Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek neki túljutni...

Hogyan segítsek neki túljutni a megcsaláson?

Figyelt kérdés

Anyu évek óta csalja apukámat, aki előtt tökéletesen játszotta meg magát. Többször lebukott, apu mindig megbocsátott, de anyu nem hagyta abba az ígéretei ellenére. Tegnap este apukám sírva hívott, hogy egy csőd az élete, és hiába tett meg mindent értünk, anyu folyamatosan átverte, úgy érzi, senki nem szereti, megalázták. Fáj neki, hogy hetek óta nem szólnak egymáshoz anyuval, azóta apu főz az öcsémre, mert anyu mindig elmegy valahová. Én már messze lakom tőlük, ezért nem tudok mellettük lenni.

Én is többször kértem anyut, hogy térjen észhez, mi vagyunk a családja. Marad a férjes pasival. Mindeközben válni nem akar aputól, de ahogyan eddig sem tette, ezután sem fog véget vetni a viszonyának. Apu nagyon el van keseredve, úgy tűnik, hogy elhatározta, hogy minden szempontból különválnak, de egyrészt ebben anyám nem partner, másrészt szerintem ha úgy alakulna, újra megbocsátana, csak hogy együtt maradjon a család, mert nagyon fontosak vagyunk neki mindannyian.

Érdemes megpróbálni beszélni anyámmal? Tegnap apuval sokáig beszélgettem telefonon, utána anyám egyből hívott, hogy miről beszéltünk, meséljem el, mert apa nem fogja elmondani neki, mivel nem áll vele szóba. Még utoljára mondjam el anyámnak, hogy mi a helyzet, és ha észheztér, és befejezi a viszonyát, amit már nem lehet nem észrevenni, talán még helyrejöhetünk? A családból akárki hívja, akárkivel beszél apu oldaláról is, úgy állítja be, mintha minden oké lenne. Nem keres ügyvédet. Apu kikészült. Mit tegyek?


2010. márc. 24. 14:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Anyukád addig nem hajlandó csak, amíg apukád a sarkára nem áll, és nem megy el egy ügyvédhez. Majd az ügyvéd megmondja anyukádnak is mi hogy lesz, aztán akkor majd elgondolkozhat.

Igazán megérdemelné anyukád, hogy apukád keressen egy jó ügyvédet, aki megvédi az érdekeit anyagilag is. Az ilyen embereknek mint anyukád, kell egy "észheztérítő pofon" (ami jelent esetben egy hivatalos lépés apukád részéről), ahhoz, hogy tudják mit tettek, mi várható, és a fejükhöz kapjanak, majd aztán elgondolkozhat, hogy most már rá lesz kényszerítve a változtatáshoz. Én komolyan mondom, de nem a békülésre beszélném rá apukámat, amikor ilyen hosszú ideig csak átverve volt. Anyukádnak is bűnhődnie kéne már a tetteiért, nem csak nektek szenvedni a békülésért, ami szerintem felesleges, mert úgyis csak ideig-óráig tartana, mint ahogy eddig is.

