Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek neki túljutni...

Hogyan segítsek neki túljutni a megcsaláson?

Figyelt kérdés

Anyu évek óta csalja apukámat, aki előtt tökéletesen játszotta meg magát. Többször lebukott, apu mindig megbocsátott, de anyu nem hagyta abba az ígéretei ellenére. Tegnap este apukám sírva hívott, hogy egy csőd az élete, és hiába tett meg mindent értünk, anyu folyamatosan átverte, úgy érzi, senki nem szereti, megalázták. Fáj neki, hogy hetek óta nem szólnak egymáshoz anyuval, azóta apu főz az öcsémre, mert anyu mindig elmegy valahová. Én már messze lakom tőlük, ezért nem tudok mellettük lenni.

Én is többször kértem anyut, hogy térjen észhez, mi vagyunk a családja. Marad a férjes pasival. Mindeközben válni nem akar aputól, de ahogyan eddig sem tette, ezután sem fog véget vetni a viszonyának. Apu nagyon el van keseredve, úgy tűnik, hogy elhatározta, hogy minden szempontból különválnak, de egyrészt ebben anyám nem partner, másrészt szerintem ha úgy alakulna, újra megbocsátana, csak hogy együtt maradjon a család, mert nagyon fontosak vagyunk neki mindannyian.

Érdemes megpróbálni beszélni anyámmal? Tegnap apuval sokáig beszélgettem telefonon, utána anyám egyből hívott, hogy miről beszéltünk, meséljem el, mert apa nem fogja elmondani neki, mivel nem áll vele szóba. Még utoljára mondjam el anyámnak, hogy mi a helyzet, és ha észheztér, és befejezi a viszonyát, amit már nem lehet nem észrevenni, talán még helyrejöhetünk? A családból akárki hívja, akárkivel beszél apu oldaláról is, úgy állítja be, mintha minden oké lenne. Nem keres ügyvédet. Apu kikészült. Mit tegyek?


2010. márc. 24. 14:16
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen minden, mik történtek. Ha olyan dolgok, amiktől kettéállna a fülem, el kellett volna hagynia aput, nem pedig szanaszét alázni, hülyének nézni, kihasználni. És mindezt nem csak apuval tette. Nem a házzasságról van szó... Az tönkremehet. De aki semmibe vesz embereket, akiknek hálás kellene, hogy legyen, akiknek örülnie kellene, amiért vannak. Azt jobb, ha nem minősítem. És az a legszomorúbb, hogy most, amikor látja, hogy omlott össze mellette a férje, milyen szomorúak a gyerekei, ugyanúgy vígan fecseg a szeretőjével a fülünk hallatára...
2010. márc. 24. 15:24
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ez elég rossz én sajnálom apukádat és a helyedben én is örülnék annak hogy elmondja apukám ezt nekem. Anyukád viselkedése viszont megbocsáthatatlan. Nem látja mit művel? Családanya és egy jó férje van és ha nem zavarja az hogy ilyet tesz akkor kapja amit érdemel: váljon el apukád. Én ezt tanácsolom. Amúgy a helyedben telefonba megmondtam volna anyukámnak hogy ne csodálkozzon hogy nem beszél vele a férje és ne lepődjön meg azon sem ha elvált lesz. majd megtudja milyen egy megbízható és jó férj nélkül élni. apukád meg rá fog erre menni ha nem válik el, szóval szerintem nem érdemes anyukáddal tovább 'szenvednie'. A megcsalásra amúgy az nem lehet kifogás h anyukádnak sok ideje van meg ráér! Ilyenkor az a helyes, hogy amíg a férje dolgozik akkor ő 'udvaroltat' (ahogy te mondtad) magának?

Én apukámmal is próbálnám megértetni, hogy ő jobb viselkedést érdemel és értékes ember stb.. A válást elég az egyik félnek akarnia, de ezt már lehet írták, a válaszokat nem nagyon olvastam el.

2010. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!