Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem értem mi a baj. ök is...

Nem értem mi a baj. ök is emberek, nem?

Figyelt kérdés
Én olyan iskolába járok ahol 90%-ban cigányok vannak. Én nem vagyok cigány. Anyám nem engedi, hogy velük barátkozzak. Az a többi 10%-ot nem bírom. Nem jófejek. Velük szeretnék barátkozni, ők aranyosak velem, nem értem mi a baj. Nem engedi, hogy korcsolyázni menjek velük, meg semmit! Miért csinálja ezt? Mit tegyek, hogy engedje?
2015. nov. 21. 13:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

nem csecsemő, de nem ő dönt. persze egyénfüggő, és a szülő is látja, hogy a gyereke felelősségteljes és átgondoltan cselekszik, vagy bármi rosszba bele lehet vinni, lóg a suliból, bukásra áll, esetleg talált már nála cigit, vagy jött haza a térről piaszaggal. anyuka hadd tudja már, ő tartozik felelősséggel a gyerekéért, ha valami történik, őt vonják fefelősségre, őt keresi fel a gyámügy!


ha megszab valamit egy 13 évesnek, az már olyan, mintha a 13 éves szabna meg valamit a saját anyjának? hol élsz te???

vagy vagy 15 éves akkor te is!

13 évesen maximum sulibuli mentem el, onnan is haza kellett érnem 8 után.

engedéllyel aludhattam barátnőnél, vagy a barátnőm nálunk.

egy 13 éves az általános iskola 7. osztály, mégis mit akarsz még a szájába adni, hogy vehet alkoholt, vagy nyugodtan szexeljen bárkivel, akár idegenekkel is?

ő még GYEREk, még ha nem is akarja ezt elfogadni.

2015. nov. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

prsze hogy a szakkört te magad döntöd el!

de akkor ez egy másik kérdéskör, aki önként zeneiskolába akar járni, az egy másik kategória. ott a szülő is tudja, hogy helyesen nevelte a gyerekét. a zeneiskola után nyilván nem a díleredhez rohansz.

a kérdező talán nem kitűnő tanuló, aki élen járna a szakkörökben és egyéb elfoglaltságokban. ha így lenne, a szülő sem tiltaná.

2015. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Még jó hogy csak az első pár komment szólt a kérdezőnek a többiben meg csak mellékesen megemlítik...

Én annyit látok a cigányságból, hogy általános iskolás koromban csak 4 diák volt cigány, ebből 1 megkeserítette az életemet és elég káros hatással volt a személyiségemre. Szinte falkának lehetett tekinteni a családjukat, ha az egyikkel szemben csak annyira megvédted magad hogy "mindenki magából indul ki" már mondták a testvérei hogy hú de megtépem stb.

Amikor kis cigánygyerekek jönnek velem szembe a járdán és én már nem is a járdán megyek annyira kiakarom őket kerülni, de azért csak nekem jönnek és hátulról leköpnek, úgy hogy fogalmam sem volt kik azok.

Sok általánosítás hülyeség, de a cigányoktól nem véletlenül tartanak az emberek. Hiába tartod normálisnak az osztálytársaid, az anyád nem ismeri őket, és ha én lennék, nem is akarnék ismerkedni velük

23/L

2015. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Anyukàd rasszista. Ennyi. Bár nem értem akkor miért abba az iskolába íratott.
2015. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
69%

mert nagyon ritka a normális cigány manapság. az aktuális kormányok úgy elkényezették őket, hogy azt hiszik nekik mindent szabad. lopnak, csalnak és kerülik a munkának még a látszatát is. anyukádnak nem alaptalan a félelme. lehet, hogy ők nem olyanok, mint az átlag, de anyukád ezt nyilván nem tudja, mert nem ismeri őket. mi lenne, ha a barátnőidet egyszer bemutatnád neki? lehet, hogy ha megismerné őket, akkor megenyhülne.


off: egy 13 éves még a gyerek kategóriába tartozik, de ők sem hülyék, fel tudják fogni, hogy mi zajlik körülöttük. nem kéne a őket magatehetetlen csecsemőnek kezelni. vagy így éled ki a hatalomvágyad?

