Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnénk neki?...

Hogyan segíthetnénk neki? Kérlek olvasd el.

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, egy 14 éves fiú, aki fél éve normális,értelmes,rendes,jófej,stb.. volt, aki kitűnően sportol/focizik, és jövőre sportsuliba fog menni. A gond az, hogy ősz óta elkezdett hétvégenként idősebbekkel bulizni járni, és teljesen megváltozott. Minden nap cigizik, minden hétvégén részegre issza magát a bulikban, és hétközben is kocsmázik - természetesen a szülei tudta nélkül. Hogy lehetne (korabeli ismerőseként) rávenni, ráébreszteni, hogy ez így nem fog működni? (részben a jövő évi sulija miatt is..) Légyszi válaszoljatok minél többen! köszi :)
2010. márc. 22. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt mondanám neki, ha egy vonat elindul, akkor még meg lehet talán fogni, de ha sebességbe kapcsol, akkor már nem. Egyébként nem hiszem, hogy egy szülő, aki figyel a gyerekére, ne vegye észre, hogy részegen jár haza, dől belőle a piaszag. Én nem sokat dumálnék neki. Saját életét mindenki úgy rontja el, ahogy akarja.Biztos vannak előtte példák, hogy mit tesz a mértéktelen italozás az emberrel, fiatal szervezetet még inkább rombolja. Ha ettől ő különbnek érzi magát, tegye. Akkor a fejével is baj van, mert értelmes, normális fiatal nem ezen a területen hajszolja a sikereket, boldogságot. Esetleg kérdezd meg, mit akar kompenzálni, kinek akar imponálni, milyen hiányt akar így pótolni, milyen szorongást akar ezzel levezetni.
2010. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet,hogy ez most jó neki de később ennek megfogja inni a levét.azok akik kocsmázni stb.... viszik el azok nem barátok.a barátok mellette állnának és segítenének neki többet elérni.
2010. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos nem sokat lehet vele tenni ha nem akarja.Nekem volt két barátnőm aki totál ilyen volt és mellé még mindenkivel jól össze is feküdtek.Egy buli után megmondtam nekik hogy evvel nem csak magukat hanem minket barátnőiket is leégetik és nem vagyok hajlandó ilyen emberekkel bulizni.SZeretem őket de amíg ezt csinálják rám ne számítsanak semmi buliban.Hát az lett az eredménye hogy évekig nem beszéltünk mert ők ezt folytatták tovább,tartottak "jó kis" IHB(iszunk hányunk belefekszünk) bulikat és nem volt egymáson kivül egy rendes barátjuk sem és a végére mindenki emgutálta őket mert annyi mindenkinek bekavartak és mert ugye mindekivel összefeküdtek.Aztán mióta nincsenek jóban egymással az egyikük rendes háziasszony lett a másik pedig folytatja mindezt vőlegény mellett.
2010. márc. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Gondlom szemétül hangzik, de figyelmeztesdd a szüleit. Ő még egy gyerek, a szülei tudják a helyes útra terelni. Ha valóban értelmes, akkor felnőtt korában hálás lesz neked ezért a húzásért.

2010. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez gáz!!

És, hogy nem veszik észre a szülők, hogy gajrészeg a fiúk és a cigiszagot??

Szólj a szüleinek, ha valóban nem tudnak róla és Ők intézzék el a sorsát!!

14 évesen..., hát most ilyen NAGYFIÚ-nak érzi magát, pedig kis h.lye!

2010. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ülj a seggeden, és ne irigykedj másokra, akiknek van életük is a tanuláson kívül. Buzgómócsing.
2010. márc. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

saját bőrén kell tapasztalni ennyi idősen énis makacs segg voltam. El is értem hogy nem vagyok még főiskolán


22F


Egyszer már megállítottam a vonatot:)

2010. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szar ügy. Ismerős szitu. Csak én 16 évesen kezdtem. Az a gond, hogy ilyenkor nem érti meg miért baj ez, később meg már cseszheti, ha meg is jön az esze (ha egyáltalán megjön). Alkoholizmus és a nikotinfüggőség kemény páros.

Azt kell valahogyan megértetni vele (szerintem nekem és sok más embernek ez volt a fő hiányossága), hogy nem marad le semmiről, ha 18-20 (inkább 25 de az ijesztő egy 14 évesnek) éves koráig nem cseszi szét a szervezetét és az életét. Lehet menő bulizni meg miegymás, de az ember ha belehúz akkor kb 1 év alatt teljesen kiélheti, lestrapálhatja, tönkreteheti magát. Viszont tanulni és sportolni elsősorban fiatalon érdemes. Szóval egy szó mint száz, pont azt hanyagolja ami nagyon fontos és azt csinálja amit későbbiekben bármikor megtehet. Ez a legfontosabb, hogy ezt megértse és ne alkoholista lúzerekkel lógjon. Inkább menjen veled moziba meg a ligetbe.

2010. márc. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is ismerős a szitu, csak én 18 évesen kezdtem, igaz annak már tíz éve. De szerencsére "megállt a vonat". Az igazi gond az, hogy nagyon sokat nem tehetsz, ha szólsz a szüleinek és kérdőre vonják, nem biztos, hogy konkrétan elérsz vele valamit. Minden kamasz olyan, hogy ha a szülő azt mondja jobbra menj, ugye bár mindig balra téved. De én sem értem, hogy egy 14 éves gyereken hogyan nem veszik észre otthon. Na mindegy, beszélj szerintem először a sráccal, hátha valammi értelem gyúlik benne, de a szüleivel is mindenképpen. De én nem érte, 14 évesen? Ennyi idősen még bőven otthon volt a helyem, nem engedtek kimaradozni. Igaz az 15 évvel ezelőtt volt, dehát akkor is. Nagyon sokat változott a világ.Minden esetre azért látom, hogy van még olyan tini is aki gondolkozik és több esze van, mint néhánynak.

Sok sikert

2010. márc. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt mondják, más kárán tanul az okos.


Ez ELVILEG igaz is.


Azonban a gyakorlat inkább az, hogy vannak dolgok, amiket hiába nézel, hiába látsz, a saját bőrödön kell MEGTAPASZTALNOD, ÁTÉLNED. Amíg nem tudod, ismerősöd MIÉRT* teszi ezt, addig nem tudsz neki segíteni igazán. És ha tudod, akkor meg felmerül az, hogy szabad-e segítened neki?


Tudod, segítség az, amit KÉRNEK. Kegyetlen, de nagyon egyszerű. Ha nem kérte, és te mégis beavatkozol az életébe, akkor az nem segítség, hanem valami más.


Mi az, amit kételyek nélkül, tiszta szívvel megtehetsz? Beszélgess vele! Mutass neki másik példát, hogy lássa, lehet másképp is! Vidd, hívd magaddal, jó társaságba!


* - ezt a MIÉRT-et nem a felszínes indokokra értem, hanem a mély, lelki okára, amibe szinte lehetetlen kívülről belelátni.

2010. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!