Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Normális,...

Mit gondoltok erről? Normális, hogy ezt érzem?

Figyelt kérdés

Van egy kövér nő ismerősöm (én is nő vagyok). Egyszer elmentem hozzájuk vendégségbe, és éppen vacsiztunk. Beszélgettünk az evési szokásokról, meg főzésről, és én mondtam, hogy én imádok enni, a legjobb jól bevacsizni. (Az ismerősöm 100 kilón felül van, és kb 170-176 cm magas, én 163 cm magas vagyok, 54 kg, szerencsés vagyok, akármennyit ehetek, max 1 kiló jön rám fel)

Erre tette a megjegyzést, hogy persze a gebéknek könnyű. Erre nem mondtam semmit, bár megbántott, úgy voltam vele, lenyelem. Folytattuk a beszélgetést, és a vacsit, megkérdezte, kérek e még egy szendvicset, mondom, igen, köszönöm. Leült, dumáltunk tovább, egyszer csak azt mondta, hogy egyek is, amilyen gizda vagyok rámfér (egyébként nem vagyok csontos, van mellem, vékony a derekam, de széles a csípőm, és van fenekem is).

Erre sem mondtam semmit a békesség kedvéért.

Ezek után még ott voltam náluk pár napig (egyik jó barátnőm rokona ez a nő, a barátnőm is kövér, ő is 100kilón felül mozog.) Ezek után a megjegyzések után, annyira kínosan éreztem magam, ha evésre került a szó, vagy leültünk ebédelni, alig ettem, nem akartam őket kínos helyzetbe hozni, és a mai napig is, ha ezzel a barátnőmmel vagyok, és panaszkodik, hogy túlsúlyos, borzasztóan kényelmetlenül érzem magam, hogy bármennyit ehetek, nem hízok, és vékony vagyok, ő meg rosszul érzi magát a bőrében. Ha dicséri az alakomat, mindig úgy érzem, degradálnom kell magam, hogy ne érezze rosszul magát, ilyenkor szóba hozom, hogy bizony nekem is van narancsbőröm, meg a széles csípőm miatt nagy a fenekem, stb.

Az lenne a kérdésem, hogy normális, hogy ezt érzem? Ti kerültetek már hasonló helyzetbe? Ha volt mellettetek kövér ember, ti is hasonlót éreztetek? Én próbáltam neki segíteni, hogy le tudja adni a kilókat, de amikor szóba hozok pl. egy fogyókúrás készítményt, nem reagál rá semmit, mondtam, hogy vegyen kondibérletet, arra sem mond semmit. Letöltöttem egy fogyós könyvet, ami ésszerű diétát ír le, amivel nem éhezik, azóta se olvasta el, ennek már több hónapja.

Az a baj, ha elkezdi magát becsmérelni, de ugyanakkor dicséri az én alakomat, nem tudom kezelni a helyzetet, csak úgy, ha elkezdem az alakomat "szapulni", hogy lássa én sem vagyok elégedett, nekem sem tökéletes az alakom. Tudom ez brutális baromság, de nem akarom megbántani, mert egy jó ember, és szeretem:( Ti hogyan kezelnétek/kezelitek ezt a helyzetet?

Bocsánat, hogy hosszú lett, és köszönöm annak aki elolvasta, és válaszol rá:)

21/L


2010. márc. 22. 10:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, nem teljesen világosan írtam le:

Tehát a barátnőmön akarok segíteni, és az ő kövér nő ismerőse szólt be nekem a vendégségben náluk, nem a barátnőm.

2010. márc. 22. 10:33
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Jah..még jóóóó h irtad rögtön h a barátnőd ismerőse szólt be!!! Már akartam kérdezni h 21 éves barátnőde 100kg feletti??!! Amúgy nincs amiért rosszul érezd magad! Persze biztos h közbe elkeserednek amikor rád néznek h milyen csinos vagy. De attól hidd el, hogy jobban örvendenek ha eszel velük jó izűen, minthogy keveset egyél az ők társaságukba..
2010. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Nem értem, bolhából csinálsz elefántot. Aki nem kövér sose érezheti át, mit érez egy kövér. Aki meg kövér azt hiszi a sovány(abb) baromi nagy szerencsés, mert meglehet mindene amit csak akar. Ha segíteni szeretnél a barátnődön ne csodaszereket ajánlgass neki, meg diétákat, meg kondibérletet (ez tök kellemetlen, ilyeneken én is kiakadnék), hanem vedd rá, hogy pl. menjetek el futni valahová KETTEN, netán biciklizni, úszni stb. Nem lesz gyorsan vékony, (az is lehet hogy nem is olyan az alkata eleve)de egy idő után érezni fogja, hogy sokkal jobb a kondija, és önmagától is szeretne pár kilóval könnyebb lenni.

2010. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de úgy látszik még mindig nem fogalmaztam meg jól: a barátnőm is 100 kg-on felül mozog, ő 23 éves, és a nőismerőse is ako beszólt. Szóval mindketten egyformán 100kg-on felül vannak.
2010. márc. 22. 10:48
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Hmmm...

Nekem egyszer volt egy fordított szitum.

Én vagyok kicsit túlsúlyos (95kg, 175cm magas), de rajtam mondjuk elég jól eloszlik. Na de amikor ez történt még 20 kg-val kevesebb is voltam. Akkor se voltam vékony, de jól éreztem magam a bőrömben.

