Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy kapcsolatot...

Hogyan lehet egy kapcsolatot újra "lendületesé" tenni?

Figyelt kérdés
A páromat és engem is a napi problémák lassan teljesen tőnkre tesznek. Én jobbára egy pozitív kisugárzású embernek ismernek, a páromat viszont kissé pesszimistává tette az élet. Eleinte tetszett neki a hozzáállásom, a kisugárzásom, és az élet kedvem. Éppen egy rossz élethelyzetben volt, amiből én szívesen segítettem neki kijutni, és végülis kapcsolat lett belőle. Az életben adódó feladatok megoldása közben pedig elfáradtunk mind a ketten. Én már nehezen tudom pozitív attitűdömmel motiválni, nála pedig egy fekete-fehérebb a világ. Szeretem! De már nem tudom mit tegyek kettőnkért. A helyzetet bonyolítja 3 gyermek is, és elhagyni semmiképp nem akarom. Amikor erről beszélgettünk akkor is csak veszekedésbe torkollik, én pedig már nem tudok sokkal többet engedni, mint eddig. Kérem legyetek szívesek értelmes hozzászólásokat megfogalmazni. Köszönöm.

2015. nov. 26. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A probléma csak az, hogy ehhez 2 ember kell. Hiába a lelkesedésed, ha a párod zárkózott és elutasító.
2015. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Hány évesek vagytok? Ha 3 gyereketek van, kicsit akarnád elhagyni, nem gondolod? Egyébként egyre kevesebb lesz az energiátok, szóval ezzel indokkal ne hagyd el szerintem.
2015. nov. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
*kicsit későn akarnád
2015. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Ez nagyban függ attól, hogy mik a problémái, illetve, hogy valós problémái vannak-e vagy csak teljesen hétköznapi kis stresszes szituációk, amik minden ember életében jelen vannak.


Mert ha tényleg gondjai vannak, gondok a munkahelyen, a megélhetéssel, családdal stb, azt nem lehet pozitív gondolkodással orvosolni. Hiszen miért is lenne pozitív, ha rosszul áll az élete.


Maga az életmódváltás az, ami segítene. Körüljárni a problémáit, amik ilyenné teszik és változtatni rajtuk, ahelyett, hogy megpróbálnátok elfogadni és pozitívan látni azt, amit nem lehet.


Ha magával a kapscolatotokkal nincsen baj, mindenképp tarts ki mellette és próbálj neki segíteni.

2015. nov. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
nálunk nagyon jól bejött a társastánc, ha aznap veszekszünk is tánc után jókedvvel térünk haza, ajánlom járjatok el egy ilyen tanfolyamra az ember megtanul a másikra figyelni és közben fölszabadulsz.
2015. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
megjegyzem mindenki ilyenkor azzal jön, hogy "jaj de én nem tudok táncolni", megsúgom amikor mi bejelentkeztünk senki sem tudott, mindenki 2 bal lábbal lépegetett és főleg 40-50 éves korosztály jár el ilyesmire.
2015. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mint írtam elhagyni nem akarom. Ezt azért tettem hozzá, mert már voltak akik ezt tanácsolták. Szerintük csak egy "nagyobb pofon" az élettől láttatná be vele, hogy változtatni kell a hozzáállásán. Ami a durva, hogy a saját barátnői is erre biztatják, és nem miattam. Megélhetési gondjaink még nincsenek, mindketten dolgozunk, és minden meg van ami egy átlagos családban meg lehet. Persze többre vágyik, de ezzel nincs is baj, amire lehetett eddig is kikerítettük, és megtettük, vagy megvettük. De már nem akar valamiért velem tervezni, és nagyon türelmetlenné vált. Ha valami azonnal nem úgy van ahogy akarja, az egész világ szarrá válik, vele együtt az is amit eddig elértünk.
2015. nov. 26. 15:39
 8/13 A kérdező kommentje:
Mondanom se kell, hogy ebből az embernek egy idő után elege van. De nem akarom elhinni, hogy nincs megoldás.
2015. nov. 26. 15:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a férjednek már kezdesz unalmassá válni.3 gyermek után nyilván nem vagy bomba formában.Lehet,hogy vágyik egy új kapcsolatra.Sajnos ha még a barátai is erre biztatják,akkor sok jót ne remélj.A sok veszekedésnek meg lesz az eredménye.Valószínűleg már most is idegesíti a jelenléted őt és ezért keress a kákán is csomót.
2015. nov. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha férfi vagy,akkor pedig valószínűleg rád unt a párod.
2015. nov. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!