:

Először a pároddal beszélj, kérdezd meg tőle, hogy amikor nem vagy ott, hogyan viselkedik.

Mióta vagytok együtt a pároddal? Lehet, csak idő kell neki, hogy feloldódjon idegenek társaságában. Én sem szeretem, ha vendégek vannak nálunk, inkább elvagyok a szobámban és nem "zavarok".

Nem biztos, hogy veled van baja, minden kívülállót, aki nem a családhoz tartozik ellenségesnek észlelhet, mert introvertált, nem bízik az emberekben.

2016. jan. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem "jobbnak" képzeli magát nálad, olyan szempontból, hogy lehet más valakit képzelt el a tesója mellé. A párodat nem kérdezted, hogy ő erről mit gondol? Ő csak ismeri a nővérét...Az is lehet, hogy azt szerette volna ha valaki mással jön össze a párod. Ez alapján amiket írtál nem tűnik egy szimpatikus egyéniségnek, szerintem először a párodat kérdezd meg, hogy mi lehet ez mögött, majd mindenképp beszélj a nővérével is. Ha akkor is bunkózik, és megjátsza magát, hogy "nekem seeeemmi bajom nincs veled", akkor én hagynám a fenébe, mert te megtetted amit tudtál, nem kell szaladgálni utánna.
2016. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor én írnék egy kicsit a testvér szemszögéből.

Én sem igazán vagyok jóban a bátyám párjával, egyszerűen teljesen más jellemek vagyunk, más az értékrendünk, olyanok vagyunk, mint a tűz meg a víz. Ő egy erősebb karakán jellem, én csendesebb, szerényebb személyiség vagyok, nincs bennünk semmi közös, persze ennek ellenére az alapvető tiszteletet megadom neki. Mivel nem igazán beszélgetek vele, ő azt hiszi, hogy bunkó vagyok, pedig csak nem vagyok az a csevegős fajta.

2016. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
lassan 3 éve vagyunk együtt, párommal sem túl jó a kapcsolata sajnos. Tudom, hogy a lánynak nem úgy alakult az élet ahogy szerette volna és ez biztos hatássall van rá de azt se hagyja h segítsenek neki. Nézzem levegőnek? már ezt látom a legjobb megoldásnak mert így én se bánkódnék miatta.
2016. jan. 4. 22:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Megértem , hogyha nem kedvel engem mert lehet , hogy tényleg akkor különbség van köztünk jellemben csak sajnos tényleg a legalapvetőbb emberi gesztusok is hiányoznak belőle.
2016. jan. 4. 22:28
 8/11 anonim ***** válasza:
lehet csak az a baja, hogy tesőjának van párja neki meg nincs. ne is nyomulj, hagyd meg a sajt világában.
2016. jan. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akár én is írhattam volna ezt a kérdést, annyira hasonló a helyzetem sajnos.

Kb. 13 évvel idősebb nálam a párom nővére. A saját anyja is mondta, hogy olyan mint az ördög. Mi átnézünk egymáson, természetesen ő kezdte, én meg nem vagyok az az erőlködős fajta, pláne, hogy folyton áskálódik ellenem és beárul az anyjának miután kihallgat valami beszélgetést, ami neki nem tetszik...

Párom is tud róla kezdettől fogva, hiszen neki is ekéz engem a hátam mögött. Párom persze mindig megvéd engem, de hajthatatlan a leendő sógornőm, szerinte én vagyok a világ legrosszabb nője. Már eljutottam odáig, hogy meg se merek szólalni náluk, ha ott van, mert tudom, hogy elég ha egy félreérthető megjegyzést teszek és ezt is kiforgatja valahogy. Bennem nincs semmi rosszindulat, mindennél jobban és őszintén szeretem a párom, ez az egyetlen "bűnöm". A párom exével jóban voltak állítólag, pedig az a csaj többször is megcsalta a páromat... Tény, hogy nem vagyok az a beszélgetős, társasági ember, nem megyek oda félig idegenekhez megkérdezni, hogy hogy vannak, mi újság stb. De ezt még nem érzem elég indoknak arra, hogy utáljon.

A sógornőm egyébként egyedül él, párja nincs még mindig így a 30-as évei közepén, de úgy tűnik már nem is lesz. Karrierista, több diplomával, jól is keres, valószínűleg emiatt is lenéz, mert nekem csak 1 lesz nemsokára és az sem olyan menő szakon, mint az övé.

Állandóan bele akar szólni a párom életébe, hogy mikor mit csináljon, vagy menjen vele ide-oda, de közben folyton keresztbe is tesz neki a szüleik előtt. Legtöbbször ajándékokkal kedveskedik a páromnak, ami néha már nekem is kínos, hogy "csak úgy" kap ajándékot és utána a sógornő várja, hogy hálálkodjon, meg őt szeresse jobban, mivel ez nem következik be, besértődik és még jobban utál engem. Egyébként nem én álltam közéjük, mert előttem is volt hogy évekig nem állt vele szóba a párom, mert annyira kikészítette.

Valahogy úgy vagyunk, hogy ha van rajtam sapka az a baj, ha nincs, akkor meg az...


Nagyon elegem van ebből az egészből és őszintén együttérzek veled. Iszonyat kínos és fárasztó ez az egész. Ha valaki tud ebből valami értelmes kiutat, azt szívesen venném :(

2016. jan. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

pároddal beszéld meg először.


amúgy ha az egész család támogatja ezt, akkor az párod családjáról sokat elmond. szal párodnál a labda, elhatárolódik, vagy követi őket. maradsz vagy mész....

2016. jan. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!