Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg elmúlik a szerelem?

Tényleg elmúlik a szerelem?

Figyelt kérdés
Férjem szerint én szerelmes vagyok még belé, de ő már másként szeret. Mármint szerinte ő szerelmes, de már másként... Nem értem... Megijedtem... Nem akarom, hogy mi is a tropára ment házasságok sorát gyarapítsuk... ( még csak 2 éve vagyunk házasok, és van egy fél éves babánk!)
2010. márc. 23. 13:51
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Igen, tényleg elmúli a szerelem! De ne ijedjél meg, mert ami jön helyette az sokkal jobb! A szeretet, a tisztelet..sokkal mélyebb. Elmúlik, közbe visszatér, de már nem úgy mint az elején..De semmi pánik.ez természetes..
2010. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia:)

Szerintem nem feltétlenül baj az ha a szerelem elmúlik. Akkor van a baj ha elmúlik és nem marad semmi utána. Ha elmúlik de átalakul erős szeretetté, ragaszkodássá, rajongássá, szerintem semmi baj nincs. Természetes dolog, hogy idővel elmúlik az a bizonyos rózsaszín köd. A szerelem valóban elmúlik, de megmarad valami ami annál sokkal mélyebb és erősebb érzés.

Én 2,5 éve vagyok a párommal, és nem mondom azt hogy hű de vak szerelmes vagyok. Mert ez nem lenne igaz. Szerelmes vagyok, de sokkal erősebb bennem már a szeretet, a ragaszkodás. Természetesen a szenvedély a tisztelet az megvan:) és ez igy van rendjén, hiszem...

2010. márc. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Kérdezd meg hogy hogy érti. Nem a szerelem számít, hanem a szeretet. Ha szeret nincs baj. Én is szerelmes voltam a férjembe, amolyan rajongás féle. Aztán megszületett a baba és már nem rajongok a férjemért,de szeretem őt és ragaszkodom hozzá, nem cserélném le senkivel. Úgy mondhatnám esztelenség helyére a józanság jött.
2010. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
14:oo:) hasonlóan gondoltuk:D érdekes:)
2010. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem biztos hogy elmúlik. Nem mindenkinél vagy így! Amit meg az első mondott... Háát én sosem lennék olyan emberbe szerelmes akit nem tisztelek és szeretek, tehát annak már az elején meg kell lennie.
2010. márc. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen!! Én is most olvasom mindenki válaszát!!!Azért mindenki szerintem hosszú kapcsolatban van vagy volt...eléggé egyeznek a válaszok

-14:00-

2010. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

ha elmúlik a szerelem adott az esély más valakibe beleszeretni.

anyukámat tisztelem és ragaszkodom hozzá, kapcsolatban ennél többre vágyom.

2010. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
A szeretet soha nem múlik! :) Nem baj, ha elmúlik a szerelem. Szeretni tud, az a lényeg! :))
2010. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem elmúlik,nem tart örökké,ez a világon az egyik legalapvetőbb dolog.Nincs örök szerelem.Helyébe lép a szeretet,kötődés,ragaszkodás.

Akinél viszont semmi más nem lép a helyébe,pusztán unalom,és megszokás,ott valami nem stimmel,ott valami hiányzik.

Tisztázzátok,melyik eset áll fenn a párod részéről!

2010. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 komi77 válasza:
Ez egy megfejthetetlen dolog. Még a tudomány sem egységes a válaszban. Több dolog van ami miatt ennyire kusza a szerelem kérdése. Sokan kémiai dolognak tartják - ami valahol igaz is. Aztán össze keverhető a szerelem a fellángolással, ami nagyon hasonló - még a kémiai részét tekintve is. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mindenki másképp vélekedik róla. Nekem az az álláspontom, hogy - a fellángolástól elkülönítve - az igaz szerelem nem múlik el soha. Az "igaz" szó különbözteti meg a fellángolástól. Változik ugyan, de nem lesz belőle sem szeretet, sem más. Szeretni tárgyakat, ideákat, állatokat, más embereket, tevékenységeket, rokonokat, barátokat, stb. szoktunk. A szerelem az szerelem marad még ha nyugodtabbá is válik idővel. Jöhetnek bajok, sérelmek, vagy magaslatok ez az érzés változatlan marad. Gondolj csak az első igaz szerelemre. Mára már csak emlék, de még mindig kiválthat Belőled valamit ha eszedbe jut - bárhogy is lett vége. A férjed és sokan mások is valószínű nem így gondolják, pusztán ennyi a különbség. Nem kell egyetérteni ezzel, hiszen ez csak egy vélemény a sokból. Inkább az értelmezés nehézségén kell gondolkodni. Lehet a férj is ezt fejezte ki más szavakkal. Nem múlott el csak nyugodtabbá vált, ahogy idősödve az emberek is nyugodtabbá válnak. A másik eset ha tényleg elmúlik, akkor meg kérdés, hogy tényleg igaz volt-e. Erre az esetre vonatkozik az írás eleje. A fellángolás tarthat x ideig, aztán vagy elmúlik, vagy átalakul igaz szerelemmé. Kérdés, kinél melyik alakul ki. Én tartom magam ahhoz, hogy ha igaz akkor csak csillapodik, ahogy újra fel is lendülhet, de nem múlik el. Szerintem nem kell aggódnod ezen, nehéz helyzetben van aki erről beszél. Nem könnyű az elménkkel megmagyarázni azt amit érzünk, erről van szó.
2021. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!