Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek türelmesebb...

Hogyan legyek türelmesebb itthon az anyámékkal?

Figyelt kérdés

Azt hiszem rá kell jönnöm, hogy a gyűlölködésnek semmi értelme. Szidhatom az apámat a háta mögött hogy mindig itthon van és nem hagy élni, meg szidhatom az anyámékat amikor délelőtt 10ig alszanak és amíg fel nem kelnek nem csinálhatok a házban kb. semmit, csendben kell maradnom nehogy felkeltsem valamivel őket. De semmi értelme a gyűlölködésnek, jobb ha magamban tartom a bánatomat mert különben csak romlik a helyzet.

De hogyan váljak türelmesebbé és elfogadóbbá? Merthogy az itthoni helyzet nekem mindigis egy unalmas kínszenvedés lesz az biztos, viszont a gyűlölközést mindenki elítéli. Költözni meg még nem tudok innen


2015. dec. 28. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden elismerésem a Tiéd, hogy eljutottál eddig a felismerésig - ez már az első lépése annak, hogy felnőtté válj, hogy megértsd őket és békésen éljetek - ugyanis az ember a barátait igen, de a szüleit nem tudja megválogatni, azaz azzal kell "gazdálkodni", ami van :-)


Nem tudom, hogy ha a szüleid otthon vannak, akkor miből éltek, dolgozik-e valaki? Ha kicsit többet tudnék, lehet tanácsot is tudnék adni :-)

2015. dec. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy 2 napja is kiírtál valamit erről, akkor is válaszoltam. Örülök, hogy már az elfogadásnál tartasz. Úgy tudsz türelmesebb lenni, ha kis empátiát gyakorolsz és beleéled magad a helyzetükbe. Lehetnek fáradtak, rosszkedvűek, az is lehet, hogy tényleg lusták, de mindenki azt csinál, amit akar. Sajna ez van. Nekik ez a hétvége, meg az ünnep, ez a kikapcsolódás. Nem 15 évesek már, hogy pörögjenek, mint a búgócsiga, és a szórakoztatásod se feladatuk. Majd éled úgy az életed, ahogy akarod, ha külön élsz. Megértem, ha ez nem kivitelezhető, de sajna megszoksz vagy megszöksz van. Dolgoznak azért, hogy tető legyen felettetek meg kaja az asztalon, és felnőtt fejjel is eltartanak, befogadnak, próbálj inkább a hála felől közelíteni. Ha nem bírod lefoglalni magad, míg felkelnek, csinálj valami hasznosat, menj el otthonról, mondjuk vásárolj be, vagy sportolj. Nem kötelező otthon ülni és várni, hogy felkeljenek és elédtegyék a reggelit.
2015. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is (első vagyok) ilyesmik jutottak eszembe, hogy addig vásárolj be, ha van kutyátok, sétáltasd meg - valamit találj ki addig, ami házon kívüli "program" Vagy házon belüli, de csendes. Pl. addig vasalhatsz :-) Dupla haszon: örülnek is neki (remélem), hogy segítettél és Te sem unatkozol... :-)
2015. dec. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!