Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyermektelen párok! Hogyan...

Gyermektelen párok! Hogyan dolgozható fel a gyermektelenség, ha már az örökbefogadáshoz is öreg az ember? Illetve csak nagyobb gyereket lehetne örökbe fogadni.

Figyelt kérdés
2015. dec. 11. 09:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

En sem vagyom gyerekre, pedig mar benne lennek a korban.


Csak arra szeretnek valaszolni, mi tolti ki az eletem, mi ad igy ertelmet - rengeteg minden. Sosem ertettem azokat az embereket, akiknek a gyerekneveles az eletceljuk, de termeszetesen tiszteletben tartom a velemenyuket, hisz mindannyian masok vagyunk, mast akarunk. Igaz forditva nem ezt kapom, de nem foglalkozom vele :)


Szeretem a munkam, epitem a karrierem, emellett jol megvagyunk ketten a baratommal, vannak barataim, hobbijaim, kitoltik rendesen az eletem.


Nyugdijas koromban utazni szeretnek, mindazon helyekre, ahova addig nem jutok el, illetve a tobbi hobbimmal foglalkozni, zenelni, olvasni, es meg rengeteg dolog.


Viszont ertem, hogy te erre vagysz, viszont azt nem, hogy egy idosebb gyerekkel mi lenne a gond? Szerintem nagyon is orulne, hogy x ev allami gondozas utan vegre szereto csaladba kerulne.. Ami meg a kialakult szemelyiseget illeti, arra amugy se lennel tul nagy hatassal, ha a te gyereked lenne, vagy ha kisbabakent kerul hozzad.. Ettol nem felnek. De ha ilyen merteku stressz er emiatt, felkeresnek a helyedben egy szakembert, akivel tudnal beszelgetni a temarol, biztos jot tenne.

2015. dec. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Meg ez az egész örökbefogadás olyan sok procedúrával jár, kicsit félek tőle. Magától az eljárástól. És évekig tartó várakozás.
2015. dec. 11. 10:24
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát a változó kor sok mindent meg tud kavarni, lelki, testi, egészségi vonatkozásban is.

De majd ezen is túl leszel.

Próbáld lekötni magad olyan dolgokkal, amit szeretsz csinálni. Csináljatok programokat a férjeddel.

2015. dec. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb gyerekre nem kell ám olyan sokat várni.
2015. dec. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
77%

"Miért? És ha nem akarsz gyermeket, akkor mi ad értelmet az életednek. Milyen a jövőképed, ha már öreg leszel és nem jársz el egy munkahelyre, ami egy kicsit kitölti az ember életét?"


Az életem értelme a párom,az utazás,a cégem és a szabadság.

Megnyugtat,hogy nincs hitelem,hogy nem kell olyan dolgok miatt aggódni,hogy a pici betegen születik vagy,hogy éjjel kettőkor telefonál egy rendőr,hogy a fiamat bevitték drogosan vagy,hogy a 17 éves lányomat felcsinálta egy kenyai fazon.

Mellesleg ha valakinek van gyermeke,akkor mi a garancia arra,hogy az majd mellette akar/tud maradni? SEMMI!

2015. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

A munka, az olvasás, a kirándulás, más szabadidős tevékenységek a férjemmel nekem is örömet okoznak, de úgy érzem, hogy van az életemnek egy nagy megoldatlan problémája, és hibát követek el, ha elfedem ezekkel a tevékenységekkel és nem próbálom megoldani ezt a dolgot. Talán valami ösztön ez, a szaporodás ösztöne, ami ellen nem tud küzdeni az ember, és minden más ilyenkor másodlagossá válik és csak pótcselekvésnek tűnik.

Egyébként lehet, hogy az öregek akkor is egyedül vannak, ha van gyerekük, de akkor is a gyerekről beszélnek, rágondolnak, valahogy akkor is ő élteti őket, ha nincs jelen mindennap az életükben, csak látogatja őket.

2015. dec. 11. 11:10
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

16: De megoldani nem tudod ezt a problémát. Ha csak nem örökbe fogadtok. De ahogy írod, ahhoz is már idősnek gondolod magatokat.

Akkor meg ne azon rágódj, hogy megold, ha lehetetlen, hanem, hogy elfogadd.

A gyerek meg egyébként sem garancia a boldogságra. Csak olvass el itt pár kérdést, hogy milyen családok vannak.

2015. dec. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nem garancia a boldogságra de elég nagy lehetőség.
2015. dec. 11. 12:27
 19/28 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. dec. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
42%

"Nem garancia a boldogságra de elég nagy lehetőség."


Az éremnek 3 oldala van!


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. dec. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!