Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Követelheti tőlem a lakás felét?

Követelheti tőlem a lakás felét?

Figyelt kérdés

Lassan 8 éves vagyunk együtt, és nem is házasodtunk meg nem is írtunk alá papírokat együttélésről.

Van egy kisfiúnk.

Én vettem a lakást 2 évvel ezelőtt.

Az én tulajdonomban van.

És azt mondja nekem, hogy ő is ölt bele pénzt: fizetett rezsit meg eltartott hogy őt is megilleti a lakás fele.

Én meg ezt ellenzem, mert az én pézemből vettem a lakást, én dolgoztam ezérta pénzért külföldön. 6 évet

Annyi hogy nincs hol laknia és beírattam magahoz állandóra-

Anyjáék eladták a házát,2-en vaoltak ott tulajok anyja meg a haszonélvező de abbol nem kapott semmit.

és akkor tőlem elvárja hogy odaadjam a felét?


2016. jan. 4. 08:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
ebben a helyzetben csak a tied a lakás
2016. jan. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Ügyes vagy. A lakás a tied. A gyereket meg (gondolom az) anyját zavard el a bánatba.
2016. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Amennyit számlákkal igazolni tud, hogy beleölt, mint értéknövelő beruházás, az jár neki, más egyéb nem.
2016. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

"fizetett rezsit meg eltartott" - XD

ilyen gyenge érveket még nem hallottam soha:)

gondolom nem ő fizette az egészet, hanem beleadott, és akkor ezt tekinthetjük albérletnek:)

Amennyi értéknövelő költséget tud számlával igazolni (nem fenntartási költséget, hanem értéknövelést - felújítást, beépített bútort stb), annyira tarthat számot, többre nem. Ne hagyd átverni magad!

2016. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Ne hagyd magad elbizonytalanitani!

A lakas aze, akinek a neven van az adasveteli szerzödes.

A 8 ev alatt is kellett volna, hogy lakjon valahol. Azt az összeget fel lehet szamolni alberletnek.

Nagyon jo kartyakkal indulsz, hajra!

2016. jan. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

"akkor ezt tekinthetjük albérletnek"


Javaslom, ne tekintsd albérletnek, ha nem szeretnéd a lakásodat a NAV-ra íratni.

2016. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Most nem értem, szét akartok menni, hogy így követelőzik? Ha még együtt vagytok és együtt is akartok menni, hát nem mondom, szép kis alak a párod...egyébként nem kaphat semmit és le merem fogadni, hogy semmilyen számlát nem tartott meg, ha fizetett is valami értéknövelőt bele. Szép is lenne, ha valaki x ideig együttlakik az élettársával, annak a házában és amikor szétmennek, követelhetné a ház bizonyos részét csak azért, mert fizette a rezsit...ezek szerint anyósom is követelhetné apósomtól, akik már 20 éve vannak együtt...jó is lenne, neki. Gondolkozott volna előbb a párod. Miért nem szállt be a lakásvásárlásba...egyébként még jó, hogy nem engedted, kibújt a szög a zsákból, már azon agyal, hogy forgat hat ki téged, biztos őszinte szerelemmel szeret téged...én még ezen is elgondolkodnék.
2016. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
36%
Akkor most eltartott vagy nem? A gyerek mekkora? Ki tartotta el a gyereket amig külföldön voltál?
2016. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért az is szép, mennyire közösek a céljaik. Ha a 8 év alatt voltál kinn 6 évet külföldön, akkor azért más a helyzet. Persze a te pénzedből van, te voltál kinn külföldön, te gürcöltél érte? És a gyerek ez idő alatt hol volt? Veled, vagy vele? Elég érdekes kapcsolat...soha nem értettem a különszámla értelmét egy állítólag szerelemben köttetett kapcsolatban. Egy kapcsolatban a feleknek közös céljaiknak kell lenni. A ti kapcsolatotokra ezt nem lehet elmondani ennyi információ alapján legalább is. Neked az volt a célod, hogy veszel egy lakást, ezért kimentél külföldre 6 évre, s mikor visszajössz, csodálkszol hogy ilyen hidegen kezeli a párod a dolgokat. Nem tudom, milyen sűrűn jártál haza, de nagyon max minden hétvégén, szóval a kapcsolatotok maximum hétvégi kapcsolat. Így nem is lehet túl mély. Valószínűleg az alapján követeli a párod a részét, mert addig magára hagytad, egyedül gürcölt ő is, lehet, hogy addig ő nevelte a gyereket-és a gyerektartás befizetése nagyon egyszerű dolog...persze ha nálad volt a gyerek és te gürcöltél vele, az megint más...más kérdés, hogy én egyikőtök helyében sem egyeztem volna bele, hogy a gyerek a másiknál legyen....de persze az is lehet, hogy 8 éve vagytok együtt, az első 6 évben voltál kinn és ez után jött a gyerek, mikor már itthon voltál. Azért biztos a férjednek is van egy verziója. Lehet, hogy így akarja éreztetni, hogy ő megbánta, hogy elengedett 6 évre.
2016. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

#2: Mi a jó fenéből gondolod, hogy a kérdező a férfi?


Amúgy nem követelheti a felét.

2016. jan. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!