2010. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
"jobb férjet nem is találhatna" Jaj ez olyan kis óvodás dolog. Nem tudjuk kinek mi a jó, neked lehet attól lesz jó férj valaki, hogy sír a küszöbön ilyenkor, valaki meg ettől menekül. Valakinek a szőrös pasik jönnek be, másoknak nem. Működött ez a házasság egy ideig, a problémák nem lettek megoldva időben, és ez lett belőle. Egy kapcsolattal törődni kell, és ha még törődünk is, a másik nélkül az is kevés... Anyu megkap valamit a szeretőnél, amit otthon nem. Lehet, hogy olyan a szex, mint még soha életében. Ez is nagyon fontos dolog tud lenni. 40 évesen ő így döntött, kész, az ő dolga. Apunak ezt fel kéne fogni bármennyire is fáj, és dönteni a saját életéről. Nekem ne mondja senki, hogy neki ez így jó. Olyan szekér után meg ne fussunk ami elment. Legyen bár szó 2 hónapról vagy 20 évről.
2010. márc. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Anyu életében elég sok az üresjárat, van, hogy hónapokig nem melózik, ha igen, akkor is a délutánja totál szabad. Apu ezzel szemben műszakol, így rengeteg ideje adódott, amikor egyszerűen nem tud magával mit kezdeni. Akkor már udvaroltat magának. Egyébként egy irtózatosan kétszínű nő, még a hangjára sem lehet ráismerni, ha a pasijával telefonál. Undorítónak tartom. A szerető feleség énjét apu mellett élte ki, a kelletemmagamribanc énjét meg a szeretője oldalán. Én így látom. És erről a folytonos elismeréstől, amit a pasijától kap, nem akar lemondani. Szerintem fogalma nincs, mi vár rá, ha szétmennek, mindenki meg fogja tudni, mi történt, akkor leshet körbe...
2010. márc. 24. 14:54
 14/22 A kérdező kommentje:
Csak és kizárólag abból voltak balhék, amikor apu gyanút fogott, és szóvá tette anyámnak. Az anyagi dolgokban, mindenben mindig megegyeztek. Én éltem ebben a családban, amíg nem jött ez a férfi, én láttam, és tudom, hogy példás élet volt. Akinek az nem elég, amit az apám adott, az egy őrült. De biztosan jobb lenne neki a szeretője mellett, aki számomra megmagyarázhatatlan módon bármikor fecseg anyámmal órákat, és folyton hívogatja, ahelyett, hogy a feleségével, meg a három gyerekével törődne...
2010. márc. 24. 15:00
 15/22 anonim ***** válasza:
Na, akkor te is úgy gondolod, nem, hogy menjenek külön... az utóbbiak szerint legalább is. Erre biztasd apukádat, csak ezzel tudsz neki segíteni. Egyébként meg felnőtt ember, NEKI kel eldönteni, hogy VÉGÜL hogyan legyen: marad a megalázás vagy inkább egyedül lesz (talán csak egy darabig)
2010. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
*kell, bocs
2010. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy megérdemelné, hogy többé ne hazudjon neki az az ember, akiért ő bármit odaadott volna. De mi lesz az anyámmal? Nem hiszem el, hogy nem lehet valahogy felnyitni a szemét, legalább kaparna egy darabig, és szenvedne úgy, ahogy apu.
2010. márc. 24. 15:03
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy gondolom, hogy megérdemelné, hogy többé ne hazudjon neki az az ember, akiért ő bármit odaadott volna."-ehhez már sajnos késő van..

"De mi lesz az anyámmal? Nem hiszem el, hogy nem lehet valahogy felnyitni a szemét, legalább kaparna egy darabig, és szenvedne úgy, ahogy apu."- majd ha nem lesz egyértelmű apukád jelenléte, meg pénze, meg személye, akkor lesz majd kaparás és szenvedés, hogy mi lesz vele, arra NEKI kellett volna gondolni minden egyes percben, amit a szeretőjével töltött....mert ő is FELNŐTT ember, majd megoldja!

2010. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Adja be édesapád a keresetet, váljanak el. Ehhez nem kell édesanyád beleegyezése. A lakást (ami feltételezem közös tulajdon) majd eladják, öcséd eldönti kinél szeretne lenni és új életet tudnak kezdeni. Anyukád akkor majd vakarózhat, hogy miből éljen és hol, apukád viszont mivel dolgozik, meg fogja tudni oldani. Fiatal még ahhoz, hogy eltemesse magát egy olyan kapcsolatban ami évek óta halott és anyukádnak is itt az ideje felnőni és vállalni a tetteiért a felelősséget!
2010. márc. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
66%

Ez a "felnyitni a szemét" meg "akinek ez nem elég az őrült" Ezek butaságok. Leültetlek egy megrögzött vega elé, aki majd elmondja neked milyen borzasztó körülmények között tenyésztik az állatokat... Felnyílik majd a szemed??? Más-más értékrendjeik vannak az embereknek, mindenkinek más a fontos!!!

Akinek nem elég? Mi? Mit kapott anyu? Tök mindegy, hogy mit kapott, valami nincs meg ami kell, és kész. Vannak kapcsolatok amik baromi jól működnek nyitott házasságként. Vannak ahol az emberek hónapokig dolgoznak távol egymástól és az is működik. Vannak akik napi 5-ször szexelnek, és vannak akik havi egyszer... kinek mi a minden, kinek mi a tökéletes. Hidd el rengeteg ember van akinek semmit nem ér amit apukád nyújtani tud. És megint sok van akinek meg bőven jó lenne. Nem lehet pálcát törni senki felett, egy kapcsolat két emberen múlik. Te majd megmutathatod magadnak, hogy a te házasságod jobb lesz, de felettük nem nagyon ítélkezhetsz. Lehet anyukád olyan dolgokat tudna mesélni, hogy ketté állna a füled... Nem tudhatod. Sok gyerek azt hiszi, hogy maximálisan belelát a szülők életébe. Ez nagyon nincs így, ahogy a szülők is sokszor olyannak hiszik a gyereket ami köszönő viszonyban sincs a valósággal.

Gondolj bele, 20 éve vannak együtt, te ebből mennyit láttál, vagy értél fel ésszel? Az utóbbi néhány évet? Nem tudhatod mik és hogyan történtek a múltban... Mindenkinek van csontváz a szekrényében.

2010. márc. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!