Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek élete "félremegy...

Ha egy gyerek élete "félremegy", mindig az áll mögötte, hogy a szülő valahol elrontotta?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel a kérdést, mert sok témával kapcsolatban láttam, hogyha tinik írtak valami rossz dologról, akkor egyből a szülőket hibáztatták egyesek, hogy rossz nevelést adtak. Vajon valaki jó nevelés mellett nem mehet félre? Lehet, hogy ebből kevesebb van, de szerintem ilyen is létezik nem 1-2...elég ha abból indulok ki, hogy az én családomban két teljesen ugyanúgy nevelt gyerek teljesen máshogy él. Gondolom, hogy ez mindenhol így van.
2010. márc. 22. 15:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az is állhat a dolog mögött,hogy milyen baráti kapcsolatai vannak. Milyen emberekkel lóg. Ha hülyén viselkedik,az lehet azért is,mert a "banda" amiben jár lehet,hogy ezt "várja el" Én 5.-től 8. osztályos koromig ilyen voltam,mert olyan emberekkel barátkoztam. 8.-ban láttam hogy mekkora hülye vagyok. Elkezdtem rendesebb emberekkel barátkozni. (4-es 5-ös tanulókkal) Sokkal normálisabb lettem és ezt mások is észrevették. Szóval nem minden esetben a szülő hibája. De a szülő is tehet arról,hogy a fia/lánya kikkel barátkozik. DE nem mindig.

Remélem segítettem. 16/F

2010. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg.

a természetünk, habitusunk lehet különböző, de az alapvetően szükséges szabályokat odahaza sajátítjuk el. (kellene)

Ha valakivel rosszul bánnak, vagy nem törődnek vele, esetleg arra tuningolják, hogy ő a világ közepe, hát onnan indulva nagyon nehéz teljes, egészséges emberré válni. Nem lehetetlen, de nehéz.

2010. márc. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez most a divatos elmélet, hogy CSAK a nevelés számit és CSAK a szülök hatnak egy gyerekre. Akik ezt vallják, azoknak természetesen fogalma sincs a valóságról: egyrészt nagyon sok múlik az örökletes tulajdonságokon is, azokat megváltoztatni nem lehet.

Másrészt a gyerekek legkésöbb 4-5 évesen (óvoda) külsö hatásoknak is ki vannak téve, és ettöl kezdve már nem csak a szülö neveli a gyereket. A gyerekek is hatnak egymásra. Hogy csak a leggyakoribb példát emlitsem, a csúnya szavak használata, ha valamelyik családban ez szokás, akkor a közösségben a többi is letanulja, és már csak azért is használja - legalább is ott- mert különben csúfolják.

De késöbb, a kamaszkorban már fontosabb a csoport véleménye a gyereknek, mint a szülöké, ez a természetes önállósodási folyamat része. Ilyen korban minden gyerek valamennyire a szülöi normák ellen fordul - lázadó korszak - és ez biztos nem a szülök hatása.

A másik tényezö, hogy a társadalom jelenleg a szülöi megszoritásokat negativként állitja be: olvasd el ezen az oldalon is, hogy ha egy szülö nem akarja a 13 éves gyereket állandóan bulizni járni, akkor a legtöbb válasz szerint a szülö a korlátolt, és a gyereknek JOGA van ehhez meg ahhoz, és a legjobban teszi, ha elköltözik.


Ha a szülök kezdettöl fogva stabil normák szerint nevelték a gyereket, akkor a gyerekek nagyobb része a hözöngö kor után visszatér ehhez az értékrendhez, de egy részük elkallödik, mert pl. akaratgyengye alaptulajdonságokat örökölt.

Szerintem a szülöknek van felelösége, de a gyereknek és a környezetének legalább akkora.

Egyébként ha valaki nyitott szemmel jár a világban, akkor észre kell, hogy vegye, hogy a legtöbb odafigyelö családban a gyerekek közt azért lesz olyan, aki nem teljesiti az elvárásokat, elkallódik, és az olyan családokban, ahol semmit nem törödnek a gyerekekkel, ott is lesznek azért értékes emberek.


