Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Normális,...

Mit gondoltok erről? Normális, hogy ezt érzem?

Figyelt kérdés

Van egy kövér nő ismerősöm (én is nő vagyok). Egyszer elmentem hozzájuk vendégségbe, és éppen vacsiztunk. Beszélgettünk az evési szokásokról, meg főzésről, és én mondtam, hogy én imádok enni, a legjobb jól bevacsizni. (Az ismerősöm 100 kilón felül van, és kb 170-176 cm magas, én 163 cm magas vagyok, 54 kg, szerencsés vagyok, akármennyit ehetek, max 1 kiló jön rám fel)

Erre tette a megjegyzést, hogy persze a gebéknek könnyű. Erre nem mondtam semmit, bár megbántott, úgy voltam vele, lenyelem. Folytattuk a beszélgetést, és a vacsit, megkérdezte, kérek e még egy szendvicset, mondom, igen, köszönöm. Leült, dumáltunk tovább, egyszer csak azt mondta, hogy egyek is, amilyen gizda vagyok rámfér (egyébként nem vagyok csontos, van mellem, vékony a derekam, de széles a csípőm, és van fenekem is).

Erre sem mondtam semmit a békesség kedvéért.

Ezek után még ott voltam náluk pár napig (egyik jó barátnőm rokona ez a nő, a barátnőm is kövér, ő is 100kilón felül mozog.) Ezek után a megjegyzések után, annyira kínosan éreztem magam, ha evésre került a szó, vagy leültünk ebédelni, alig ettem, nem akartam őket kínos helyzetbe hozni, és a mai napig is, ha ezzel a barátnőmmel vagyok, és panaszkodik, hogy túlsúlyos, borzasztóan kényelmetlenül érzem magam, hogy bármennyit ehetek, nem hízok, és vékony vagyok, ő meg rosszul érzi magát a bőrében. Ha dicséri az alakomat, mindig úgy érzem, degradálnom kell magam, hogy ne érezze rosszul magát, ilyenkor szóba hozom, hogy bizony nekem is van narancsbőröm, meg a széles csípőm miatt nagy a fenekem, stb.

Az lenne a kérdésem, hogy normális, hogy ezt érzem? Ti kerültetek már hasonló helyzetbe? Ha volt mellettetek kövér ember, ti is hasonlót éreztetek? Én próbáltam neki segíteni, hogy le tudja adni a kilókat, de amikor szóba hozok pl. egy fogyókúrás készítményt, nem reagál rá semmit, mondtam, hogy vegyen kondibérletet, arra sem mond semmit. Letöltöttem egy fogyós könyvet, ami ésszerű diétát ír le, amivel nem éhezik, azóta se olvasta el, ennek már több hónapja.

Az a baj, ha elkezdi magát becsmérelni, de ugyanakkor dicséri az én alakomat, nem tudom kezelni a helyzetet, csak úgy, ha elkezdem az alakomat "szapulni", hogy lássa én sem vagyok elégedett, nekem sem tökéletes az alakom. Tudom ez brutális baromság, de nem akarom megbántani, mert egy jó ember, és szeretem:( Ti hogyan kezelnétek/kezelitek ezt a helyzetet?

Bocsánat, hogy hosszú lett, és köszönöm annak aki elolvasta, és válaszol rá:)

21/L


2010. márc. 22. 10:31
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%

Biztos, hogy nagyon bántja őt, hogy túlsúlyos, de te ettől ne érezt magad roszzul te próbáltál/próbálsz rajta segíteni de neki nem kell a segítséged akkor egy percig se gonolkodj ilyeneken te úgy vagy jó ahogy vagy te elfogadtad magad és nehmár egy elégedetlen ember ezt beléd is belédbeszélje ezt nem szabad hagynod Örülj annak hogy te akármennyit ehetsz egy kilót is nehezen hízol (egyébként én is így vagyokvele:D) És az ilyen megjegyzéseit engedd el a füled mellet.

Ne töltsél lefele ilyen-olyan fogyókúrás könyveket neki mert lehet azt hiszi hogy te erre felfigyeltél hogy milyen kövér és ráakarsz tutymálni mindenféle dolog hogy foggyon és kicsit lehet rosszul is esik neki, meg az is lehet hogy próbál őő csendesen magának fogyni csak különféle okok miatt ez nem megy neki és inkább nem is mondja.

Hadjad, esetleg ha majd egyszer kéri a segítséged mert eszébe fog jutni, hogy te próbáltál segíteni akkor állj mellé és segíts rajta ahogy csak tudsz, hogy leadjon egy pár kilót:D

2010. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni csak azon lehet, aki hagyja. Biztosan rosszul érzi magát, ezért szurkálódik állandóan. Legközelebb ha megdícséri az alakodat, akkor ne kezd el szapulni magad, hanem válaszolj neki valami ilyesmit: "Köszönöm, teszek is érte. Minden héten 2-szer járok tornázni." Ezzel, hogy elkezded magad szapulni, csak azt éred el nála, hogy még véletlenül sem fog megjönni a kedve a sporthoz, mivel tőled is csak azt hallja, hogy nem vagy elégedett magaddal. Így ő is azt fogja érezni, hogy minek fogyjon le, ha ugyanúgy elégedetlen lesz ahogy most saját magával. Nem kell erőltetni a segítséget, de ne is szapuld magad!
2010. márc. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindegyik hasznos:)

Írhattok még:)

2010. márc. 24. 09:15
 14/14 anonim ***** válasza:

Nekem folyamatosan ingadozik a súlyom, néha felhízok, néha lefogyok. Eddig akkor fogytam a lekevesebbet, mikor valaki megemlítette, hogy kéne (általában Anyu), és akkor a legtöbbet, amikor meg se szólták, hogy de jól nézel ki.

Tudom, van egy hülye felfogásom, de én mindig úgy érzem, ha valaki észreveszi vagy megjegyzi, mennyit fogytam, az olyan, mintha azt mondaná, hogy "már te is közénk tartozol". Nem akarok megfelelni senkinek, és nem akarom, hogy azt higgyék, miattuk teszem.

Egyébként volt egy barátnőm, borzasztó vékony, pedig naponta tömte magába a pörköltöt. Neki mondtam, hogy le akarok fogyni. Én csak közöltem ezt a szándékom, de ő már is felajánlotta, hogy menjünk el futni. Igen, az mennyire bájos lenne, ahogy ő szép izmos testtel, lobogó hajjal fut, én meg mellette izzadtan, fuldokolva döcögök...

Eddig a legtöbb támogatást egy diétás fórumban kaptam, ahol nyíltan tudtam beszélni a súlyomról, és közben nem éreztem azt, hogy gusztustalannak néznek.

Amúgy én se fogadnék el soványtól diétás tanácsot, csak olyantól, aki kövér volt, és lefogyott.

2010. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!