Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?

Miért ilyenek a szüleim?

Figyelt kérdés
Már 3 hónapja megengedték hogy befogadjunk menhelyről egy árva kutyust viszont a mai "veszekedés" alkalmából anyukám azt mondta hogy ebbe a házba bkztos nem lesz kutya. Mit csináljak hogy újra megengedjékmár annyira elegem van ebből hogy mindent a pofám alá dörgölnek meg mindennel visszaélnek. Lécci adjatok tanácsot hogy mit csináljak hogy újra megengedjék (illetve csak anyukám) Amúgy úgy lett VOLNA hogy márciusba jön hozzánk a csöppség. (Bocsi a hosszú szövegért de muszály volt kiöntenem a lelkem) 😳😵😢😣😞😔😭

2015. dec. 18. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem volt hosszú egyáltalán! :D Hát beszélj velük, mást nem tehetsz!
2015. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát próbálok de le se sz**
2015. dec. 18. 21:45
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
:DDDD Vedd meg, aztán már ott van, nem lehet kidobni utcára! Ennyi. :DDDD
2015. dec. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

Mi történt? Miért mondta ezt anyukád?


Amúgy én így nem adnék neked kutyád, hogy ez az egész dolog ilyen instabil... Majd ott lesz a kutya, aztán megint összevesztek, anyukád azt mondja, hogy vidd ahova akarod? Akkor majd mit csinálsz? Kutyát akkor kell venni/befogadni, ha az EGÉSZ család AKARJA, és nem azért mert te kihisztizted.

2015. dec. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mérgében mondta. Ilyenek a szülők.
2015. dec. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a kérdés inkább a család kategóriába tartozik, de hogy választ is kapj a kérdésedre vagy mert buták, vagy mert már elfelejtették milyen gyereknek lenni: hogy mekkora szar az, ha ígérnek valamit aztán visszavonják, illetve hogy mekkora csorba esik a tekintélyükön.


Tudom, szar ez így, de nagyon fontold meg, amit #4 írt. Tudjuk, te csak jót akarsz, egy kutyát eltartani drága dolog és ha nem vagytok összhangban a családdal a kutyát illetően, nem csak te, hanem a kutya is kegyetlenül megszívhatja. Pl. nem veszik meg a jobb minőségű tápot, nem viszik orvoshoz, ha kellene, türelmetlenek lesznek: hogy három hónaposan még nem szobatiszta, hogy rág, hogy nem érti az összes alapparancsot stb. és neveld meg, de rögtön, mertkülönben...


"annyira elegem van ebből hogy mindent a pofám alá dörgölnek meg mindennel visszaélnek."

Nem tudom, hány éves vagy, de ez tipikus kamasz panasz. Ebből adódóan veled sem lehet könnyű mostanában. És egy veszekedéshez két ember kell. Mivel okos enged ;) érdemes lenne összekapnod magad és megtanulnod hatékonyabban kommunikálni a szüleiddel, hogy elkerüld az ilyen balhékat. (Vannak jó könyvek a témában.) Nyilván nekik is jobb lenne, ha nem kellene veszekedniük veled, meg ilyen eszközökkel "fegyelmezni" téged.


"Hát próbálok de le se sz**"

Nyilván nem rögtön veszekedés után észbe kapni és pánikszerűen leborulni a lábaik elé. Várd ki, amíg egy picit lenyugszanak a kedélyek, kérj bocsánatot (nem baj, ha nem te "kezdted", de ezzel is jelzed, hogy a kapcsolatotokat többre tartod a büszkeségednél), aztán üljetek le nyugodtan beszélgetni!

2015. dec. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 12 éves vagyok. Anyukám azt mondja hogy és mkt fogsz csinálni ha beteg vagy akkor hogy fogod lefárasztani? Csak kb évente 3× szoktam beteg lenni maximum. Meg 1 kicsit tisztaság mániás de leginkább csak a szőnyeget félti. Meg azt monja hogy a. Mancsát meg a hasát nem tudom úgy letakarítani hogy teljesen tiszta legyen. Ezt a részét nem is értem mert mi is viszünk koszt a szőnyegre. Egyszer itt volt 3 napig megőrzésbe egy kutya és ő rá is azt mondta hogy jaj ne már ahoz képest ölelgette, szeretgedte. Egyszóval imádta de nem értem hogy most mért gondolta ennyire meg magát. Bocsi ha rossz kategóriába tettem.
2015. dec. 19. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!