Több barátnőm is van, aki nagyon csinos, vékony, de állandóan hisztiznek, hogy kövérek. Ezen ki tudok akadni, mert ha ők kövérek, akkor én mi vagyok, viziló? :D

Szóval mindig mondtam nekik, hogy szép vékonyak vagytok.

Erre a válasz meg ez volt... "Jah, hozzád képest..." és volt egy enyhe lenéző bunkóság bene.


Szarul esett, de nem haragudtam meg.


Na de miért is írtam le ezt?! :D


Jaah ... Szóval szerintem azzal nem teszel jót, ha magadat degradálod le, mert azzal csak mégjobban kövéríted őt.

Szerintem nyugodtan vállald fel, hogy csinos vagy, ezzel nem bánthatod meg őt.


Viszont ez a diéta, meg kaja kérdés... hát... én meg tudnám folytani egy kanál vízben azt a vékony csajt, aki tanácsot ad nekem étkezési vagy sportolási témában. Úgy érzem, nincs abban a "helyzetben", hogy tudja mire lehetek képes akár lelkileg, akár fizikailag.


Szóval szerintem, ha mindenképp segíteni akarsz neki, akkor inkább szervezz közös mozgós progit. Pl egy esti séta... 1-2 óra séta a szabadban, jókat beszélgetve, észre se veszi, máris zsírt éget.


Vagy menjetek el együtt kondiba és bíztasd és támogasd őt, hogy tudod, hogy neki sokkal nehezebb, de majd könnyebb lesz, ha kitartó.

2010. márc. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2.nak:

Mondtam, hogy menjünk el egy héten 2x-3x futni a Margit-szigetre, de nem bírja a lába a futást, úszni nem tudok, de ő igen, oda se megy el. Ő kérdezte, hogy én mit csinálnék: erre mondtam, hogy elmennék kondizni. Ha az segítene neki, még oda is elmennék vele, de nem akar:S Igazából nem érdekel engem a súlya, csak nem akarom, hogy rosszul érezze magát, ráadául az egészsége is veszélyben van, fullad sok mozgástól, érzi hogy nagyon dobog olyankor a szíve, és elég magas a cukra...félek, nehogy baja legyen.

2010. márc. 22. 10:50
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Nézd,ő lehet jól érzi magát így,csak mivel a társadalmi elvárás az néha kicsit sopánkodik,milyen kövér.

ha így vagy,akkor az ő szemében te egészségtelenül sovány vagy,ezt komolyan gondolja(minthogy te azt,hogy te meg kövérnek látod)A fogyókúrás receptek ilyen esetben sértésszámba mennek.Én pl kifejezetten sovány voltam ennyi idősen,és volt/van túlsúlyos barátnőm,aki mindig azt mondta ,hogy gebebaba létemre csípi a búrámat,mert jókat lehet velem zabálni(kb ennyi volt a kilókról és az ételről a közös témánk,nem éreztem kényszert,hogy én is mondjak erre valamit.

Viszont remek volt a humora(mivel nem kellett frusztrálnia magát a kilói miatt,vagányul öltözködött-itt adtam egy-két tanácsot,megnyerő a személyisége.Viszont ezek nagy része azon múlik,hogy a környezete hogy reagál rá!

2010. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Aki leakar fogyni le is fogyhat, aki nem akar, álljon meg a szíve (itt persze az általános elhízásra gondolok, egyéb betegség miatt hízókra nem értem az előző és az elkövetkező mondataim). Rajtam volt felesleg, nem sok ( cca. 8kiló), vettem kondibérletet, heti 4 alkalom, 1 hónap után 6 lement, persze megtámogatva egy diétával. Az akaraterő nagyon fontos tényező. Szerintem undorító egy szabad akaratából, oda NEM figyelés oka miatt elhízott nő vagy férfi, ez a tetszeni nem akarás biztos jele...ergo: szexeljen vele jobb vagy bal végtagja akkor élete végéig. Azt mondják nekik ez így jó, a vak is érzi h. kövérek, persze ha szóba hozzuk lebunkóznak. Ha rám azt mondják izmos, nem sértődök meg, én választottam ezt az utat. Akkor Ő miért? vagy ha zavarja miért nem tesz semmit? Megmondom miért: Mert egy vesztes, aki csak akar de nem tesz. Ilyen emberrel aki ráadásul téged szapul, ne barátkozz. Vagy szapuljad te is vissza, ne hagyd magad. Ennyi.
2010. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 21 éves lány! Az már ne a te problémád legyen, hogy a barátnőd makacs és nem akarja hogy segítsél neki. Ezekre azt szokták mondani hiába akarod a fejét a pad alól kihúzni, az úgyis visszadugja! Ne foglalkozzál te vele, ha ő mindenképpen tönkreakarja tenni az egészségét, hát tegye. Szíve joga. Én is 168 vagyok 57 kilóval, és irigykednek rám, de nem tudom miért, nekem nem a súly fontos egy embernél, hanem hogy milyen a beállítottsága! Ne érezd magad kényelmetlenül!
2010. márc. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Ja és fogyókúrás receptek helett elsétáltunk fagyizni a legmeszebb lévő fagyizóba....
2010. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!