2015. nov. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

hatalomvágyam?

na hát ez egy névtelen oldal hátránya. semmit sem tudsz a másikról, de bátran megítéled.

nincs nekem hatalomvágyam. te is csak valami nagyot akartál mondani, de ennek semmi köze ehhez a témához, kerestél egy hangzatos szót, csak nem jött össze.


véletlenül se soroltam a magatehetetlen kategóriába. talán olvasd el még egyszer. sok mindennel már tisztában van, de a felnőttek mindennapi problémáit ne akarja már megoldani, vagy megszabni az anyjának, hogy mit tegyen. ez se nem hatalomvágy, se nem magatehetetlennek nyilvánítás.

azért tudja már, hogy hol a helye. jó hogy nem már, majd jövő héttől én osztom a feladatot a főnökömnek, meg ellentmondást nem tűrően közlöm vele, hogy mennyit fizessen a munkámért, nem?

mindennek megvan a helye, egy kisgyereknek is, a szüleinek is, akik nyilván tudják is, mi a kötelességük, és igyekeznek a gyereküknek a legjobbat megadni.

épp ezért igyekeznek őt megóvni attól, ami a saját tapasztalataik alapján káros.

a szülők így működnek. ők is voltak gyerekek, és minden szülő megfogadja, mikor gyereke lesz, hogy ő jobban fogja csinálni, ő mindent meg fog adni a saját gyerekének.

egyszerűen csak nem akarja, hogy ilyen fiatalon elkallódjon a gyereke, és bűnöző váljon belőle.

tudom, nem kell feltétlenül a legrosszabbra gondolni.

de őszintén: nem lehet nap mint nap olvasni a hírekben, hogy már egy 12 éves is rabol, vagy embert öl? a szülőnek az a dolga, hogy egyengesse a gyermeke útját, amíg lehet.

nem öntörvényű 17 évesekről beszélünk, az már kicsit más.

te, aki a 12 és 13 évest véded, már szinte a felnőtt kategóriába sorolod őket, holott annyi a dolguk, hogy megcsinálják a házit, és másnap megírják a dolgozatot.

te vagy nagyon-nagyon régen voltál 12-13 éves, vagy jelenleg is annyi vagy.

2015. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem megtilthatná a szülő egy ennyi idősnek a barátkozást valakivel, ( az már más kérdés, lenne-e eredménye) de ahhoz valami komoly indok is kéne. Nem elég annyi, hogy mert én azt mondtam. Ha balhés, rosszul tanul, rossz magaviseletű, satöbbi, akkor jogos. Én is barátkoztam 13 évesen romával is, az illető a zenész-fajtába tartozott, ha jól tudom, jópár éve egy külföldi filharmóniában játszik, de nem tartjuk a kapcsolatot.

Én lehet bemutatnám az anyukámnak azt, akivel barátkozni szeretnék. Ha meglátja, hogy a normálisak közül való , (mert remélem így van) akkor feltehetőleg megenyhül majd.

2015. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ismeri őket, oviba is egy csoportban voltunk, anya pedig az óvodában dolgozik/dolgozott. Csak jókat mondok róluk, hogy így védenek engem, úgy ölelgetnek.. most volt fogadó óra a suliban, és ugye minden reggel meg ölelnek. Anyám azt mondta, neki ez nem tetszik, fejezzük be. Meg kérdeztem, hogy azért mert cigányok? Azt felelte, hogy nem, pedig láttam rajta, hogy valahol de.

Anya érdekes ember.. nyáron el engedett velük sétálni, stb.. most meg még hozzám se érjenek? Most akkor ez mi? Egyszer jók egyszer nem?

Amúgy jó tanuló vagyok, tanulás nélkül 4-es. Ez nem lehet probléma..

2015. nov. 22. 13:22
 19/20 anonim ***** válasza:

13/l

Nem tudhatsz mindent rólam a családomról.

Az, hogy anyukámnak minden reggel ágyba kávét/reggelit kell vinnem az mi? Hogy én mosok, vásárolok, takarítok? Hogy szinte anyám szolgája vagyok? Hogy két öcsém van, akiket vihetem minden reggel és hozhatom el őket minden délután az oviból? Hogy szinte ÉN NEVELEM ŐKET? És azt is elvárja, hogy szín ötös tanuló legyek. Legalább a barátaimat hadd válasszam már én.


Gondolkozz! Nem ismersz! Ne alkoss rólam úgy, véleményt, hogy NEM ISMERSZ! És másról se! Nem minden cigány ugyan olyan!:)

2015. nov. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Az a szerencse :)

csak kár, hogy nem mindenki veszi észre.

2015. nov. 23. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!