Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan és miket beszélgethetné...

Hogyan és miket beszélgethetnék egy olyan anyával akit most fogok először látni, átmeneti otthonban él a gyerekeivel. Elsős vagyok, és jövő héten gyakorlatom lesz. Fogalmam sincs hogy kezdjem, mit ne mondjak/kérdezzek stb?

Figyelt kérdés
Feladat lesz beszélgetni egy-két anyával az otthonban. Ti miket kérdeznétek, mire lennétek kíváncsiak ami mégsem sérti meg vagy érinti rosszul?
2010. márc. 24. 18:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

szia!

nem tudom,hogy nálatok hogyan működik ez,de mikor mi elsősök voltunk,akkor egyedül szinte nem is engedtek ügyfél közelébe ,különösen nem legeslegelső alkalommal.Valószínűbbnek tartom, hogy a tereptanárod is melletted lesz,és egy átmeneti otthonban először mondjuk valamilyen közösségi programon fogsz részt venni,életmód klub,stb,amin a beszélgetés menetét meghatározza az adott téma,ami köré szerveződik,pl egészséges táplálkozás.

Amúgy jó taktika,hogy írd föl,magadnak,amikre szeretnél választ kapni,DE kezeld rugalmasan,légy nyitott és érdeklődő,ahogy előttem is írták,de soha ne személyeskedő,azt hiszem ez is szerepelt.

Ja,ha megkérdezhetem hová jársz?

egy majdnem szocmunkás:)

2010. márc. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
...az még furább hogy van mellettem valaki és úgy beszélgessek.Egyébként biztos ott lesz. Olyan erőltetett lenne. Erről szól a gyakorlat végül is hogy belejöjjünk a kommunikációba. Remélem nem fogok marhaságokat makogni..
2010. márc. 24. 19:35
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy ezt valami közösségi programba szokták beleépíteni az elsősöknek(legalábbis nálunk)Ott tudsz beszélgetni szabadabban,de szemmel is vagy tartva.A másik pedig,hogy a tereptanár is tisztában lesz vele,hogy te még "csak" elsős vagy.Az iskolák általában felkészítik azokat a helyeket,ahová laikus gyakorlatra(nálunk így hívták az elsőst)küldenek.

amúgy én kapcsolatfelvételi interjút csináltam a tereptanárom felügyeletével,az sem volt kellemes,de ez is a része.

2010. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hova jársz? Nálunk anno (10 éve voltam elsős, te jó isten...) elsőben intézménylátogatás címmel volt tárgyunk minden héten. Hajléktalaszállótól elkezdve, hetes ovin keresztül, öregek otthona, javítóintézet, minden volt. Mindig volt vki aki ismertette az intézményt, lehetett kérdezni stb, és naplót kellett vezetnünk majd következő héten leadni a tereptanárunknak. Első utáni nyáron volt nyári gyakorlatunk, kérdőívezés és kiértékelése (szociotábor). Tényleges gyakorlatunk 3.-4. évben volt (egyszer egy félév, és egyszer egy év)

Egyébként tényleg írd fel magadnak a kérdéseidet (hogy került az otthonba, milyen a családi háttere, mik a céljai stb), és az elején kérdezd meg, hogy lehetséges-e, hogy beszélgess vele egy kicsit. Nekem a gyakorlatvezetőm mutatta be azokat az anyákat, akik benne voltak egy beszélgetésben. (családon belüli erőszak volt a témája a diplomamunkámnak, jó pár anyával beszélgettem, általában örültek, h beszélgethettek valakivel.

2010. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

20.00!

Megkérdezhetem,hogy Veszprémbe jártál-e?

Ha igen,azóta ott is változott egy kicsit a helyzet,elsőben is van egyfajta gyak,de az még inkább csak ismerkedés,és az zajlik kb,amit már fentebb leírtam:)

2010. márc. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Olvass bele ebbe a könyvbe [link]

Az egyetemi könyvtárban biztos megvan. Én kommunikáció média szakos vagyok, és gyakran forgatom ezt a könyvet. Én is elsőéves vagyok, és ebben a félévben interjúzni kell egy kutatáshoz. Segít abban, hogy milyen típusú kérdéseket célszerű feltenni például. Ad egy formai segítséget, innentől pedig már tudod azért remélem, hogy mi érdekel.

Amúgy jövőre kezdem a szocmunka szakot, szóval valószínű leszek még én is ebben a helyzetben, mint te :) Amúgy hova jársz?

2010. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
20:00-as vagyok, nem Veszprémbe jártam, hanem Pestre. :)
2010. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!