Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektelen párok! Hogyan...

Gyermektelen párok! Hogyan dolgozható fel a gyermektelenség, ha már az örökbefogadáshoz is öreg az ember? Illetve csak nagyobb gyereket lehetne örökbe fogadni.

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 09:54
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
47
2015. dec. 11. 12:50
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg a nagyobb gyerek örökbefogadását.

Igaz, én nem akarok gyereket, az én életemnek ugyan nem adna értelmet, de biztos szörnyű lehet, ha valaki mindennél jobban szeretné és nem adatott meg neki.

2015. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadó szülő és a gyermek között maximum 45 év korkülönbség lehet, vagyis te még akár 2 éves gyereket is fogadhatnál örökbe. Gondolom, mivel sok a jelentkező, ezért nagyobb esélyed lenne 4-5 éves korúra. Már az ennyi idős gyereket is túl idősnek érzed?
2015. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
64%

Pontosan úgy dolgozható fel, ahogyan minden komolyabb probléma vagy trauma: szaksegítséggel. Pl. pszichiáter szakorvos vagy pszichológus igénybevételével.


Van, aki egyedül is képes ezt magában helyretenni (mármint a te problémádat), van, akinek jó a szakember, ha van.

2015. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Nálunk az a helyzet, hogy pont a páromnak nem lehet gyerkőce. Mivel az előző családomat elveszítettem nagy vágya volt, hogy szülhessen nekem és újra apa lehessek. Számtalan vígasztalás, és beszélgetés után sikerült túltennie magát ezen. Néha még lelombozza, ha fiatal párokat babakocsival lát benne egy csecsemővel, de olyankor egy ölelés és elinal a rossz érzése ;)


26/f

2015. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Tudni kell, hogy a 45 év korkülönbség egy párkapcsolatban a fiatalabb félre vonatkozik, tehát ha a párod 40, akkor lehet akár újszülöttetek is elméletben (igaz, gyakorlatban rájuk kell a legtöbbet várni...)
2015. dec. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy jajj mekkora procedúra, de fele annyira sem vészes, mint gondoltam volna. - Ha gyerekre vágytok, adjátok be a kérelmet, - közben is formálódnak majd a gondolataitok, - még utána is lehet módosítani az elhatározást. - Viszont, ha nem jelentkeztek, nem beszéltek róla, nem kaptok tanácsot, az idő csak pereg tovább. orokbe.hu oldalt ajánlom, nagyon sok értékes infó, és jó társaság van az oldalon, - lehet segítség lenne nektek is.
2015. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Első körben kiállnék azok mellett, akik nem szeretnének gyereket és ezt vállalják is! Igen is az anyaság nem való mindenkinek (semmi rosszindulat nincs ebben a kijelentésemben), mint ahogy pl a cégvezetés sem!Jól teszi az ember lánya, ha kiáll maga mellett egy olyan társadalomban, ahol elvárások szerint kellene élni!

És ami ide vonatkozik: én tipikusan olyan vagyok, mint Te (életcélom, hogy anya lehessek), de nekünk sem akar jönni a babóca. Mi végig jártuk az örökbefogadási procedúrát, amit az egyik ismerősömnek kijegyzeteltem és összeírtam. Te jó ég milyen durvának tűnik leírva! Ugyanakkor a való életben egy nagyon jó tapasztalat volt, rengeteg hanos dolgot tanultunk és sok olyan embert ismertünk meg, akik örülünk, hogy elénk sodort az élet! A gyereketek (ha Te vagy a fiatalabb), akkor még most lehet 2 éves, akár... ne mond, hogy az nagy! Viszont, ha csak kompromisszumként fogadnád el, akkor már most felejtsd el az egészet és fogadd el, hogy nem leszel anya. Magadban kell helyre raknod a dolgokat.

2016. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!