Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek neki túljutni...

Hogyan segítsek neki túljutni a megcsaláson?

Figyelt kérdés

Anyu évek óta csalja apukámat, aki előtt tökéletesen játszotta meg magát. Többször lebukott, apu mindig megbocsátott, de anyu nem hagyta abba az ígéretei ellenére. Tegnap este apukám sírva hívott, hogy egy csőd az élete, és hiába tett meg mindent értünk, anyu folyamatosan átverte, úgy érzi, senki nem szereti, megalázták. Fáj neki, hogy hetek óta nem szólnak egymáshoz anyuval, azóta apu főz az öcsémre, mert anyu mindig elmegy valahová. Én már messze lakom tőlük, ezért nem tudok mellettük lenni.

Én is többször kértem anyut, hogy térjen észhez, mi vagyunk a családja. Marad a férjes pasival. Mindeközben válni nem akar aputól, de ahogyan eddig sem tette, ezután sem fog véget vetni a viszonyának. Apu nagyon el van keseredve, úgy tűnik, hogy elhatározta, hogy minden szempontból különválnak, de egyrészt ebben anyám nem partner, másrészt szerintem ha úgy alakulna, újra megbocsátana, csak hogy együtt maradjon a család, mert nagyon fontosak vagyunk neki mindannyian.

Érdemes megpróbálni beszélni anyámmal? Tegnap apuval sokáig beszélgettem telefonon, utána anyám egyből hívott, hogy miről beszéltünk, meséljem el, mert apa nem fogja elmondani neki, mivel nem áll vele szóba. Még utoljára mondjam el anyámnak, hogy mi a helyzet, és ha észheztér, és befejezi a viszonyát, amit már nem lehet nem észrevenni, talán még helyrejöhetünk? A családból akárki hívja, akárkivel beszél apu oldaláról is, úgy állítja be, mintha minden oké lenne. Nem keres ügyvédet. Apu kikészült. Mit tegyek?


2010. márc. 24. 14:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezt anyukád nem fogja abbahagyni, neki ez a kényelmes. Amíg nem késő váljanak el, öcséd meg talán apukád mellett jobb helyen lenne. Nem írtad hány éves, de esélyt kell adnia magának egy új kapcsolatra, ahol egyenrangú partnerként kezelik és boldog lehet. Ebbe bele fog rokkanni.
2010. márc. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Milyen idosek a szuleid?
2010. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mi kényelmes neki azon, hogy folyton hazudnia kell mindenkinek, aki él és mozog? Mi kényelmes azon, hogy hallgatja, ahogy a gyerekei sírva kérik, hogy legyen már végre újra anya? Mi kényelmes azon, hogy mindenkit tönkretesz maga körül? Szerintem ez egyáltalán nem kényelmes. Akitől megkapja a nyaralásait, a törődést, a szeretetet, a pénzt, a biztos hátteret, az az apám, és nem a szeretője. Ez nem elég kényelmes?
2010. márc. 24. 14:27
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerintem az a normális, hogy 20 év házasság után az ember amíg lehet, próbálja helyrehozni az életét. Igaz, hogy megalázták, de elárulom Neked, hogy nem arról van szó, hogy nem merta, hanem nem akarta ezt veszni hagyni. Próbálta, próbálta, és mégis kinek sírjon, ha nem a lányának? A szülei, barátai előtt ő szégyelli magát, kibukott, és én voltam az első, akivel beszélt. Ennek egy lánygyerek csak örülhet, ha az apja úgy gondolja, elmondhatja neki az (egyébiránt totálisan családi vonatkozású) problémáit.
2010. márc. 24. 14:31
 5/22 A kérdező kommentje:
Ami lemaradt: a 40-es éveik elején járnak mindketten.
2010. márc. 24. 14:33
 6/22 A kérdező kommentje:

Lépnie kéne, de hová menne szerencsétlen? Úgy láttam, hogy vannak tervei már a fejében az anyagi szétválást illetően, de azt mondta, ő mindent csak elmondott anyámnak, az semmire nem bólintott. Jövő hónaptól a közös költségeket felesben akarja fizetni, mit tenne, ha az anyám erre nem hajlandó? Én csak azt kérdeztem, hogyan segítsek. Apunak, anyunak, kivel érdemes beszélni, miről, hogyan segítsek.

És kedves válaszoló ne haragudj, de nincs szükségem ilyen stílusú válaszokra, amiket te írsz. Nem azzal van gond, ami a véleményed, hanem ahogyan azt tálalod. Irgalmatlanul tapintatlan vagy.

2010. márc. 24. 14:41
 7/22 anonim ***** válasza:
"Akitől megkapja a nyaralásait, a törődést, a szeretetet, a pénzt, a biztos hátteret, az az apám, és nem a szeretője."- na ezért írtam, hogy anyukádnak ez a kényelmes. Mindent megkap apádtól, ő meg éli világát... a szeretőjével. Az, meg ,hogy mit gondolnak róla, ahogy előttem is írták, leszarja, ő úgyis letagadja és azt mutatja, milyen f@sza a családja.
2010. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy éli világát? Időnként találkoznak. Mert anyámank egyszerűen nincs jobb dolga meló után. Annak kényelmes lehet, akit a férje maximum pénzel, a szeretőjétől meg figyelmet kap. Akkor kiegészítik egymást. De bocsánat, jobb férjet, apát kitalálni sem lehetne. Mindigis olyan típusú szeretetben éltek apámmal, amit ritkán látni házaspároknál. Ezért nem értem, és ezért van apu a padlón, mert úgy érzi, nem ezt érdemelné. És ez bizony így igaz.
2010. márc. 24. 14:46
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy anyukád nem akar válni. Anélkül is beadhatja apukád a szükséges papírokat a bíróságra, váltak már el így. Ha majd a tárgyalásokra sem fog elmenni, saját magának köszönheti. Az hogy valaki 40 felett van, még nem ok arra, hogy tűrnie kell. Lehet akkor is új életet kezdeni és találni valakit, nem állítom, hogy könnyű lenne, de még mindig jobb mint így élni.

Igazán sajnos tenni nem tudsz semmit, anyukád felnőtt nő. Azt csinál amit akar, neki ez így jó, miért változtatna rajta? Idáig sem törődött azzal, hogy mint mondtok neki(mivel írtad, hogy próbáltad észhez téríteni) ha magától egy anya erre nem jön rá, akkor senki sem tudja "megvilágosítani". Apukádért csak annyit tudsz tenni, hogy mellette vagy és meghallgatod. Ez így már ne haragudj, minden csak nem család.

2010. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%
Ha jobb férjet, apát kitalálni sem lehetne, akkor anyukád miért csalja meg?
2010. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!