Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Követelheti tőlem a lakás felét?

Követelheti tőlem a lakás felét?

Figyelt kérdés

Lassan 8 éves vagyunk együtt, és nem is házasodtunk meg nem is írtunk alá papírokat együttélésről.

Van egy kisfiúnk.

Én vettem a lakást 2 évvel ezelőtt.

Az én tulajdonomban van.

És azt mondja nekem, hogy ő is ölt bele pénzt: fizetett rezsit meg eltartott hogy őt is megilleti a lakás fele.

Én meg ezt ellenzem, mert az én pézemből vettem a lakást, én dolgoztam ezérta pénzért külföldön. 6 évet

Annyi hogy nincs hol laknia és beírattam magahoz állandóra-

Anyjáék eladták a házát,2-en vaoltak ott tulajok anyja meg a haszonélvező de abbol nem kapott semmit.

és akkor tőlem elvárja hogy odaadjam a felét?


2016. jan. 4. 08:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10! A külföldön töltött 6 évböl gondolom, mert gyerekkel ez nagyon nehezen ment volna hiszen a csecsemöt leginkább az anyja gondozza.
2016. jan. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
59%
#11: Nem tudjuk mekkora a gyerek, és azt sem, mikor dolgozott külföldön. Amúgy meg együtt élnek, így a bíróság senkinek nem ítélte a gyereket.
2016. jan. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

a lakás nem jár neki,

más se hisz visszamenöleg simán kérhetnél lakbért

rezsit meg mindenhol van

ha volt valamilyen felujitás annak a félét elkérheti

2016. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A "fizetett rezsit meg eltartott" az nem érv semelyik bíróságon sem. Ha igazolni tudod, hogy az a vagyon, amiből vetted a lakást, még az együttélés előtt keletkezett, vagy igazolni tudod, hogy csak önerő (apropó, milyen bejegyzett viszonyban vagytok? egy élettársi viszonynál 10 évnek meg kell lenni a vagyonközösséghez), akkor hiába kapálózik, nem tud kisemmizni.
2016. jan. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!