Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan és miket beszélgethetné...

Hogyan és miket beszélgethetnék egy olyan anyával akit most fogok először látni, átmeneti otthonban él a gyerekeivel. Elsős vagyok, és jövő héten gyakorlatom lesz. Fogalmam sincs hogy kezdjem, mit ne mondjak/kérdezzek stb?

Figyelt kérdés
Feladat lesz beszélgetni egy-két anyával az otthonban. Ti miket kérdeznétek, mire lennétek kíváncsiak ami mégsem sérti meg vagy érinti rosszul?
2010. márc. 24. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Először is tisztáznám, hogy én miért vagyok ott, mik a feladatatim. Legyél kedves, látszon az őszinte érdeklődés, és kérdezd meg, van e kedve segíteni neked úgy, hogy magáról mesél. Innen már látni fogod, hogy akar e nyitni, vagy elutasító.
2010. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Az egyetem/főiskola céllal, feladattal küld ki gyakorlatra, ha erről van szó. Előtte kaptatok instrukciókat. Ugye? Pszichológiai, pedagógiai, szociológiai céllal mész? Mi a cél?
2010. márc. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

csak sima beszélgetés, semmi túlspirázás, az majd később, ha meglesz a diploma (szocmunka).

Egy natúr beszélgetés, nem folyhatok semmi komolyabb "segítő beszélgetés"-be még.

2010. márc. 24. 18:56
 4/17 A kérdező kommentje:
Instrukció annyi amennyit majd attól kapok akihez beosztanak. Sajnos elméletben még nem tanítják a gyakorlatot (nálunk) :( Vagy tanították de nem tudom hol lehettem, mert most meg tanácstalan vagyok.
2010. márc. 24. 18:58
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Először van az elmélet, mert csak úgy nem küldenek ki. Igazából egy rossz szó, nem megfelelő kérdés hülye helyzeteket teremthet. Más világba láthatsz bele, s jobb tudni mit, miért, mikor tehetsz meg. Mi a cél? Mit kell megfigyelned?
2010. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tudod, mi céllal mész, de készségesen mész, akkor inkább javaslom az egyes állami hivatalokat vagy a sereget. Nem mindenhol kell gondolkodni, elég ha jó birka vagy.

Ugye nem vagy az??????

2010. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló tanácsai nagyon jók!

Készíts magadnak listát, amire felírod a kérdéseid, így lesz puskád, ha éppen nem tudsz miről kérdezni. Esetleg vigyél magaddal diktafont, így nem kell közben jegyzetelni.

Mutatkozz be neki, mondd el, mi céllal vagy itt, és hogy teljesen név nélkül folyik a dolog. Ne félj, a legtöbb kliens nagyon szívesen mesél magáról, a múltjáról és arról, hogy miért került ilyen helyzetbe. Sok sikert, menni fog! Üdv: egy szociálpedagógus.


Még egy tipp: arra figyelj, hogy ne eldöntendő kérdéseket tegyél fel, mert azokra általában rövid, igen vagy nemmel válaszolnak. Előnyösebb, ha ilyen típusú kérdéseket teszel fel, pl:

-Hogyan került ide az otthonba?

-Milyen tervei vannak a jövőben?

-Mi a véleménye erről a dologról? stb.Az ilyen kérdésekre bővebben szoktak válaszolni, így sokkal több információ birtokába juthatsz.

2010. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
De birka vagyok , és azért írtam ide a kérdést, hogy talán van itt olyan nem birka aki szimplán segítene abban a kérdésben amit feltettem, vagyis hogy hogy kezdenél bele egy beszélgetésbe egy idegennel. Ennyi.
2010. márc. 24. 19:13
 9/17 anonim ***** válasza:
Arra mindenképpen ügyelj, hogy kínos kérdéseket ne tégy fel neki, ne is oktasd ki. Talán arról kérdeznék, hogy érzi magát az otthonban, mik a tervei, kihez kötődnek a gyerekei, stb.
2010. márc. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!!! Igen, ilyenekre gondoltam. :)
2010. márc. 24. 19:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!