A nevelés és az öröklés egyformán meghatározza, hogy mi lesz a ygerekböl és CSAK a szülöt hibáztatni elég szüklátókörü dolog.

2010. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ez tényleg ma a divat. Ha valamelyik tini vagy valaki elrontja az életét,mindjárt a szülők a hibásak, visszamennek kb. 10 évet ha akkor bezzeg a szüleim így meg úgy.

Ez az ami sokkal könnyebb és nem azt, hogy saját magamba nézek, és hogy egy bizonyos kornál már mindenki maga felelős az életéért és nem lehet a szülőket mindenért okolni, igen van olyan is aki mintacsaládból van és mégis egy nagyo s@fej és a fordítottja is. Persze a mindennapi életünkre kihatással vannak a barátok és ez igen is számít, akárki mond akármit

2010. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak a rosszat láttam,de szerencsére nem lett az életem elfuserálva:)

Pont azért,mert megfogadtam az életem normális lesz és lesz egy szép családom!

Leírom röviden a családom történetét:

anyám mániákus depressziós volt,akkor jött ki rajta,miután én megszülettem,csak arra emlékszem kiskoromból róla,hogy többször az én és apám életére tört,és a mentő már családtag volt nálunk,annyiszor kellett hozzá kihívni,amikor elváltak a szüleim,apámnak ítélt a bíróság,utána még sokszor "elrabolt" az oviból,és hetekig nem adott vissza!

Apám nem nagyon foglalkozott velem,állandóan a kocsmában volt,így szinte ott nőttem fel:(

8 éves koromtól az általános iskola befejeztéig bentlakásos diákotthonba laktam,csak nyári,téli,és tavaszi szünetben voltam otthon.

Mind ezek után most 30 évesen van munkám,18 éves koromtól ugyanott dolgozom,7 éve vagyok házas,és van 2 okos,szép kisfiam,nincsen semmilyen szenvedély betegségem,egyedül annyi,hogy imádok olvasni:)!


Szerintem a jó anyagi és családi körülmények miatt is be lehet sokallni!

Az otthon,család az egy zárt világ,és kint sajnos nem aranyból és szeretetből van a kerítés:(

Szerintem az a baj,hogy a mai tizenévesek,ha akarnak valahova tartozni,olyanná kell válniuk.

Sok olyan kérdést,történetet is olvastam itt,hogy nehezen találnak barátokat,magányosak,sajnos minden a külsőségről szól.

Ha nem olyan vagy,mint a többi kiközösítenek:(

2010. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyerekre nincs elég idő, ha minden fontosabb, mint ő, ha nem tekintik szuverén személyiségnek, számítani lehet arra, hogy a gyerek egy külön /esetleg veszélyes/ utat választ, és azon bolyong. A szülői felelősség elvitathatatlan.
2010. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha a szülő mindent megtesz, amit lehet, a gyerek viszont mégis rossz útra megy mondjuk, rossz társaság miatt, akkor mi történik? Végülis a szülő nincs ott az iskolában, így nem tudhatja, hogy a gyerekét pontosan milyen hatások érik 14-15 évesen.
2010. márc. 22. 15:54
 8/10 anonim ***** válasza:
A szülők, tanárok, baráti társaság mint nevelő tényezők sorának végére én még odailleszteném az összes többi embert, akivel a gyerek csak kapcsolatba léphet - a nénit/bácsit a boltból, aki nem köszön neki vissza, vagy éppen mindig rendesen-kedvesen kiszolgálja, a buszon vele együtt utazókat, a szomszédokat, stb., mivel az ő viselkedésükből is tanul. Rosszat vagy jót, attól függ, de azt mindenképpen, hogy mi az, amit meg lehet engednie magának más is csinálja alapon... A példát mi mutatjuk, felnőttek.
2010. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a szülők tehetnek róla (sőt, előfordul néha, hogy ők nem tehetnek róla), hanem az a társaság is, amelyikbe jár a gyerek. Ez bonyolult dolog, mert lehet hajlam kérdése is.
2010. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a szülőkből áll a világ egy kisgyereknek sem.
2010. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!